Ankara İl Sağlığı Müdürü Görevden Alındı! Yerine...

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Özkan ÜNAL görevden alındı. Beklenmeyen görev değişikliğinin sebebi henüz belli değil ancak yerine gelen isim belli olmuş durumda.

Sağlık Bakanlığı 08.03.2019, 04:29 08.03.2019, 04:29
Ankara İl Sağlığı Müdürü Görevden Alındı! Yerine...

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Özkan ÜNAL'ın görevden alınmasıyla Ankara'da sağlığın patronu Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM oldu. 

Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi olan Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM'ün ataması yapılarak Ankara İl Sağlık Müdürü olarak görevlendirmesi tamamlandı. 

28 Şubat 2018 itibariyle SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesine Başhekimi görev yapan Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM,  Ankara'da sağlığın yeni tepe ismi oldu.

Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM Kimdir?

1969 Urfa doğumlu olup İlk ve Orta öğrenimini Urfa’da tamamlamıştır.

TIKLAYIN

1994 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2004 yılında Harran Üniversitesinde Üroloji Uzmanlık Eğitimini tamamladı. Çocuk Ürolojisi ve Androloji alanları ile ilgilendi. 2013 yılında “Doçent” ve 2018 yılı Kasım ayında da "Profesör" unvanını aldı. Mehmet Akif Eğitim Araştırma Hastanesinde 2014-2015 yıllarında Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik görevlerini üstlendi.

22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı seçildi. 2015-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 28 Şubat 2018 itibariyle SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atanmış ve 07.03.2019 tarihine kadar bu görevi yürütmüştür.

Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği ve Endoüroloji Derneğine üyelikleri vardır. Hali hazırda 5 Uluslararası/Ulusal kitapta bölüm yazarlığı, 30’u uluslararası, 37’si Ulusal dergilerde yayımlanmış makalesi ile 15’i uluslararası ve 50’si Ulusal Kongre ve Sempozyumlarda sunulmuş bildirisi vardır.

“Hidroselde testis dokusunun difüzyon ağırlıklı manyetik rezonans değerleri” isimli çalışması ile 2011 yılında Alpay Kelami Birincilik Ödülünü almıştır. Bilimsel Tıp dergilerinde Hakemlik ve Yönetici Editörlük görevleri devam etmektedir.

Evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
İl sağlık Ankara 2 yıl önce
Darısı bayan uzmana darp olayını örtbas etmeye çalışan başkanlarda inşallah müdürün ilk işi bu olmalı
-4°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?