6. Türk Tıp Dünyası Kurultayı 29-31 Ekim’de Toplanıyor!

29-31 Ekim 2019 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığının ev sahipliğinde 6. Türk Tıp Dünyası Kurultayı İstanbul’da düzenleniyor. 6. Türk Tıp Dünyası Kurultayının hazırlıklarının son aşamasına geldiği öğrenildi. Bakanlık Kurultayda sunulacak bildiriler ve katılım için kayıtların başladığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 19.09.2019, 18:27 19.09.2019, 21:03
6. Türk Tıp Dünyası Kurultayı 29-31 Ekim’de Toplanıyor!

Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen Kurultayın bu yılki ana teması “Sağlıkta Biyoteknoloji Uygulamaları” olarak belirlendi. Metabolik hastalıklar, kişiselleştirilmiş tıp, ilaç ve aşı geliştirme konuları kurultayın odak noktalarını oluşturacak.

29 Ekim’de başlayacak Kurultay, dünyanın birçok ülkesinden, sağlık alanında küresel ve ulusal düzeyde başarılı çalışmalarda yer almış, patent ve ödül sahibi bilim insanları, sağlık bakanları, akademisyenler ve sağlık sektörü paydaşlarını bir araya getirecek. Kurultaya 20’ye yakın ülkeden Bakan-Bakan Yardımcısı düzeyinde katılımcı bekleniyor.

Biyoteknoloji alanında dünyaca ünlü bilim insanı ve Nobel ödüllerini veren İsveç Kraliyet Bilimler Akademi Üyesi Prof. Dr. Mathias Uhlen, diyabet alanında ünlü bilim insanları Prof. Dr. Ulf Smith, Prof. Dr. Matthias Blüher ve Lipid metabolizması alanında ünlü bilim insanı Prof. Dr. Jan Boren Kurultaya konuşmacı olarak katılıyor.

Kurultay kapsamında ayrıca “Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri”nin üçüncüsü sahiplerini bulacak. Bilimsel araştırmalar ışığında şekillenecek değerlendirmeler ve yol haritası, kurultay sonunda bildiri olarak yayınlanacak.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın daveti ve detaylı bilgi için: 

www.turktip2019.saglik.gov.tr

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?