Sağlık Bakanlığı 29600 Personel Alımı ne zaman?

Seçimlerin hemen ardından uzun zamandır beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımı sürecide hızlanmaya başlandı. Dr. Fahrettin Koca'nın da seçimlerden sonrasını işaret ettiği personel alımı noktasında 3 Nisan günü bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığının personel alımıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tarafından planlamalarının yapılarak, nihai sayının belirlendiği ve Onay için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğu belirtiliyor. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı kaç personel alacak?

Personel Alımı 04.04.2019, 01:00 02.08.2019, 05:36
Sağlık Bakanlığı 29600 Personel Alımı  ne zaman?

Seçimlerin hemen ardından uzun zamandır beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımı süecide hızlanmaya başlandı. Dr. Fahrettin Koca’nın da seçimlerden sonrasını işaret ettiği personel alımı noktasında 3 Nisan günü bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığının personel alımıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tarafından planlamalarının yapılarak, nihai sayının belirlendiği ve Onay için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduğu belirtiliyor. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı kaç personel alacak?

2019 yılı için Sağlık Bakanlığının toplam alacağı personel sayısı 29600 olduğu belirtiliyor. Bu konuda bir çok şaibe ve farklı rakamlar ortada dolanıyor olsada, sağlık profesyonelleri isimli grup tarafından 3 nisan tarihinde paylaşılan bilgiye göre Bakanlığın alım yapacağı sayı netleşti ve kararın Cumhurbaşkanının onayına sunulduğu iddia edildi.

Sitemizi;

İnstagram üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Twitter üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı! 663 Sayılı Kanunun 45-A Maddesine Göre Sözleşmeli Alımı Yapılacak haberini okumak için tıklayınız.

KADROLU MU? YOKSA SÖZLEŞMELİ STATÜDE Mİ ALIM YAPILACAK?

Edinilen bilgilere göre sağlık bakanlığı personel alımı için başlatacağı 29600 kişinin alımlarında kadrolu olarak değil sözleşmeli statüde istihdam yolunu izleyecek ve 4+2 diye bilinen sözleşme tipine göre alımları gerçekleştireceği öğrenildi. Konuyla ilgili yakın zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama yapılacağı, burada paylaşılan bilgilerin her ne kadar teyit edilmiş bilgiler olsada, % 100 doğru olarak kabul edilmemesi gerektiği söylenirken, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammed Güven’ lede iletişime geçerek üstü kapalı da olsa teyit alındığı da belirtildi.

ALIM TEK SEFERDE Mİ? YOKSA PARÇA PARÇA MI OLACAK?

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı personel alımlarında da yaptığı gibi 29600 kişiyi tek seferde yerleştirmek yerine, parça parça alacağı, bu sayının da 2 ile sınırlandırılacağı belirtiliyor. Daha önceki alım tecrübelere de dayanarak, alımların Mayıs ayı gibi 15 bin, eylül yada ekim ayı gibi de 15 bin olmak üzere toplamda 29600 kişiye tamamlanacağı şeklinde düşünüyoruz.

Cumhurbaşkanlığı tarafından planlamasının yapılarak imzada olduğu belirtilen 29600 kişilik sağlık bakanlığı personel alımı ile ilgili kadro dağılımının belirlendiği ve hatta Lisans, Önlisans, Ortaöğretim düzeyinde kaç kişinin alınacağının da belirlendiği ancak şuan onayın imzadan çıkmadığı için öğrenilemediğinin söylendiği paylaşımda, tüm bu detaylarla ilgili olarak Sağlık Bakanlığının yakın zaman içerisinde kamuoyunu bilgilendireceği belirtildi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
Hasan Aksoy 2 yıl önce
Kızım ambulans hemşirelik bölümü mezunu iş arıyorum
Erhan celik 2 yıl önce
Selam degerli okurlar verilen is ilanlara hepsi yalan is kura gitigimde oyle bir is yok diyor inanmayan varsa gidip baksin anlar iskur bunlar yok diyor inanmayin tesekurler
Erhan celik 2 yıl önce
Selam degerli okurlar verilen is ilanlara hepsi yalan is kura gitigimde oyle bir is yok diyor inanmayan varsa gidip baksin anlar iskur bunlar yok diyor inanmayin tesekurler
Editör 2 yıl önce
Değerli Ziyaretçimiz;
haberimizi okumadan yorum yapmışsınız sanırım. Çünkü haber İŞ-KUR alımıyla ilgili olmayıp, Sağlık Bakanlığının 2019 yılı personel alımına dair değerlendirme haberidir.
Haber içeriğinde mevcut süreç ve işlemesi muhtemel süreçle ilgili detaylı bilgi yazılmıştır.
İyi günler.
Sare kutlu 2 yıl önce
İyi günler benim kızım Tuğba kutlu güvenlik görevlisi olarak sağlık bakanlığı bin mulakatina girmişti ama işi olmadı ihtiyacımız var kızım eşinden ayrı birde çocuğu var benimle birlikte yaşıyor işe ihtiyacı var zor durumdayız nolur bize birileri yardım etsin lütfen arkamızda bize yardım edebilecek kimsemiz yok sadece kızıma iş baskabirsey istemiyoruz ben Sare kutlu
Figen Çağlar 2 yıl önce
Kesin bilgimi lutfen acil cvp
Cansu bolatoglu 2 yıl önce
Slmm ben lise mezunuyum biransim att
HANİFE ZENGİN 2 yıl önce
Sağlık meslek ebe yardımcılığı son sınıf öğrencisiyim. Atanmak istiyorum hem çalışıp hem okumak erken yaşta kendi paramı kazanmak istiyorum lütfen alım olsun
HANİFE ZENGİN 2 yıl önce
Sağlık meslek ebe yardımcılığı son sınıf öğrencisiyim. Atanmak istiyorum hem çalışıp hem okumak erken yaşta kendi paramı kazanmak istiyorum lütfen alım olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?