PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖSYM Başkanı: Sağlık Bakanlığının Personel Alımı Başvuruları 15-22 Mart Tarihlerinde Olacak!

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis AYGÜN az önce yaptığı açıklama ile Sağlık Bakanlığının sözleşmeli sağlık personeli alımı tercihlerinin 15-22 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Personel Alımı 14.03.2022, 17:43 14.03.2022, 18:00 Zeynep Elmalı
ÖSYM Başkanı: Sağlık Bakanlığının Personel Alımı Başvuruları 15-22 Mart Tarihlerinde Olacak!

Sözleşmeli personel alımı tercih işlemlerine ait kılavuzun yarın açıklayacağını duyuran ÖSYM Başkanı Aygün, "Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına tercih işlemleri için KPSS 2022/5 kılavuzunu yarın yayımlayacağız" dedi.

SAĞLIK CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN

Prof. Dr. Halis Aygün sağlık camiasına hayırlı olsun dileğiyle tamamladığı açıklamasında "Tercihlerinizi 15-22 Mart tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr ‘den yapabilirsiniz." ifadelerine yer verdi.

BRANŞ DAĞILIMLARI

Bu çerçevede, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 10 bin sözleşmeli sağlık personeli alım sürecini başlattıklarını belirten Koca, branş dağılımlarını ise şu şekilde açıkladı:
“Branş dağılımlarını da içeren bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildi. 5 bin 175’i Hemşire, 800’ü Ebe ve 3 bin 293’ü Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, Iş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacaktır.”

TERCİHLER 15 MART

Bakan Koca, Tercih Kılavuzu’nun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanmasının ardından adayların 15 Mart 2022 tarihinden itibaren tercih yapabileceklerini de ifade etti.

10 BİN İŞÇİ ALIMI DAHA YAPILACAK

Ayrıca temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 10 bin sürekli işçi alımı daha yapılacağını duyuran Fahrettin koca, başvuruların 15- 21 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceğini kaydetti.  "Sağlık Bakanlığı 10 Bin Sürekli İşçi Alımı Yapacak! Bakan Koca Açıkladı!" başlıklı haberimize TIKLAYARAK detaylara ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?