1743 Memur Alımı ve Özel Şartları Neler? (Sağlık Memuru, Laborant ..)

Yılda iki defa yapılan merkezi atama alımlarının 2019 yılı ikincisi için kılavuz yayınlanarak başvuru süreci başlamış durumda. İstenen şartları taşıyan adaylar merkezi atama için tercih yapabilecek. Peki bu alımda hangi kadrolara tercih yapılabiliyor.

1743 Memur Alımı ve Özel Şartları Neler? (Sağlık Memuru, Laborant ..)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından her yıl iki kez yapılan merkezi atama ile kamuya binlerce memur personel alımı yapılıyor. Yayımlanan kılavuza göre 1743 kişilik kadro ile alım yapılacak ve alımlar farklı kamu kurumları ve kuruluşları tarafından gerçekleşecek. Peki hangi kadrolara tercih yapılacak? Pozisyonuna göre adaylardan aranan özel şartlar nedir?

KPSS Tercihleri Başladı! 2019/2 KPSS 1749 Memur Alımı Başvuruları Başladı! haberimiz için tıklayınız.

MEZUNİYETE GÖRE ALIM YAPILACAK KADROLAR:

KPSS 2019/2 merkezi yerleştirme ile kamuya farklı kurumlar tarafından lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar alınıyor. Bu kapsamda mezuniyete göre alım kadroları şöyledir.

LİSE MEZUNU KAPSAMINDA KADROLAR:

21 Kamu Kurumu farklı pozisyonlarda memur personel alımı yapacağını belirtti. Bu kapsamda alımlar, Tekisyen, Aşçı, Bekçi, Laborant, Veteriner Sağlık Teknisyeni, Temizlik Hizmetlisi, Teknisyen, Vagon Teknisyeni, Gemi Adamı, Sağlık Memuru, Kaloriferci, Şoför, Teknisyen, Memur ve Zabıta Memuru kadrolarına alım yapılacak.

ÖN LİSANS KAPSAMINDA KADROLAR:

Ön Lisans mezunları içerisinden fakrlı belediyeler, Üniversiteler memu alacak. Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı, tapu ve Kadarsro Genel Müdürlüğü, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sosyal güvenlik Kurumu, Maden ve Petrol İşleri genel Müdürlüğü, Veteriner Sağlık Teknikeri, Gemi Adamı, Laboratn, Anbar memuru, Hemşire, Zabıta Memuru, Tekniker, Memur, Sekreter, Sağlık teknikeri, Şoför, Bilgisayar İşletmeni, Kondoktör, İş Makinası Sürücüsü, Muhasebeci, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Vezneder, Veri hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Programcı, Mutemet gibi kadrolara alım yapılacak.

LİSANS KAPSAMINDA KADROLAR:

Lisans mezunu kapsamında kamuya Şehir Plancısı, Veteriner Hekim, Zabıta Memuru, Mimar, Mühendis, Psikolog, Avukat, İstatistikçi, Mütercim, memur, Sosyolog, Diyetisyen, Anbar memuru, kaptan, Makinist, SÖRVEY, Araştırmacı, Bilgisayar İşletmeni, Kütüphaneci, Harita Mühendisi, Memuri Muhasebeci, Grafiker, Avukat, inşaat Mühendisi, Hemşire, VHKİ, Fizikçi, Biolog, ARFF Memuru, Antrenör, Uzman, Fizyoterapist, veznedar, şoför, Arkeolog, Sosyal Çalışmacı gibi alanlarda alım yapılacak.

KPSS Tercihleri Başladı! 2019/2 KPSS 1749 Memur Alımı Başvuruları Başladı! haberimiz için tıklayınız.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

ARFF MEMURU (İTFAİYECİ) ŞARTLARI:

TIKLAYIN

AŞÇI VE AVUKAT KADROLARI:

DENİZCİLİK SÖRVEY MÜHENDİSİ:

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ:

ODYOLOG ve ŞOFÖR:

ZABITA MEMURU:

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 09:46

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER