Sözleşmeli Personelin Öğrenim Mazereti Nedeniyle Atanması Mümkün mü?

Sözleşmeli personel sistemi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa uygun istihdam şeklilerinden biridir. Sözleşmeli personeller 657'ye tabi memurların haiz olduğu haklara haiz iken, birtakım durumlarda ise; kadrolu memurların sahip olduğu haklardan yoksun bırakılmıştır.

Sözleşmeli Personelin Öğrenim Mazereti Nedeniyle Atanması Mümkün mü?

4/B ve 3+1 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİNİN ÖĞRENİM MAZERETİ VAR MI?

TIKLAYIN

4/B Sözleşmeli personel ve 3+1 sözleşmeli personeller Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ait Esaslara tabidirler. Onlar hakkında birçok konuya aslına bakarsak bu esaslarda yer almaktadır. Lakin eğitim mazereti sebebiyle atanma hakkı hakkında bir içerik yer almamaktadır.

Lakin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 42. Maddesinde yargı aleni ve nettir. “Kimse, öğrenim ve eğitim hakkından mahrum bırakılamaz.” Şeklindedir.  Tahsil mazeretine dayanarak atanma hakkının uygulanabileceğini ve Muhtemeldir ki, yakın bir zamanda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ait Esaslara alakalı düzenlemenin ekleneceğini düşünmekteyiz.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Brkgmz
Brkgmz - 3 ay Önce

Egitim mazereti hakki butun memurlara verilmeli , kazandigim bolumu okumak istiyorum , egitim hakkimiz elimizden alinmasin! Sozlesmeli personele egitim mazereti tayini hakki verilsin !!

SIRADAKİ HABER