Memura Doktora Eğitimi Yaparken Aylıksız İzin Verilir mi?

Doktora eğitimini yapan kamu personeline, mazeret gerekçesi olarak “doktora yapması” baz alınarak aylıksız izin verilmesini öngören mevzuat maddesi bulunmamakla beraber, isteyen memurlara, 5 yıllık hizmeti tamamlamış olmak kaydıyla, 6 aya kadar aylıksız izin verilebilmektedir.

Memura Doktora Eğitimi Yaparken Aylıksız İzin Verilir mi?

657 sayılı Devlet memurları Kanunu'nun 108. Maddesinin (E) fıkrası aşağıdaki şekildedir.

TIKLAYIN

"E) Memura, yıllık izinde esas alınan süreler itibarıyla beş hizmet yılını tamamlamış olması ve isteği halinde memuriyeti boyunca ve en fazla iki defada kullanılmak üzere, toplam bir yıla kadar aylıksız izin verilebilir. Ancak, olağanüstü hal veya genel hayata müessir afet hali ilan edilen bölgelere 72 nci madde gereğince belli bir süre görev yapmak üzere zorunlu olarak sürekli görevle atananlar hakkında bu bölgelerdeki görev süreleri içinde bu fıkra hükmü uygulanmaz."

Söz konusu hüküm gereğince; memuriyette 5 yıl kıdeminiz olması halinde kurumunuzun uygun görmesi şartıyla 6 ay ücretsiz izin kullanabilirsiniz.

Bunun dışında doktora yaptığınız için aylıksız izin verilmesini öngören bir mevzuat düzenlemesi bulunmamaktadır.

Kaynak: Memurlar.Net

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER