Engelli Sağlık Çalışanı İdari İzinli Sayılacak mı?

Önce Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan Genelge, ardından Sağlık Bakanlığının yayınladığı Genelge'ye istinaden esnek mesai uygulamasının yanı sıra, engelli memurlar içinde idari izin konusunda net ifadeler yer almasına karşın bazı kurumların engelli memura bu konuda zorluk çıkardığı bilgisi geliyor.

Mevzuat 18.04.2021, 00:04 Güler Sağlam
Engelli Sağlık Çalışanı İdari İzinli Sayılacak mı?

Engelli Memurların idari izni konusunda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 14/04/2021 tarih ve 60438742 sayılı genelgesinin 4. Maddesinde engelli raporu olan personeller idari izin kullandırılma ciyetine gidilecektir. denilmektedir. Yani idarecinin insiyatifinde dememektedir.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Genelge'de açık ibare olarak cihetine gidilecektir denmesine rağmen, dilekçe toplayan ve ardından "biz değerlendirdik, çalışacaksınız" diyen idarecilerin Bakan Koca imzalı Genelgeye aykırı işlem yaparak suç işlediklerini konusunda uyarıda bulunmak istiyoruz.

Sağlık Bakanından kendini büyük gören idarecilere duyurulur.

Genelge'nin tamına ulaşmak isteyenler "Sağlık Çalışanlarına Yönelik Bakanlık Genelgesi Ne Diyor? Özet Anlatım" haberine tıklayarak bilgi sahibi olabilirler. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Engelli memur 2 ay önce
Lütfen bu haksızlığa bir çözüm gelsin. Engelliler mağdur ediliyor. İşten kaçtığımız yok ama şu yoğunlukta da korkarak diken üstünde çalıştırılıyoruz. İdarecilerin bu 10.maddeyi gerekçe göstererek izin vermemesi doğru mu? Sağlık bakanlığı yeni bir genelge yayınlayacak mı acaba?
L.d 2 ay önce
bizim kurumda aynı 4.maddeye göre kesin almamız gerekirken 10.maddeye istinaden vermiyorlar.sendikada birşey yapamıyor.hakkımı helal etmiyorum.
Sağlıkta memur 2 ay önce
Ama maalesef biz engelliler hala mobing altındayız Keçiören eğitim araştırma hastanesi engelli personele biz 4.madde göre değil de 10 u maddeye göre hareket ediyoruz diyebilecrk kadar mobing uyguluyorlar
S.s 2 ay önce
Malesef bizde de verilmedi.10 madde istinaden hatta kanser ve organ nakli olanlarida çağırdılar.Esnek mesai uygulamadılar.genelgeden sonra daha kotu oldu.
Adana da da herkes kafasına göre 2 ay önce
Adana da da her hastane farklı uygulama yapıyor. Bazı hastaneler kanser hastalarına ve engellilere idari izin verirken, bazı hastane de iş güvenliği biriminde ne gezdiğini anlamadığım genel cerrah tarafından idari izin dilekçeleri reddediliyor. Açılacak davalara hazır olsun herkes.
İSİM SOYAD 2 ay önce
BİZ BAKAN KOCANIN DEDİGİNİ YAPMIYANLAR NETÜR YAPTIRIM OLACAK ENGELLİNİN HAKKI NI KİM VERECEK DOGRU NERDE KİM YAPIYOSA YANINDAYIZ
T.Ş. 2 ay önce
Tekirdağ Şehir Hastanesi nde de durum aynı...çok açık ve net bir şekilde madur ediliyoruz.Birşey olsa engelli sağlık çalışanına sorumluluk kabul edecek mi reddedilen dilekçenin altında imzası olan yöneticiler?
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?