Bakanlık Teknisyenlerinde Ek Gösterge Artışı Sağlayan Eğitimler!

Teknik Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda lise dengi mesleki veya teknik okul mezunu olarak “Teknisyen” unvanlı bir kadroda görev yapanlar, eğitim durumları değişmediği sürece en yüksek 2. derecede 1100 ek göstergeden yararlanabiliyorlar.

Mevzuat 02.01.2021, 13:11 02.01.2021, 13:14 Güler Sağlam
Bakanlık Teknisyenlerinde Ek Gösterge Artışı Sağlayan Eğitimler!

Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan Teknisyenin ek göstergesi

Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda lise dengi mesleki veya teknik okul mezunu olarak “Teknisyen” unvanlı bir kadroda görev yapanlar, eğitim durumları değişmediği sürece en yüksek 2. derecede 1100 ek göstergeden yararlanabiliyorlar.

TIKLAYIN

Ancak, Teknisyen unvanlı kadroda görev yapanların kadro unvanında herhangi bir değişiklik olmaksızın daha yüksek ek göstergeden yararlanabilmesi, eğitim durumlarının değişmesiyle mümkün olabilmektedir.

Teknisyen kadrosunda görev yapanlar, herhangi bir yükseköğrenimi (aşağıda belirtilen istisna hariç olmak üzere yükseköğrenimin alanına ve süresine bakılmaksızın) tamamladıklarında haklarında 1. derecede en yüksek 2200 ek gösterge uygulanır. Örneğin, kadro unvanı değişmediği sürece, Teknisyen; 2 yıl süreli işletme bölümü veya tekniker unvanı kazandıran bir bölüm mezunu olduğunda veya 4 yıl süreli kamu yönetimi, işletme, istatistik, matematik, mimarlık, mühendislik mezunu olduğunda hakkında 1. derecede en yüksek 2200 ek gösterge uygulanır.

Öte yandan, Teknisyen kadrosunda görev yapanlar, herhangi bir alanda sağlık lisansiyeri olduklarında, kadro unvanları değişmese bile 1. derecede 3000 ek göstergeden yararlanabilmektedirler.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?