Odabaş, "Tabii ki en ideal olanı, hiçbir şiddet olayı yaşanmadan her hastanın sağlıklı bir şekilde tedavi edilip hastaneden mutlu bir şekilde ayrılmasıdır" dedi.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü'nde Göz Polikliniği'nde sorumlu hemşire olarak görev yapan Ali İhsan Odabaş, mesleği ve hastalara gösterdiği ilgi nedeniyle vatandaşların teşekkürlerine layık görüldü. CİMER'den şimdiye kadar 85 teşekkür belgesi alan Odabaş, sağlık sektöründe şiddet olaylarının arttığı bu dönemde böyle güzel geri dönüşlerin kendisini mutlu ettiğini ifade etti. Odabaş, "Tabii ki en ideal olanı, hiçbir şiddet olayı yaşanmadan her hastanın sağlıklı bir şekilde tedavi edilip hastaneden mutlu bir şekilde ayrılmasıdır" şeklinde konuştu.

SEA Hastanesi Korucuk Kampüsü Göz Polikliniği'nde sorumlu hemşire olarak görev yapan Ali İhsan Odabaş, mesleği ve hastalara gösterdiği ilgi nedeniyle vatandaşların takdirini kazandı. CİMER ve Hasta Hakları Birimi aracılığıyla gelen teşekkür mektuplarıyla mutlu olan Odabaş, şiddet olaylarının arttığı bu dönemde böyle güzel geri dönüşlerin kendisini mutlu ettiğini ifade etti. Odabaş, "Elbette en iyi senaryo, hiç şiddet olayının yaşanmaması ve her hastanın tedavi edildikten sonra hastaneden sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmasıdır" dedi.

“Her sabah evden annemin ‘hastalara iyi davran’ öğüdüyle çıkıyorum”

Her gün annesinin öğüdüyle evden çıktığını aktaran Odabaş, “Öncelikle her sabah evden çıkarken ‘hastalara iyi davran, kimsenin kalbini kırma’ diyen melek gibi bir anneye sahibim. Ekip olarak hepimiz çok koordineli, sevgi ve saygı çerçevesinde çalıştığımız için aslında bu tarz teşekkürlerin gelmesini çok da yadırgamıyoruz. Tabi bu gelen teşekkürler bizi çok mutlu ediyor. Yaptığım işin görünmesi, vatandaşa verdiğim hizmetin karşılık görmesi mutlu ediyor ve çokta motive oluyorum. Bu teşekkürler geldikçe işime, milletime ve vatandaşımıza karşı olan sevgim, saygım artıyor ve daha adapte şekilde çalışıyorum. Günüm daha iyi geçiyor ve uyurken daha mutlu, huzurlu bir şekilde uyuyorum. Yaklaşık 5-6 yıldır belli aralıklarla CİMER’den teşekkür belgeleri geliyor. Şuana kadar 85 tane CİMER’den ve bizim Hasta Hakları Birimi’nden teşekkür belgesi aldım” dedi.

“Sağlıkta şiddetin arttığı son dönemlerde bu tarz teşekkürlerin gelmesi oldukça mutlu ediyor”

Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi! Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi!

Meslektaşlarına örnek oluşturacak davranışlarda bulunan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü Göz Polikliniği sorumlu hemşiresi Ali İhsan Odabaş, “Araştırmadım ama ülkemizde bu şekilde fazla teşekkür belgesi alan bir hemşirenin daha olduğunu sanmıyorum. Tabi olursa da daha mutlu ve onore olurum. Bu tarz meslektaşlarımın sayısının artmasını da özellikle diliyorum. Sağlıkta şiddetin arttığı son dönemlerde bu tarz teşekkürlerin gelmesi oldukça mutlu ediyor. Gönül ister ki hiçbir şiddet olayı yaşanmasın, herkes sağlıklı bir şekilde tedavisini olarak mutlu bir şekilde hastaneden ayrılsın, tek temennimiz bu. Bu teşekkürleri herkese örnek olsun diye saklıyorum” diye konuştu.

“Ben bu teşekkürleri tüm meslektaşlarım adına kabul ediyorum”

Hastalara kendi yakını gibi davrandığını ifade eden Odabaş, “Polikliniğe gelen herkesi kendi annemiz, babamız, ağabeyimiz, kardeşimiz gibi görüyoruz ve daha motive şekilde çalışıyoruz. Ekip olarak; hocalarımız, hemşire, personel, sekreter arkadaşlarımız hepimiz aynı fikirde çalışıyor. Hepsinden çok memnunum, ayrı ayrı şahsım adına teşekkür ederim. Ben bu teşekkürleri tüm meslektaşlarım adına kabul ediyorum. Sonuçta biz bir ekip, aile olarak çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Birçok hastadan şunu duydum; ‘kalbi, kollarından büyük adam"

Hastaların kendisine taktığı lakaptan da bahseden Odabaş, “Hastalar beni çok seviyorlar, ben de onları çok seviyorum. Oğlum, kardeşim, ağabeyim diyen var. Birçok hastadan şunu duydum; ‘kalbi, kollarından büyük adam.’ Bu benim çok hoşuma gidiyor, birilerinin sizin kalbinizi görmesi gerçekten insanı mutlu ediyor. Beni de hem mutlu hem de motive ediyor. Bazen de formasına sığmayan adam da diyebiliyorlar. Hastalar böyle bir lakapta takıyorlar. Ben izinli olduğum günlerde polikliniğe gelen hastaların Ali bey nerede diye sordukları, selam bıraktıkları ve hatta masama not bıraktıkları bile oluyor. Güzel bir aile bağımız oluştu. Özellikle Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözü masamın üzerinde asılı şekilde duruyor ve bunu her gördükçe motive oluyorum. Ona bakarak vatandaşa, işime saygım artıyor ve daha istekli bir şekilde çalışıyorum” ifadelerini kullandı.