Sağlık Personelleri Unvan Değişikliği ve Görevde Yükselme Sınavına COVID-19 İle Mücadele Ederken Nasıl Ders Çalışacak? (2)

Sağlık Çalışanlarının uzun zamandır beklediği Göreve Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı 4 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Peki resmi rakamlara göre 30 bine yakın enfekte olmuş sağlık çalışanı varken büyük umutlarla yıllarca bekledikleri bu sınavlara bu şartlarda bu personel nasıl hazırlanacak? Sayın Fahrettin Koca'ya sesleniyoruz: Bakanım, her yönden mağdur durumda olan sağlık personelinizin unvan ve memuriyette yükselme umutlarını heba etmeyiniz.

Gündem 14.09.2020, 21:15 17.10.2020, 22:14 Güler Sağlam
Sağlık Personelleri Unvan Değişikliği ve Görevde Yükselme Sınavına COVID-19 İle Mücadele Ederken Nasıl Ders Çalışacak? (2)

Sağlık Bakanlığı en son 2017 yılında yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavını 19 Nisan 2020 tarihinde yapılacağını duyurmuştu. Binlerce sağlık personelinin katılacağı sınavın pandemi nedeniyle virüsün yayılımını önlemek için 4 Ekim'e ertelediği duyurulmuştu. 

TIKLAYIN

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının virüsün yayılmasına engel olmak, bulaş riskini en aza indirmek için ertelendiği duyurulmuş, daha sonra yapılan yeni duyuruyla sınavın 4 Ekim'de yapılacağı ilan edilmişti.  

saglikpersoneliHABER.NET'e ulaşan sağlıkçılar, sınavın yeniden ertelenmesini istiyor. Kovid vaka sayılarının Nisan ayından daha fazla olduğu Eylül ayında, binlerce sağlık çalışanının sınava katılacağı düşünüldüğünde ortaya çıkacak riskin boyutunun gözönüne alınmasını istiyorlar.

Kaldıki iyice ağırlaşan çalışma şartlarında, Kamu Kurumları esnek mesaide iken, çoğu ilde yıllık izinleri dahi kullandırılmayan sağlık personelinin bu sınava yeterince çalışamadığı gerçeği ortada dururken, daha öncede dile getirildiği halde neden Bakanlığın sağlık personellerinin bu haklı taleplerine duyarsız kaldığı ise bilinmiyor.

Sınava girecek sağlıkçıların bir çoğunun hasta veya izolasyonda olduğu öğrenilirken, Bakanlığın 4 Ekim kararını tekrar değerlendirmesi isteniyor. 

Kritik günlerden geçerken aynı zamanda da ilerleyen zaman diliminde sınava hazırlanacak hiç vakit bulamadılar bu durumda sağlık personellerini sınava girdirme çabası bizleri hiç anlamamaktır diye serzenişte bulunuyorlar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (23)
Hhh 5 ay önce
Allah razı olsun vAllahi anlamadım gitti ya zaten herkes devlet memuru açıktan atama istemiyoruz sadece diplomalarımıza göre ünvanımızı istiyoruz.... Okullar üniversiteler bile online olurken bizim bakanlık neden bu kadar ısrarcı anlamıyorum ayrıca bu sendikalarda sizi Allaha havele ediyorum ne işe yarıyordunux siz ben istifa ettim sizden gelecek hayır Allah dan gelsin....
Mehmet 4 ay önce
Ohh ne âlâ memleket sınav olmasın istediğimiz kadroya geçelim ,az çalışalım, çok maaş alalım, başka emriniz?
Fizyon 5 ay önce
Bir türlü sesimizi duyuramadık ve anlatamadık sayın yetkililerimize. Allah rızası için bunu her gün manşet yapar mısınız. Sizin bize kazanımınız olsun sayenizde olsun. Bu nasıl bir yaklaşım. Ne istiyorlar bizdenn
Ünvan 4 ay önce
Haberyapma amacınız sınavı ertelemek olmamalı ya sınavsız ünvan değişikliği görevde yükselme için haber yapın yada sınava girecek personel için destek olun ünvan almak için yükselmek için bekleyenler var daha sonra daha sonra deyim ne zaman bu özlük haklarına kavuşucaz bütün kurumlar yapıcak sadece sağlık bakanlığı mı yapmasın sağlık çalışanları için bu kadar olumsuzluk varken haklarını hiç bir alanda alamıyorken bırakın bari aramızdan 4000 kişinin bu sınav neticesinde özlük hakları biraz çık iyileşsin karışmayın artık olsun bitsin.
sağlıkçı 66 4 ay önce
Bu Süreçte gece gündüz demeden çalışıyoruz Çok yorgunuz ders çalışacak durumda değiliz, Sınava başvuruda bulunan sağlık personellerinin,bir defalığına SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılmasını talep ediyoruz.
Ünvan 5 ay önce
Sağlık Bakanı Koca
Sağlık Personelleri Unvan Değişikliği Sınavına COVİD-19 İle Mücadele Ederken Nasıl DERS ÇALIŞSIN.
@drfahrettinkoca
@RTErdogan
@fuatoktay
@BeratAlbayrak
@fahrettinaltun
@ssbsemihdurmus
@OnderKahveci
#SağlıkcıNasılDersÇalışsn
Sağlık Çalışanı 4 ay önce
Bu vaka yoğunluğunda sınav yapmayın Allah aşkına. İnsanlar sahada ne zor şartlarda çalışıyor bilmiyor musunuz. Yetkililer sadece 1 nöbet Covid servisinde çalışsınlar anlarlar halimizi. 3-4 saat tulumu maskeyi hiç çıkartmadan çalışmanın ne demek olduğunu görseler herhalde böyle bir dönemde sınav yapmanın küfretmekten kötü olduğunu anlarlardı. Sınavsız olsa dedik ama onu da yapmadınız. Ya kura ile, ya hizmet yılına göre yapın yada erteleyin şu sınavı.
SAĞLIKÇI 4 ay önce
ERTELEME FALAN TALEBİMİZ YOKTUR. İZOLE OLMUŞ SAĞLIKÇI ARKADAŞLAR SINAVA DAHA İYİ ÇALIŞIRLAR.ZAMANLARINI İYİ KULLANIRLAR . LÜTFEN ALGI OPERASYONU YAPMAYIN. SAYGILAR
Unvan 4 ay önce
Lütfen sınav ertelenmesin artık. 3 yıldır bekliyoruz bu zorlu süreçten sonra bir daha ertelenmesini asla psikolojim kaldırmaz. Sınavsız olması zaten hayal, Yeter artık ben sınava girmek istiyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?