Sağlık Personelleri Kendi İşini Yapmaktan Neden İmtina Ediyorlar?

Hemşire veya Ebe veya Sağlık Memuru veya Laboratuvar Teknisyeni veya Anestezi Teknisyeni veya ATT veya Paramedik vb gibi branşlarda görev yapan sağlık personeli kendi işini yapmamak için bin bir torpil buluyor ve kendi işini yapmıyor.

Gündem 18.01.2020, 18:35 20.01.2020, 19:02 Erdoğan Can
Sağlık Personelleri Kendi İşini Yapmaktan Neden İmtina Ediyorlar?

Sağlık Personelinin kendi işini yapmamasındaki en büyük etken yeterince ücret alamamasından geçiyor diye düşünüyoruz. Bunun yanında özellikle idarecilerin anlamsız baskıları sağlık personeli üzerinde bir nevi mobbing uygulamaları sağlık personelinin itibarının yerle yeksan olması gibi sebeplerde zannediyoruz ki sağlık personelinin kendi işini yapmamasında ki en büyük sebeplerdir diye düşünüyoruz. 

Sağlık Bakanlığı sağlık personelinin kendi işini yapması için müteaddit kere yazılar yazmasına rağmen bir bakıyorsunuz asıl yazdığı yazıya Bakanlık uymuyor. Bakanlığa Hemşire alınmayacak derken bir bakıyorsunuz bir çok Hemşire Bakanlıkta geçici görevde çalışıyor. Torpilini bulan sağlık personelinin başka kurumlara kurumlararası geçişle gitmesi de işin tuzu biberi oluyor. Son iki yıldır kaç personel hangi kurumlara gitti belli değil. Hani diğer kurumlarda ki sağlık tesisleri kapatılmıştı? 

Bütün bunların yanında sendikaların da araya girip kendi üyelerine yaptıkları torpiller diğer sağlık çalışanları arasında iş barışından tutun yılgınlık bitkinlik gibi bir çok patolojik durumu su yüzüne çıkartıyor. 

TIKLAYIN

Sonra ne oluyor dersiniz? Sendikalar bile bu durumdan muzdarip. Ağlanacak hale gelmiş bir Bakanlık haline gelmişiz de haberimiz yok. 

Adaletin nereye gittiği belli olmadığını ifade eden sağlık personeli sayısı gün geçtikçe artıyor.

Sözleşmeli idareciler sözleşmeli olduklarını unutup personel üzerinde ali kıran baş kesen kesilmeleri de işin cabası.

Bakanlığın Maliye Bakanlığına gönderdiği döner sermaye yönetmeliği kesinlikle tabip dışı sağlık personeline bir kuruş katkısı olmayacağı gibi sağlık personeli arasında iş barışını daha da derinleştirecektir. Bu durumu tersine çevirmesi gereken sendikalar meli, malı, cak, cek ekleriyle kurdukları cümlelerin sağlık personeline nasıl bir katkısı olacağı da merak konusu olmaya devam ediyor. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
hemşire saglık memuru 1 yıl önce
ÖZELLİKLE HASTANE ÇALIŞANLARININ MAAŞLARINDA ÖZLÜK HAKLARINDA İYİLEŞTİRİLMELİDİR İŞ YÜKÜNÜN FAZLA OLMASI, NÖBETLER ,HİÇBİR TATİLDE EVİNDE OLAMAYIŞI ,HASTA İLE HASTA YAKINIYLA TEMASTA OLMASI FAZLA YIPRANMASI NEDENİYLE MASA BAŞLARINDA OLAN YANİ SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNDE ,İLÇE SAĞ MÜD LERİNDE HALK SAĞLIKLARINDA ASM LERDE TRSM LER AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE ÇALIŞNLARDAN DAHA FAZLA MAAŞ ALMALI VE ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİDİR ARTIK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ARASINDA DA BİR FARK OLMALIDIR RAHAT YERDE NÖBETSİZ YERDE ÇALIŞMAK İSTEYENLERLE FAZLA ÇALIŞIP FAZLA ÜZRET ALMAK İSTEYENLER HASTANE GELSİNLER KŞMSE İTİRAZ ETMESİN ARTIK HASTANELERDE KİMSE ÇALIŞMAK İSTEMİYOR KAÇMAK İÇ,İN FIRSAT KOLLUYOR NEDEN ÇALIŞSINKİ DEĞİL Mİ MASA BAŞINDA ÇALIŞANLAR ARASINDA BİR FARK NEDE OLSA NEDEN KENDİNİYIPRATSIN 8,5 MESAİNİ YAPAR MİS GİBİ MASA BAŞINDA ÇALIŞMAK VARKEN
lab 1 yıl önce
hastanelerde saçma sapan yöneticiler var iken ne diye hastanede çalışmak isteyelim
Sefa 9 ay önce
Çünkü tükürdüğümün sisteminde amcası olan görev icra edebiliyor
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?