Sağlık Müdürü: Kayırmacılık ve İhale Usulsüzlüğü Yapmıyoruz!

İleri Gazetesinden Hidayet Gültekin'in Antalya İl Sağlık Müdürlüğünü eleştirdiği akçeli işler, Adeta Çiftliğe Dönüşen Sağlık Müdürlüğüne Hastaneden Personeller Kaydırılıyor! gibi yazılarından sonra İl Sağlık Müdürü Ünal Hürür, köşe yazılarının sahibi Gültekin'e bir açıklama göndererek, "Kayırmacılık ve İhale Usülsüzlüğü" yapmıyoruz dedi.

Gündem 14.09.2020, 12:26 14.09.2020, 12:31
Sağlık Müdürü: Kayırmacılık ve İhale Usulsüzlüğü Yapmıyoruz!

Yazarın Antalya Sağlık Müdürlüğü ile ilgili daha önce yazdığı "Antalya İl Sağlık Müdürlüğünde Akçeli İşler!" "Adeta Çiftliğe Dönüşen Sağlık Müdürlüğüne Hastaneden Personeller Kaydırılıyor!" ve "Sorumlu Kimdir? Hastane Yönetimi mi? İl Sağlık Müdürlüğü mü?" köşe yazılarınıda okuyabilirsiniz.

İşte O Yazı;

İl Sağlık Müdürlüğünden cevap var

10 Ağustos 2020 tarihinde ‘Hali pür melalimiz’ başlığıyla yayımladığımız, sonrasında ‘Hali pür melalimiz 2’, ‘Adamcılık hastalığı’, ‘Bir yetkili aranıyor’ ve ‘Ben de çok merak ediyorum’ başlıklarıyla yayımladığımız yazılarımıza İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür beyefendinin cevabıdır;

Sayın Hidayet GÜLTEKİN,

TIKLAYIN

Bir süredir İleri gazetesindeki köşenizde İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumlarımızla ilgili kaleme aldığınız yazılarınızı takip etmekteyiz. Bu yazılarınızda ele aldığınız konular gerçeğe aykırı ve kurumumuzu itibarsızlaştırmaya yönelik iddialar içermektedir. Bu iddiaların mali kısım ve satın alma süreciyle ilgili olanlarına baktığımızda tarafınıza verilen bilgi ve belgelerin gerçeği yansıtmadığını, olayların çarpıtılarak farklı amaç ve niyet gözetildiğini, kurumumuzun ve idarecilerin açıkça hedef alındığını görmekteyiz. Zira iddia ettiğiniz konuların hepsi ilgili mevzuatlar kapsamında onlarca görevli tarafından gerçekleştirilmiş olup Kamu İhale Kurumu ve diğer denetim mekanizmalarının denetiminden geçmiş işlemlerdir. Yapılan işlemlerin tüm belge ve kayıtları mevcut olup halen adli ve idari incelemesi yapılabilir olduğu bilinmelidir.

Ayrıca idaremiz tarafından yapılan ihaleler de köşe yazılarınızda iddia ettiğiniz gibi ne bir ihale usulsüzlüğü ne de kayırmacılık söz konusu değildir. Yapılan tüm işlemler Kamu İhale Kanununa uygun olarak saydamlık, rekabet, eşit muamele, güvenilirlik, gizlilik ve kamuoyu denetimine açık bir şekilde yürütülmekte olup dilediğiniz zaman yazınızda yer verdiğiniz yanlış ve yanıltıcı bilgi ve belgelerin aslını ve doğru olanlarını idaremizde görebileceğinizi bilmelisiniz.

Sağlık hizmeti sunum ve organizasyon yapımızla ilgili iddialara gelince; Büyük bir teşkilat olan Sağlık teşkilatında hem yöneticiler hem de tüm sağlık çalışanları olarak bizler, küresel anlamda mücadele verdiğimiz bu pandemi sürecinde canla başla aralıksız ve fedakarca hizmet vermekteyiz. Yaşama hakkının en temel insan hakkı olduğunu benimseyen ve bu bilinçle hareket eden bizler yoğun mesai saatlerinde çoğumuz ailemizden uzak bir şekilde halkımıza hizmet götürme azmi ve çabası içindeyiz. Sağlık hizmeti koordinasyon gerektiren güçlü bir ekip işidir, büyük bir organizasyondur. Bu organizasyon içinde bazen istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilir.

Büyük bir titizlikle sunulan sağlık hizmetinden her vatandaşımızın eşit ve adil bir biçimde yararlanması için her türlü çabayı göstermekteyiz. Yönetim zafiyeti diye bir şey söz konusu bile olamaz. Hem koruyucu ve sağlığı geliştirici hem de tedavi edici sağlık hizmetlerinin sunumunda yer alan gerek yöneticilerimiz gerekse her kademedeki çalışanımız yeterli bilgi ve donanıma sahiptir. Kurumlarımız alt yapı ve personel açısından yeterlidir. Tüm kaynaklarımız etkin kullanılmakta, kamu zararından ve israftan olabildiğince kaçınılmaktadır.

Antalya nüfus hareketliliği yaşanan ve turizmin gözbebeği olan bir ildir. Dolayısıyla Gazipaşa’dan Kaş’a, Akseki’den Elmalı’ya kadar büyük bir coğrafyada sağlık hizmeti sunulmaktadır. Özel ve kamu sağlık kurum ve kuruluşlarımızın açılış, kapanış, ruhsatlandırma ve denetim hizmetleri tarafımızca yürütülmektedir. Hemen hemen her branşta sağlık hizmeti, en modern ve son teknoloji cihazlarla donatılmış sağlık kurum ve kuruluşlarımızda sunulmaktadır. Bu süreçte yaşanan istenmeyen bir durum ve olayla karşılaşmamız halinde ise anında müdahale edebilecek ekip ve iradeye sahibiz. Mali hizmetlerimizi denetleyen güçlü bir mekanizma mevcuttur. Her türlü şikayet ve görüş için kapılarımız sonuna kadar açıktır.

Basın özgürlüğünün temel bir hak ve özgürlük olmasına duyduğum inanç ve saygı ile birlikte asılsız ve gerçeği yansıtmayan iddia ve ihbarlara itibar etmemeniz temennisi ile saygılar sunarım.

Dr. Ünal HÜLÜR - İl Sağlık Müdürü

Yorumlar (10)
Antalyasaglikcı 1 ay önce
Ünal zırvalamış iyice. Yazılan yazıların hiç birine cevap verememiş. Çünkü verecek cevabı yok. Hbys ihalesinde bir önceki alım ile aradaki fark o kadar yokmu. Kurumun envanterindeki aynı ürünü almadıkmı demiş. İhaleyi prestij firması aldı ama hastanelerde çalışan firma kurumun envanterindeki yazılımı demiş. 3.5 milyon TL fazladan para ödemedinizmi. Açıklayın ihale dökümanlarını. Görsün herkes. Kurumun demirbaşından yazılım sözleşmesini yayınlayın. Sizin ihale dökümanınızı yayınlayın. Fiyat farkları çıkar ortaya. Prestijin sahibi ile ortak cafe açmadınızmı. Onuda açıklayın lütfen. DMO alımlarınızı Nasıl yaptınız açıklayın. Hiç birine cevabınız yok maalesef.
Akseki ???? 1 ay önce
Evet cahil bir insanim ,ama inaniyorum ki sattigin seylerde senin gibi kalitelidir o yuzden almamislardir
Antalya saglikci 1 ay önce
Sen ne kadar cagil bir insansın. Devlet istediginden urun almaz. İstedigi kaliteyi belirler o sekilde ihaleye cıkar. Devletin alım yöntemi budur. Oyle gel kardesim bunu senden alıcam deme luksu yoktur. Tabi sen o kurumda o sekilde alıma alıstıgın icin onu dogru zannediyorsun. Ac kanun kitap ogren. Diger bir mevzu aldıgın urun senin elindeki urun zaten. Aynı urune neden 3.5 milyon fazladan para verdin. Kalitesimi farklı yoksa icinden paramı yediniz. Cahil. Aldıgın urunun fiyatına bak. Aynı urunu kaca almıssın ona bak. Memleket cahilden gecilmiyor
Akseki ???? 1 ay önce
Kardesim ,ben alisveris yaparken ürünün kalitesine önem veriyorum ,ucuz diye almiyorum yani, ucuz mal alacak kadarda zengin degiliz..devlet te alici istediginden alir istediginden almaz ,iyiki de senden almamislar aceba senden alsalardi böyle mi yazardin ? cok guldurdun beni .senin gibiler bence kendi cebini düsünüyor ,biz sizleride biliyoruz
antalyaSaglikci 1 ay önce
Kardeşim burda mevzu ürünün kimden alındığı değil. ürünü neden 3.5 milyon fazladan para vererek aldığınızdır. hemde aynı ürün. burda harcanan para ünalın parasımı. devletin parası. yani anlıcağın senin benim param. ülkede krizler ünal gibi iş bilmez yöneticiler yüzünden çıkıyor. şöyle düşün sen evine hıyar alıcan. gidip 1 liralığımı alırsın 20 liralığımı. ikiside aynı hıyar. harcadığın para senin değilse birde 20 liralık hıyardan 5 lirası sana kalıyorsa gidip 20 liralık hıyar alan vatan hainleri var malesef.
Akseki ???? 1 ay önce
Himmmm ,bak isine gelmeyince yazdiklarim, yine ayni davraniyorsunuz ,hemen karalama ,hemen camur atma , demekki sizin tarziniz boyle ,... siz cok adisiniz baska soze gerek yok
antalyasaglikci 1 ay önce
hmmm. 3.5 milyon tl icinden nemasını alan biri galiba. ne düştü sana. o para içinden.
Akseki ???? 1 ay önce
Senin firmaci oldugun nasil da belli,yazilim firman mi var ?????anladik senin malini almamislar, aglama,devlet senin malini almak zorundaydi ya .Eli çantali satıcılar sizi ,hepiniz aynisiniz
yav he he 1 ay önce
çok inandık yav he he
Akseki ???? 1 ay önce
Evet cahil bir insanim ,ama inaniyorum ki sattigin seylerde senin gibi kalitelidir o yuzden almamislardir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?