PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maaş Düzenlemesi Öncesi Sağlık Çalışanları Tek Kalem Maaş Talebini Yineledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “çok yakında” dediği, Ak Parti Grup Başkanvekili Elitaş‘ın mayıs ayı içerisinde TBMM’ye gelecek dediği sağlık çalışanlarına yönelik maaş iyileştirme düzenlemesi öncesi çalışanlar “TEK KALEM MAAŞ” taleplerini yinelediler.

Gündem 07.05.2022, 14:05 07.05.2022, 14:05 Zeynep Elmalı
Maaş Düzenlemesi Öncesi Sağlık Çalışanları Tek Kalem Maaş Talebini Yineledi

İçeriğinde ek ödeme olan hiçbir yasal düzenlemenin kendilerini ilgilendirmediğini söyleyen sağlıkçılar, “yoksulluk sınırı üzerinde tek kalem maaş istiyoruz. Eğer bu haklı talebimiz yerine getirilmezse sonuçlarına 2023 yılında katlanırsınız” şeklinde uyarıda bulundu.

Binlerce sağlık çalışanı "aynı serviste çalışan aynı yemeği yiyip aynı formayı giyen iki çalışanın birinin maaşı genel bütçeden diğerinin döner sermaye, nöbet üçretleri farklı giyim yardımları farklı ama işe gelince bir fark yok" yönünde paylaşımlar yaparak tek kalem de maaş almak istediklerine dair taleplerini daha önce de defalarca gündeme getirmişlerdi. 

Diğer taraftan SÜT fiyatlarının 12 yıl sonra revize edilmesinin ardından yetkili sendika Genel Başkanı Semih Durmuş'un "yaklaşık yüzde 40'lık bir artış yapıldı, çok önemli ve olumlu bir gelişme olduğunu" belirtmiş ve "Sağlık emekçilerinin palyatif çözümler istemediğini" kaydetmişti. Durmuş açıklamasında; “Esas beklentileri, her koşulda sorun üreterek çalışma barışını bozan ve çalışanları meslekten soğutan ücret adaletsizliğine son verilmesidir. Bunun da yolu, mevcut döner sermaye sistemine hak ve hakkaniyet esaslı kapsamlı dokunuştan geçmektedir” açıklamasına sosyal medyadan cevap geldi. "Semih Durmuş: Sağlıkçıların Beklentisi Döner Sermaye Sistemine Kapsamlı Dokunuştur!" Başlıklı haberimize TIKLAYARAK açıklamanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (10)
Asabi 4 ay önce
Sizi satan sizin maaşlarınızla lüks hayat süren sendika üye olduğunuz sürece size müstehaktır
Gelgit 2 hafta önce
Halen daha performans diyorlar akıl alır gibi değil. Bir de bilmem kaç bölümü temsil ediyormuş. Ulan kafası da basmıyor kimi temsil edecek. Tek kalem iyi maaş isteyin, performans işinde katekulli çok olur. Çarpanı düşürürler yine vermezler. Ama maaşı mecbur verecekler. Performans kölelik düzeni. Dünyada diğer ülkelerde ne kadar çalışılıyorsa biz de o kadar çalışalım. Hastaları bitirecez diye bir kaide yok. Hepsi hasta hangi birine bakacaksın ? Nüfusun 7 katı hastaneye başvuru var akıl alır gibi değil. Devlet ucuza sömürüyor bizi
sağlıkçılar 4 ay önce
SAĞLIKÇILARIN YILLARDIR KURUM OLARAK EN DÜŞÜK ÜCRETİ ALMAKTADIR. YILLARDIR SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR, TEK KALEM MAAŞ, SABİTLERİN ARTARAK MAAŞA YANSIMASI, DÖNERLERİN KALDIRILMASI, 3600 HER ÜNVANA VERİLMESİ, İYİ BİR MAAŞ VERİLMESİ.
Hekim 4 ay önce
Ysp sendikaları iş bıraksın hadi... HEKİM sendikaları sayesinde birşeyler kazandınız biz olmasak sizi ipleyen yok
Ysp 2 hafta önce
Esas ysp diye trollediginiz 750 bin çalışan sayesin de kanun geri çekilip tekrar düşündüler.Ysp iş birakmasinda sonra hekim sendikaları papatya gibi türedi önceden nerdydiniz..Konuşurken saygılı olucaksinizYsp Aralık'ta iş bırakırken siz nerdeysiniz puan hesabı mi
Dr Who 4 ay önce
Hekim sendikaları iş bırakıyor yap sessiz sessiz kaymağını yiyor. Olmaz böyle iş. Hekimlik hakkında ni ar önce meslek kanunu çıkarılmalıdir. Hekim ve diğer sağlık personelinin tek kalemde olacak şekilde aldıkları eğitim ve sorumluluk oranlarında maaşları düzenlenmelidir.
SAĞLIKÇI 4 ay önce
emekli olduktan sonrada mağdur edilecek. SAĞLIKÇILAR TÜM SAĞLIK KURUMLARINDAN ÜCRETSİZ YARARLANMALI, SAĞLIKÇININ SAĞLIK ÖNCELİĞİ YASALAŞMALI
sağlıkçı 4 ay önce
daha bizim (kayseri devlet ) hastanesi sabit döner farklarını yatırmadılar şubat 15 olmak üzere niçin acaba
Global bütçe 2 hafta önce
2022 Global bütçe nedir bir bilen? Kamu için ekmek belli , SGK anlaşmalı özel sağlık kurumları için şampanya ve havyar servisidir sut güncellemesi. Hepiniz üst düzey eğitim aldınız! Biraz mantık lütfen!
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 2 hafta önce
herkese esit ucret tek kalem ucret vs hos duruyor ama ise yaramiyor batida ileri hicbir ulkede boyle bir uygulama yok ADIL OLMASINI ISTEYELIM. o zaman hakli olunur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?