İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama Var!

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya üzerinden '' Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji servisi , tam 4 saattir babama takılı olan idrar sondasını erkek hemşire yok diye değiştirmiyor.Neden diye sorduğumda 'caiz değil' şeklindeki paylaşımı ile ilgili açıklama yaptı.

Gündem 10.10.2020, 12:29 10.10.2020, 12:33 Güler Sağlam
İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama Var!

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya üzerinden '' Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji servisi , tam 4 saattir babama takılı olan idrar sondasını erkek hemşire yok diye değiştirmiyor.Neden diye sorduğumda 'caiz değil' şeklindeki paylaşımı ile ilgili açıklama yaptı. Haberi "Erkek Hemşire Yok Diye Hastaya Bakmadılar İddiası!" okuyabilirsiniz.

TIKLAYIN

Açıklamada ; Hastanemiz hizmet kalite standartları ve tıbbi deontoloji çerçevesinde vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.Konu Müdürlüğümüze intikal ettiği anda olay ile ilgili inceleme-soruşturma başlatılmış olup hasta yakınıyla yaptığımız görüşme neticesinde yatak çarşafını değiştiren bir hizmetli personelin sözü üzerine bu tepkinin verildiği anlaşılmıştır.Yetkisiz bir kişinin sarf ettiği sözlerin , görevini hakkıyla yapan sağlık personelimizle ilişkilendirilmesinden duyduğumuz üzüntüyü kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Yorumlar (7)
"Caiz degil" demiş :))) kim inanır,kadir inanır 4 ay önce
Hiçbir hastanede,hiçbir personel ne hastaya bu şekilde cevap verir,ne de hastayı o şekilde bırakır. Geçen günler de chdp'lilerin uydurma olarak yaptığı "gerici hekim,yobaz hemsire" türünden urettikleri senaryolara benziyor.
Pkknın Kuyruklarına 4 ay önce
Akılları bir tek fitneliğe çalışıyor. İslama olan nefretleri hiç bitmiyor.
Hemşire sağlık personeli 4 ay önce
DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE İDRAR SONDASI 4 SAATTE BİR DEĞİŞTİRİLMEZ. ÖNCE BİLGİLENİN SONRA HABER YAPIN LÜTFEN.
SAĞLIKÇI 4 ay önce
MAHREMİYET ÖNEMLİ HASTA AÇISINDANDA YALANMI CHP BUNU ANLAMAZ ANLAMICAKTIRDA KONUYU SAPTIRIYOR
Mustafa 4 ay önce
Yani imkan varsa mahremiyet açısından olmaması gerekir zaten ama imkan yoksa kimse onu demez de düşünmezde yalan yapmayın
Saglıkçı 4 ay önce
Hemşirelik okulları yeterince erkek mezun veriyor bence .benim birimimin üçte biri erkek sağlık personeli.Kaldıki olmasa bile hastamızın sondasını biz bayan olsakta takarız.Aynı anda erkek çalışan varsa hastanın da mahremiyet ine saygı gereği erkek takması uygundur .bahsedilen gibi bir diyalog imkansız. birtakım yaşadığı sıkıntılar nedeniyle en son olayı sonraya bağlamış
ömer 4 ay önce
o caiz değildir diyen Allahsızları cimere şikayet et bence , hastanın cinsiyeti olmaz ,
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?