Erkek Hemşire Yok Diye Hastaya Bakmadılar İddiası!

Babası Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji bölümünde yatan Ali Ertemiz, hastanede babasının sondasının erkek hemşire olmadığı için, "Caiz değil" denilerek 4 saat değiştirilmediğini iddia etti.

Gündem 05.10.2020, 22:41 10.10.2020, 12:33 Güler Sağlam
Erkek Hemşire Yok Diye Hastaya Bakmadılar İddiası!

İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama Var! haberi için tıklayınız

Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji bölümünde babasının tedavi gördüğünü açıklayan Ali Elitemiz isimli vatandaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla gündeme oturdu. Elitemiz; “Mersin Şehir Hastanesi onkoloji servisi tam 4 saattir babama takılı olan idrar sondasını erkek hemşire yok diye değiştirmiyor neden diye sorduğumda caiz değil cevabı aldım. Sağlık sektörü caizlikle mi işliyor sayın bakan?” dedi.

Mağdur yurttaşın açıklamasının tamamı:

Mersin Şehir Hastanesi onkoloji servisi tam 4 saattir babama takılı olan idrar sondasını erkek hemşire yok diye değiştirmiyor neden diye sorduğumda caiz değil cevabı aldım. Sağlık sektörü caizlikle mi işliyor sayın bakan.

Bak güzel kardeşim sen bir gün bu acıyı yaşama diye haykırıyorum bu çürümüşlüğü. Bir gün bir şeyi yok denilerek eve yollanan babanı, hata yaptık yoğun bakımda olması gerekiyor denilerek kapına gelen ambulansla hastaneye taşırken kanser olduğunu öğrenme diye mücadele ediyorum.

Tuvalete bile gidemez / sabahı görür mü bilmiyoruz / denilirken  4. evre kanser zaten ameliyat edemeyiz sözüyle 11 saat hastane kapılarını kapatan sistemde twitter’dan onkoloji ve yoğun bakım arama diye haykırıyorum. İnan direnecek gücün kalmıyor.

Seni 4 defa kabul etmeyen hastane konu twitter’a düşünce açıyor kapısını emin ol o 11 saati yaşamak istemezsin çünkü  beni oğlunu hatırlamıyor akciğer kanseri beyin metastazı kim olduğunu unutturuyor. Yatağa bağlıyorsun, acısını dindirmeye çalışıyorsun, sen üstüne titriyorsun.

TIKLAYIN

Günlerce uykusuz kalıyorsun, 68 yaşında bir insanla değil 5 yaşında bir insanla uğraşıyorsun. Bu süreçte her şeyi tesadüfen öğrenmene mi, ihmallere mi, açıklamalara mı yanasın bilmiyorsun. O gücün kalmadığı yerde yüzde birlik bir umuda sarılıyorsun. Bunu yaşama kardeşim sakın

O yüzde birlik umuda sarılırken birileri gelip inanç kisvesi altında halihazırda dayanacak gücün yokken sana “Caiz değil”diyor tutanaklar var hastane yönetimde, aç telefonu sor ve yine sen bunları yaşama diye bağırıyorum bu çürümüşlüğü  kurgu de,yalan de, ama sakın yaşama bunları

BAKANLIK İDDİALARA YANIT VERDİ

Ali Elitemiz isimli yurttaş yaşadığı mağduriyeti sosyal medya hesabından paylaştıktan sonra çokça etkileşim aldı ve bunun üzerine Sağlık Bakanlığı’ndan yurttaşa yanıt geldi. Elitemiz’in yaptığı paylaşımın altına yaşadığı sorunu kendilerine bildirmesi istendi.

İşte o açıklama:

Ali Bey,

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi direkt mesaj üzerinden iletebilir misiniz?

“BEN SİZE BİLDİRDİM, BİR ZAHMET BAKIN!”

Bakanlıktan gelen yanıta cevap veren yurttaş Ali Elitemiz, “Ben size telefonla bildirdim olayı şikayet kaydı var olayın yaşandığı anın ses kayıtlarıda var bir zahmet açın dinleyin öyle dönün bana” dedi.

Bakanlıktan konuya dair henüz bir açıklama gelmedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
"Caiz degil" demiş :))) kim inanır,kadir inanır 4 ay önce
Hiçbir hastanede,hiçbir personel ne hastaya bu şekilde cevap verir,ne de hastayı o şekilde bırakır. Geçen günler de chdp'lilerin uydurma olarak yaptığı "gerici hekim,yobaz hemsire" türünden urettikleri senaryolara benziyor.
Pkknın Kuyruklarına 4 ay önce
Akılları bir tek fitneliğe çalışıyor. İslama olan nefretleri hiç bitmiyor.
Hemşire sağlık personeli 4 ay önce
DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE İDRAR SONDASI 4 SAATTE BİR DEĞİŞTİRİLMEZ. ÖNCE BİLGİLENİN SONRA HABER YAPIN LÜTFEN.
Mustafa 4 ay önce
Yani imkan varsa mahremiyet açısından olmaması gerekir zaten ama imkan yoksa kimse onu demez de düşünmezde yalan yapmayın
erkek hekim ne günü duruyor. 4 ay önce
erkek hekim ne günü duruyor zaten görevleri erkek personel yok diye hasta mağdur edilmesi ? sağlık personeli malzemeyi hazırlar hekim takar resmiyette ama gel gör herşeyi sağlık personeline yaptırırlar.
SAĞLIKÇI 4 ay önce
MAHREMİYET ÖNEMLİ HASTA AÇISINDANDA YALANMI CHP BUNU ANLAMAZ ANLAMICAKTIRDA KONUYU SAPTIRIYOR
Sağlıkçı 4 ay önce
Kuşadası Devlet hastanesi yönetim Erkek hastaya Bayan Hemşirelerimiz sonda takmaya zorlanıyor. Dinen ve mahremiyet olarak da yanlış. Bayan hastayada bayan sağlık personeli sonda takmalı. Mahremiyet. Önemsenmiyor. Öncelikler karışmış durumda
Saglıkçı 4 ay önce
Hemşirelik okulları yeterince erkek mezun veriyor bence .benim birimimin üçte biri erkek sağlık personeli.Kaldıki olmasa bile hastamızın sondasını biz bayan olsakta takarız.Aynı anda erkek çalışan varsa hastanın da mahremiyet ine saygı gereği erkek takması uygundur .bahsedilen gibi bir diyalog imkansız. birtakım yaşadığı sıkıntılar nedeniyle en son olayı sonraya bağlamış.
Sağlık çalışanı 4 ay önce
Hastanın idrar sondasini takmak doktorum işi hemşirenin sorumluluğunda değil.
Dr 4 ay önce
Ortada sağlık memuru mu bıraktınız okulunu kapattınız olacağı buydu şimdi sonda takacak dikiş atacak alçı Atel yapacak pansuman yapacak mide yıkayacak sünnet yapacak vbvb işleri kırsalda periferde yapacak kimseyi bulamıyorlar çok az sayıda sağlık memuru teknisyeni kaldı bu işleri yapan kişilerde emekliliği geldi ileride daha çok sorun olacak bu işler elbette bende erkek personel isterim bir erkek olarak bir bayan olarak da bayan isterim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?