Hastanedeki Eldiven Yolsuzluğunda 3 Kişiye Soruşturma!

30 Nisan günü sitemizden duyurduğumuz "Hastanede Eldiven Depremi: Yolsuzluk İddiaları Gündeme Bomba Gibi Düştü!" haberinin yankıları sürerken İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, “Olaya karışan hastane müdürü (M.K.), hastane müdür yardımcısı ve bir depo görevlisi hakkında soruşturma açıldığını" söyledi.

Gündem 03.05.2021, 08:11 03.05.2021, 10:19 Güler Sağlam
Hastanedeki Eldiven Yolsuzluğunda 3 Kişiye Soruşturma!

CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesi’nde 10 bin kutu tıbbi eldivenin usulsüz bir şekilde bir firmaya verildiğini, firmanın da eldivenlerin satmak üzereyken yakalandığını ileri sürdü. Gönülal, müfettiş raporunda 850 bin TL’lik kamu zararı tespit edildiğini belirtti. İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, olaya karışan hastane müdürü M.K., hastane müdür yardımcısı ve bir depo görevlisi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını belirtti.

CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesi’nde bir yolsuzluk skandalı iddiasını gündeme taşıdı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gönülal, hastanenin deposundan çıkartılan 10 bin kutu tıbbi eldivenin satılmak üzereyken yakalandığını açıkladı.

‘KAPATILMAYA MI ÇALIŞILDI’

Gönülal, “Devlet malzeme ofisinden alınan ve Ereğli Devlet Hastanesi deposunda bulunan 10 bin kutudaki, 1 milyon adet eldiven usulsüz bir şekilde bir firmaya verilmiştir. Bu firma eldivenlerin satışı esnasında yakalanmış ve bu eldivenleri Ereğli Devlet Hastanesi’nden aldığı ifadelerini kullanmıştır. Konunun muhataplarından kamuoyunun bilgilendirilmesini talep etmemize rağmen hiç bir açıklama yapılmamıştır. Adli süreç neden geç başlatıldı? Bu olay kapatılmaya mı çalışıldı? Yoksa kutusu 30 TL olan ucuz eldivenlerle mi değiştirecektiniz? Bu konuyla ilgili 850 bin TL kamu zararı olduğu müfettişler tarafından tespit edilmiştir. Müdürlük tarafından başlatılan soruşturma sonucu idari amirler görevden uzaklaştırıldı ama sonuç belli değil” dedi.

Konuya ilişkin konuşan Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ise şunları söyledi: “Olaya karışan hastane müdürü (M.K.), hastane müdür yardımcısı ve bir depo görevlisi olduğunu öğrendik. Olayla ilgili hem il sağlık müdürlüğümüz hem de savcılık tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma devam ediyor.”

850 BİN LİRA KAMU ZARARI VAR…

Veysel Gönülal, yaşanan olaylarda 850 bin lira kamu zararı oluştuğunu ifade etti.

TIKLAYIN

Gönülal, yaptığı açıklamasında;

Devlet malzeme ofisinden alınan eldivenler EREĞLİ devlet hastanesi deposundan 10.000 kutu 1.000.000 adet eldiven usulsüz bir şekilde bir firmaya verilmiştir.

Bu firma eldivenlerinin satışı esnasında yakalanmış ve bu eldivenleri EREĞLİ Devlet Hastanesi’nden aldığı ifadelerini kullanmıştır.

Konunun muhataplarına kamuoyu bilgilendirmesi talep etmemize rağmen hiçbir açıklama yapılmamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak yolsuzlukların ve usulsüzlüklerin karşısında yılmadan durmaya KARARLIYIZ.

ADLİ SÜREÇ NEDEN GEÇ BAŞLATILDI. BU OLAY KAPATILMAYA MI ÇALIŞILDI?

Yoksa kutusu 30 TL olan ucuz eldivenlerle mi değiştirecektiniz?

Bu konuyla ilgili 850.000 bin TL kamu zararı olduğu müfettişler tarafından tespit edilmiştir. Müdürlük tarafından başlatılan soruşturma sonucu idari amirler görevden uzaklaştırıldı ama sonuç belli değil.

Şehrimizin her köşesinde konuşulan bu konuyla ilgili konunun muhataplarından soruşturmayla ilgili ivedilikle kamuoyu bilgilendirmesi istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Yoğun Bakım Hemşiresi 5 gün önce
Keşke Şanlıurfa Mehmet Akif İnan hastanesine en son alınan yaklaşık 100 (yazıyla yüz) adet HAVALI YOĞUN BAKIM YATAKLARINA da bir el atsanız.Biz sesimizi korkudan çıkaramıyoruz AMA SİZ SESİMİZ OLABİLİRSİNİZ
Memur 4 gün önce
Bir ilde de maske yolsuzluğu oldu ama ne kapasite varmış adamlarda ve çevrelerinde her türlü pisliği kapatabiliyorlar
sağlıkçı 4 gün önce
Mardinde üstü kapatılan hırsızlıklara el atsa bakanlık.Mardindeki Yöneticiler üstünü kapatıyor.Yandaşı çalınca birimi değiştiriliyor.Gariban suç 1 iken daha önce yandaş hırsızlıklarınkilerde yapıştırılıyor
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?