Chp Milletvekili Sürekli İşçilerle Beraber Ankara'dan Seslendi: Bu Devran Böyle Dönmeyecek!

Sağlık Bakanlığının gönderdiği genelge ile sağlık işçilerinin 3 vardiya çalıştırılması kararına sürekli işçiler CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ile beraber Ankara Ulusta düzenledikleri basın açıklaması ile tepki gösterdiler.

Gündem 11.10.2021, 19:22 11.10.2021, 19:33 Zeynep Elmalı
Chp Milletvekili Sürekli İşçilerle Beraber Ankara'dan Seslendi: Bu Devran Böyle Dönmeyecek!

Sağlık Bakanlığının genelgesiyle kaldırıldığı kaydedilen açıklamada, “Sağlık bakanlığı bu toplu sözleşmeyi kendi rızasıyla imzaladığı halde hem de akabinde de çıkardığı genelge ile yok sayıyor. Gece çalışması toplu sözleşmede kazanılmış bir haktır. 81 ilde yayınladıkları genelge ile çalışma sistemini üçlü vardiya sistemine çevirmeleri, zaten zor olan işçinin çalışma sistemini iyi ve zorlaştırmıştır” denildi. İşçilerin haklarını grev ve eylemler sayesinde kazandığı belirtilen açıklamada, bu konuda mücadeleye devam edecekleri vurgulandı. 

YILDIRIM KAYA: SİZ ALKIŞ DEĞİL ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI İSTİYORSUNUZ

Sağlık emekçilerinin yaptıkları basın açıklamasına katılarak destek veren CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, “Pandemi süreci içerisinde biz balkonlarda sağlıkçıları alkışladık ama siz belli ki alkış istemiyorsunuz, siz alın terinin karşılığını istiyorsunuz, insanca çalışma koşulları istiyorsunuz” dedi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen CHP’li Kaya, “Yapılan yanlış uygulamadan derhal dönülmelidir. Bir düzenleme yapılacaksa sağlık emekçilerinin lehine yapılmalıdır” diye konuştu. CHP’li Kaya şöyle konuştu:


4D Sürekli İşçi Ekim Ayı Seyyanen Zamlı Maaş Bordrosu Çıktı! -TIKLAYIN


"SENDİKALAR DA SARI SENDİKA OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR"

“Taşeron işçi çalıştırmaya devam ediliyor, bir arkadaşımız şöyle seslenmiş 'Ne siz efendi ne biz köleyiz' diye, siz efendisiniz, işçiler, üretenler efendidir. Ama parlamentoda tuzu kuru olanlar efendi olamaz. Biz sizlerin düşüncesinin kölesiyiz. Eğer sizler çocuğunuzun geleceğinin garanti altına alamıyorsanız, sizin çalışma koşullarınız insanca yaşam koşullarına uygun değilse bu mücadeleyi elbette sendikalarla birlikte yürütmelisiniz. Ama görünen o ki sendikalar da sarı sendika olma yolunda hızla ilerliyorlar. 

"SESİNİZİ TBMM'YE TAŞIYACAĞIM"

Size sözüm olsun ki sizin sesinizi TBMM’ye her koşulda taşıyacağım. Haklarınız alınacak. Pandemi süreci içerisinde biz balkonlarda sağlıkçıları alkışladık ama siz belli ki alkış istemiyorsunuz, siz alın terinin karşılığını istiyorsunuz, insanca çalışma koşulları istiyorsunuz. İşte biz de bunları size vermek için en kısa zamanda parlamentoda sayımız yetmez ise sandık gelecek bu devran değişecek, işçiler emekçiler haklarını mutlaka halkın iktidarında alacak diyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Sağlıkçılar 2 ay önce
Ulan cakalllar daha düne kadar 3000 TL yalvararak torpille ise giren sizler 5000 TL yakın maaş alıyorsunuz şimdi de kafa tutuyorsunuz hiçbir vasfiniz yok kpss yok kendi memleketiniz de keyif yapıyorsunuz biraz dürüst olun be
Sağlıkçılar 2 ay önce
Buna besle kargayı oysun gözünü derler ulan heryil 500 TL zam alan sizler toplamda 6000tl yakın maaş alıyorsunuz yediye ikramiye vbvb utanın biraz Kadir kıymet bilin .devlet bunları sırf istihdam olsun boşta kalmasın diye iş alana açtı kapı dışarı atacan yada kabul ediyorlarsa eski maaşlarını vereceksin 2800 TL yi sanki bulunmaz Hint kumaşı mübarekler ne vasfiniz var ula
Helal olsun 2 ay önce
Daha 1-2 yıl önce asgari ücretle işe girmek için uğraşan insanlar şu anda yeni işe giren üniversite mezunu birçok memurdan fazla maaş alıyorlar. Yetmiyor saati hekimden fazla aldıkları ücret için eylem yapıyorlar. Gerçekten tebrik ediyorum işçi kardeşlerimizi. Çok yakında döner sermaye isteyecekler. Buna adım gibi eminim. Benim de ellerinizden öper bir çocuğum var. Oldukça da başarılı. Daha 6. Sınıf. Akşama kadar okulu var.Bu saatte ders çalışıyor soru çözüyor. Hedefi cerrah olmak. Bir temizlik işçisinden daha az mesai alacaksa varsın evde otursun. Bu yüzden çocuğuma herseyden önce hakkını aramayı öğretiyorum. Bence bu derslerden daha önemli. Gezegenin hiçbir ülkesinde temizlik işçisi doktordan fazla mesai parası alamaz. Bu trajikomik bile değil.
Att 2 ay önce
Bırakın bu işleri. Adamlar kral oldu hastanelerde. Güvenlikler sotelerde, işçiler Paspas atmayı zulüm görüyorlar. Veri hazırlama yarışta. İdareler de nerdeyse kırmızı halı serecek önlerine. 3 vardiya bugün çıkmadı. Hukuki olarak öyle olması gerekiyor. Samimi iseniz yasa teklifi verin. Yalandan sağlıkçı filan demeyin. Zaten taşerondan işe girenler sağlıkçı falan değil. İlkokul mezunu çoğu. Kolay mı öyle sağlıkçı olmak...
Narkoz01 2 ay önce
Doktorlar istifa ediyor diğer sağlık çalısanları almanca öğrenip yurt dışına gitmeyi düşüyor sesiniz çıkmıyor 4d lilerin 3 lü vardiyasına itiraz ediyor sunuz .. hastalar sıra bulamıyor 3aya ancak sıra veriliyor ama sağlık sisteminde tek sorun torpilli 4d lilerin vardiyası
yazık.. 2 ay önce
Diploma insanın cehlini alır sözünün kanıtı olarak akıllarda kalacaksın.. Yaşım 40 2 üni. mezunuyum kamu yönetimi ve işletme. 2014 yılı kpss puanım 81 ve torpilim olmadığından memur olamadım, memur olmayı bırak hiçbir yere atamamı yaptıramadım. Şimdi sen bana ortaokul mezunu sırf memur diye hakkıdır döner sermaye ve ek ödeme almak diyeceksin ama benim yıllardır çalışmak uğruna verdiğim mücadelemi yok sayacaksın öylemi.. Çocuğun taşeron olur inşAllah işte bak o zaman anlarsın mobbing nasıl oluyor,nasıl gözünün içine baka baka küfür ediliyor,nasıl aşağılanıyor işte o zaman parası batsın dediği yerde kira ödemesi,kredi ödemeleri aklına gelip ya sabır çekip işine devam ediyor. İşte o zaman anlarsın taşeron için kadro ne anlama geliyor. Bu işçiler mesai saatini kendisi belirlemedi,kanunları kendisi yazmadı, deniliyorsa senin hakkın budur o insanlara da senin çocuğuna öğrettiğin gibi aileleri hakkını aramayı öğretti ve bu insanlarda sadece hakkını arıyor.
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?