4D Sürekli İşçi Ekim Ayı Seyyanen Zamlı Maaş Bordrosu Çıktı!

Kamuda 4 d kapsamında görev yapan sağlık bakanlığı sürekli işçilerine ait 500 TL seyyanen zam + yüzdelik zamlardan oluşan Ekim 2021 dönemine ait işçi bordrosu yayınlandı.

Ekonomi 11.10.2021, 19:00 11.10.2021, 22:31 Zeynep Elmalı
4D Sürekli İşçi Ekim Ayı Seyyanen Zamlı Maaş Bordrosu Çıktı!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sayıları 200 bini bulan Bilgi İşlem, Temizlik personeli ve güvenlik görevlilerinden oluşan sürekli işçilere ait toplu iş sözleşmesi (TİS) sonrası aldıkları tüm zamların yansıdığı bordro nihayet çıktı. İkramiye + Tediye + Ek Ödeme gibi ücretleri bu ay içerisinde almayan bir sürekli işçinin %27 vergi dilimli net maaşı 4.198 TL oldu.


  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Chp Milletvekili Sürekli İşçilerle Beraber Ankara'dan Seslendi: Bu Devran Böyle Dönmeyecek! - TIKLAYIN


Memurlar gibi gelecek ayın değil, çalıştıkları ayın ücretini alan sürekli işçilerin maaşları yeni verilen zamlar sonrası 4 bin lirayı geçti. Özellikle Sağlık Bakanlığının çıkardığı çalışma süreleri Genelgesine yapılan itirazlarda "Sağlık Bakanlığı hakkımızı gasp etti" söylemleri medya'da yer alan işçilerin net maaşlarının 4 bin 200 lira olması, gece çalışma zammı ile beraber aldıkları 800 liraya yakın ücret ilave edildiğinde net 5 bin lira seviyesine çıktığı belirtildi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
Hilal ay 2 ay önce
Sınavsız KPSS siz işe alın sonra yüksek maaş ve ek ödeme.keşke bizde üniversite okumasaydık sınava girmeseydik.
Att 2 ay önce
Nerde enteresan, hak bilmez tip var hastanelere torpille dolduruldu. Tek meziyetleri arkalarındaki dayıları. İş yapmak istemezler, hır gür çıkarmaya bayılırlar. İdareci kılını kıpırdatamaz bu tiplere karşı. Çünkü aynı yöntemle görevdedir. 20 yıllık sağlık memuruyum bu kadar saygısızlık görmedim. Adı işçi ama iş yapmada gözü yok bu tiplerin. Kayıran Allah sağlıkçıyı kayırsın. Bunları hakbilmez dayıları kayırıyor zaten.
X 2 ay önce
Ağzım yüzüm maske izi ellerim titriyor yorgunluktan sizin torpilli işçi 4 saattir dinlenme odasında uyuyor haramdır aldığınız her kuruş 25 yaşına kadar yüzlerce sınava girdim bu konuma gelmek için yobazlar
IYI 2 ay önce
Hala hemşireliği aşağalayan küçümseyen bir kitle var ne kadar yazık ..
Maaşa gelince en az polis kadar maaş alıuorken şimdi onların yarısı kadar alıyoruz .bu zamlar iyileştirme çok önceden olmalıydı bizim hakkımız en az onlarınki kadar olmalıydı..hemşire olmayan bilemez mesleğin zorluğunu …..
Bjk 2 ay önce
Tediye ikramiye onlarida katın diğer yan gelirlerinde
4d 2 ay önce
Ne oldu korktuğunuz kadar yükselmişmi maaşlar sayın hemşire hanımlar?
sağlık bakanlığı çalışanı 2 ay önce
burada aldığınız tediyeler ikramiyeler yok sizin onlarda var ama memurun sadece düşük maaşı var
Higuita 2 ay önce
Acaba ağlak hemşireler yine isyan mı eder yoksa sevinir mi?
ahmet hozan 2 ay önce
Hahahahaha bu çok iyiydi dostum... Hemşireler 10 bin alacak desin kimse çıkıp asaletinden ödün verip yorum yapmaz ama işçi şunu alacak diyince hepsi burda.. Şu beğeni butonlarına bak memur hemşire bişi yazsın çöküyo beğeni butonu,işçi bişi yazsın beğenmedim butonu çöküyo.. PEKİ NEDEN ÇÜNKÜ HEPSİ ELİNDE FİNCAN İNTERNET BAŞINDA.!! Hastalara bakan yok adamın serumu bitmiş 3 saattir kolunda nerde sorumlu çay ve int. keyfinde.
Sağlıkçı 2 ay önce
Acaba ne emek verdin onu söyle birde ağlak hemşire diyo hadsiz işçi kadrosuna bile en az üniversite mezunu alıcaksın sizin gibi boş beleş insanlar yerleşmesin hükümet değişirde inşAllah hepinizin g. Tüne tekmeyi vurdular sınavla atanırlar inşAllah her kadroya hakkıyla emeğiyle insanlar.
Veli gün 2 ay önce
Hemşireler hakkıyla ve emeğiyle işe girmiş.senin gibi dayıyla torpille değil
SAYGISIZ! 2 ay önce
Haddinizi aşmayın! Hemşirelere ve Hemşirelik mesleğine hakaret etmenin hukuki bedeli var! Terbiyesizlik, saygısızlık etmeyin! Düşmanlık etmeyin Hemşirelere! Çekememezlik, kıskamçluk, aşağılık komplekslerinizi yansıtmayın Hemşirelere!
İşçi 2 ay önce
Bu sağlık bakanlığında ne kadar işçiliğe kötü düşünce sahibi varmış size çözüm söyleyin bakanlığa çıkın söyleyin hepiniz bir olun bizler işçileri istemiyoruz onları diğer kurumlara gönderin 2011 de 6111 torbayla olduğu gibi ve biz kendi wc lavabo çamaşır bulaşıklar binayı komple pas pas yapar herkesten fırça yeriz deyin dahası da var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?