10 km Mesafeyi Yürüyerek Gelin Diyen İdareciler Yüzünden Sokağa Çıkma Yasağı Sağlık Çalışanlarını Mağdur Etti!

Dün akşam saatlerinde ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından, sağlık çalışanları için toplu taşıma araçlarının faaliyet göstereceği açıklanmış olsa bile, her zaman olduğu gibi empati yoksunu idareciler yüzünden bir çok yerde sağlık çalışanları mağdur edildi.

Gündem 11.04.2020, 13:04 14.04.2020, 19:29
10 km Mesafeyi Yürüyerek Gelin Diyen İdareciler Yüzünden Sokağa Çıkma Yasağı Sağlık Çalışanlarını Mağdur Etti!

saglikpersoneliHABER.net Whatsapp ve sosyal medya hesaplarımıza ulaşan sağlık çalışanları mağduriyetlerini dile getirirken, gelen mesajlarda nöbet dönüşü ve nöbete gitmek için halen yollarda yürüyoruz diyenlerde var. 

Sokağa çıkma yasağından dolayı mağdur olan bir sürü sağlıkçı arkadaşımız var. Bazı hastaneler servis çıkarmazken, bu sabah nöbetten çıkan ya da nöbete gelen sağlık çalışanı arkadaşlarımız içerisinde arabası olmayanlar şuan İstanbul'da E5 üzerinden evlerine yürümek zorunda kalanlar olduğu belirtiliyor.


TIKLAYIN

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞIYLA SAĞLIK ÇALIŞANINA İDARE ZULMÜ! TIKLAYIN


BAŞHEMŞİRESİNİN SORUMSUZLUĞU!

Özellikle İstanbul'da bir hastanenin Başhemşiresinin servis çıkaramayacağını söylemesi, sağlıkçıları kaderine terk etmesi pes dedirtti. Bu durumdan dolayı sağlıkçıların şuan yollarda perişan şekilde yürüdükleri belirtildi. 

KTÜ FARABİ HASTANESİ: GEREKİRSE 10 SAAT YÜRÜYECEKSİN!

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi idarecilerinden birinin nöbetten çıkan sağlık çalışanına "evine gitmesi için gerekirse 10 saat yürüyeceksin" diyerek sorumsuzluk örneği gösterdiği iddia edildi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (6)
Bagımsız saglıkcı 7 ay önce
Sayın saglık bakanımıza açık cagrımdır bize ulaşın diyor kesinlikle size ulaşmak mümkün değil kovit hastanelerin de calışan personel baskı altında basiretsiz liyakatsız torpilli iş bilmez idareciler odalarından cıkmıyor telefon la talimat verip tehdit savuruyor Allah için bunların geregini yapın yoksa çok insana yazık olacak bu bir açık cagrıdır
Tarkan 7 ay önce
Trabzon Araklıda da aynı durum yaşandı...nÖBETTEN çıkan sağlık çalışanlarının nasıl evine gideceğini kimse düşünmedi..özel araç bulamayanlar yürüyerek eve gitmeye çalıştı...Büyük ayıp ve sorumsuzluk !
Sendika 7 ay önce
Sendika iç kavgalardan personel hakkını aramaya vakit ayıramıyor ayırmıyor
Esra turan 7 ay önce
Güzel ülkeme 22 yıldır mesleğimi çok severek yaptım ama yıllardır bizlere yapılan saygısızlığı terbiyesizliği hep göz ardı ettiniz çok can acıtıcı sözler kullanabilirim aynı bizim canımızın yandığı gibi yaraların sürekli kanadığı gibi ama yapmayacağım sadece mesleğimizin ayaklar altına alınmasına müsade edilmesin artık yeni gelecek meslektaşlarımız için,bu mesleği herşeye rağmen icra etmek isteyen arkadaşlarımla için en azından yapılmalı ismi hemşire(kızkardeş)olan kutsal olan bu mesleğin bozulmasına izin vermeyin.bu süreçle başlayıp bizleri iyice tüketen bu durum bittiğinde emin olunki bu mesleği devam ettirmek istemeyen çok kişiden biriyim artık bitmeliki azıcıkta olsa içimizde insan kalmalı diye düşünüyorum sağlıcakla kalın
Necla 7 ay önce
"Evine gitmen için gerekirse 10 saat yürüyeceksin" diyen, insanlıktan nasibini almayıp bir koltuğa oturtulan idareci nasıl idareci olmuştur;
-Liyakati yoktur ama m.vekili tanıdığı vardır
-Liyakati yoktur ama Bakanlıkta tanıdığı vardır.
-Liyakati yoktur ama Akp İl Başkanını tanıyordur
-Hepsi
Nazlı Başer ac kalan hemsire 7 ay önce
Sayin sağlık Bakanım özverili çalışmanız takdire şayan., Bize ulaşın diyorsunuz. Lakin size ulaşmak mümkün değil. Defalarca sizin. Sağlık Bakanlığı sayfanızdan yazı yazdım istifa sonrası dönüş kurası ile ilgili Ben derece ile yoğun bakım sertifikası almış ve Sağlık Bakanlığı tarafından ömür boyu geçerlilik hakkına sahip olmuş bir hemşire ve mesleğini çok başarılı bir şekilde icra etmis Bir rahatsızlık sonucu Istifa etmek durumunda kalmış sonrasında toparlandım. 3 yıldır Bekliyorum geri dönmek için çok zor durumdayım çalışmak istiyorum. Ben mesleğini aşığım. Allah aşkına biri bizim sesimizi duysun yalvarıyorum. Ben de arkadaşlarımla birlikte çalışmak ve onların yanında olmak istiyorum. Lütfen yalvarıyorum.


,
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?