Başlangıçta, Eski Tarım Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki'nin ismi Bolu Belediye Başkanlığı için kesinleşmiş gibi görünüyordu. Ancak, son dakika gelişmeleriyle birlikte adaylıkta değişiklik yaşandı ve AK Parti, Muhammet Emin Demirkol'u resmi adayları olarak ilan etti.

Sağlık Personeli İşe Gitmemek İçin Sahte Rapor Düzenledi! Sağlık Personeli İşe Gitmemek İçin Sahte Rapor Düzenledi!

Muhammet Emin Demirkol'un adaylık süreci, 18 Ocak Perşembe günü Ankara'da düzenlenecek olan aday tanıtım töreni ile başlayacak.

Muhammed Emin Demirkol'un Özgeçmişi

Muhammed Emin Demirkol, 1984 senesinde İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Yeniçağa'da Yaşar Çelik İlkokulu’nda, orta öğrenimini Bolu İmam Hatip Lisesi’nde, lise tahsilini de İstanbul Bağlarbaşı Lisesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2009 yılında tıp doktoru unvanını aldı. Gerede Devlet Hastanesi Acil Servisinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak 2014’te İç Hastalıkları Uzmanı oldu.

 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından Van İli Bahçesaray İlçe Hastanesinde İç Hastalıkları uzmanı ve Hastane Başhekimi olarak 2 yıl görev yaptı.  Bir sonraki görev yeri olan Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde 2 yıl süreyle başhekim olarak görev yaptı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahiliye Ana Bilim Dalında Dr. Öğr. Üyesi olarak akademik kadroya atandı.

30.11.2017 tarihinde Bolu İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan Demirkol, evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Demirkol, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti’den Bolu Belediye Başkan Adayı oldu.

Editör: Serap