Sağlıkta Sözleşmeli Yöneticilere En Küçük İlde 350 Bin lira, En Büyük İlde 25 Milyon Lira Ödenecek!

Sağlıkta sözleşmeli yöneticinin illere göre maliyetini hesaplarsak, en küçük ilimiz için aylık 350 bin, en büyük ilimiz için aylık 25 milyon lira YÖNETİCİ MAAŞI ödenecek.

Ekonomi 12.01.2022, 14:47 Zeynep Elmalı
Sağlıkta Sözleşmeli Yöneticilere En Küçük İlde 350 Bin lira, En Büyük İlde 25 Milyon Lira Ödenecek!

Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, sağlıkta sözleşmeli yönetici uygulamasına tepki gösterdi.

Dümen, “Sağlıkta sözleşmeli yönetici uygulamasından vazgeçilmeli bu ekonomik şartlarda yandaş doyurmak ne kadar ahlaki” ifadelerini kullandı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sosyal medya üzerinden sağlıkta sözleşmeli yönetici uygulamasını eleştiren Türk Sağlık- Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, şunları söyledi:

"Sağlıkta sözleşmeli yöneticinin illere göre maliyetini hesaplarsak, en küçük ilimiz için aylık 350 bin, en büyük ilimiz için aylık 25 milyon lira YÖNETİCİ MAAŞI ödenecek dedi. Dümen açıklamasına "İstanbul ilimizdeki yöneticilerin aylık maaşı, 4 bin hemşirenin aylık maaşına eşit. Sağlıkta sözleşmeli yönetici uygulamasından vazgeçilmeli bu ekonomik şartlarda yandaş doyurmak ne kadar ahlaki."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Hemşire 2 hafta önce
eger bunlar dogruysa bakan istifa etmeli
İsraf yazık günah 2 hafta önce
Alttakinin canı çıksın bu ne bolluk böyle
Helal Etmiyoruz 2 hafta önce
Sağlık Bakanlığına Sözleşmeli idarecilik uygulamasını kim getirdi ve kimler sebep oldu ise Allah'a havale ediyoruz. 81 ile bakın %90 ı malul partililerin torpillisi kiminin eniştesi kiminin gelini kiminin yiğeni bir çoğu devlet memuru bile değil dışarıdan bakkaldan tuttuklarını getirdiler kurumalara doldurdular binlerce kişinin hakkını yediler sonuç sağlıkta pislik çöküş rezillik diz boyu
Ne farkeder 2 hafta önce
Döner sermaye almaya çalışan aptallar olarak bizler artık çalışmamalıyız. Akşama kadar odadan çıkmayıp en çok parayı alan sözleşmeli yöneticilere polikliniği bırakmalıyız.
Meydan Geniş 1 hafta önce
Bir deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. Bunu diyen sendikaci akıl fukarası şahıs sendika başkanları il başkanları vs. Kac lira maaş alıyor onu da bir söylesene. Senin zihniyetinde olanlara göre hiç bir yöneticiye gerek yok Herkes kendi kendini yönetsin ne yiyip ne içiyorsunuz gerçekten aklınızla aranızda bir bağ var mı merak ediyorum. Sözleşme yönetici maaşlarından öyle bahsetmisiniz ki dünyayı alıyorlar sanacak herkes. Yandaş doyurmak dediğine göre kuyruk acın fazla be başkan. Bir sözleşmeli müdür ve yardımcı maaşı ile 1/4 dereceli bir kadrolu sağlıkçının arasında ne kadar fark var onu söyle biliyorsan. Kaldi ki o farkta vergi dilimi ile yok oluyor. Çalışanları galeyane getireceğinize çalışanın sırtından boş beles geçinmeyi bırakın ve çalışanın hakkını koruyun. Noktaaa
vatandaş2 2 hafta önce
HABERİ DÜZELTİP TEKRAR YAYINLAMAK ZORUNDASINIZ... HATALI
vatandaş 3 2 hafta önce
şaşkın vatandaş 25 milyon büyükşehirdeki tüm sözleşmelilerin toplam maaşı...
Beceriksiz Bürokratlar 2 hafta önce
Memlekette ne kadar işsiz varsa. Bakkal manav işsiz. İş bulma kurumu gibi sağlığa atadılar. Sağlık teşkilatı mahvoldu. İnş ilk seçimlerde vatandaş bunların hesabını soracak.
Hemşiremine 2 hafta önce
Bir de hemşire maaşına göre oranlamışlar. Öyle bakarsan 8.000 tane de asgari ücret ediyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?