PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm Memurlara 600 Puan Gösterge Veriyoruz!

Cumhurbaşkanı bugün düzenlenen kabine toplantısının ardından enflasyon başta olmak üzere birçok önemli başlıkta açıklamalarda bulunurken 3600 ek gösterge ile ilgili detayları anlattı.

Ekonomi 06.06.2022, 18:12 07.06.2022, 14:29 Cansu Polat

Yaklaşık 2 saat 30 dakika süren kabine toplantısının ardından cumhurbaşkanı Erdoğan basın mensuplarının karşısına çıkarak millete sesleniş konuşması yaptı.

Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek göstergenin ayrıntılarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kamu çalışanları lehine bir fedakarlıkta bulunarak, tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık."

"Yardımcı hizmetler sınıfındakiler dahil, ülkemizdeki 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı, önümüzdeki yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır."

"Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 bin 600'den 4 bin 400'e, şube müdürü, ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin 2 bin 200'den 3 bine çıkacak."

"(Ek gösterge)Memurlarımızın maaşlarında küçük de olsa artış sağlamasının ötesinde asıl emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında ciddi kazanımlar getiriyor."

"(3600 ek gösterge) Yapılan artışlar elbette, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacaktır."

"Fiyatları, izahı mümkün olmayan bir şekilde artan ürünlerin üretimini teşvik ederek ve tedarikini kolaylaştırarak stokçuların oyunlarını bozacağız."

EK GÖSTERGEDE 600 PUANLIK ARTIŞ

Çalışmayı tamamladık. İlk gündeme geldiğinde öğretmenlerimize polislerimize sağlık çalışanlarımızaydı. Ancak sadece bu kesimler için yapılacak artışın adaltesizliğe yol açacağını gördük. Bunun için tüm memurlarımızın ek gösterlerinde 600 puanlık göstergeye gitmeyi planladık. Önümüzdeki yılbaşından itibaren yararlanılacak.

Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 bin 600’den 4 bin 400’e, şube müdürü, ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin 2 bin 200’den 3 bine çıkacak. Yapılan artışlar elbette, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacaktır. En büyük hassasiyetimiz, istihdamı koruyup, gelir kaybını telafi ederek, fırsatçıların önünü keserek insanımızın üzerine kalıcı yük binmesine engel olmaktır. Memurlarımızın maaşlarında küçük de olsa artış sağlamasının ötesinde asıl emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında ciddi kazanımlar getiriyor.”

Yorumlar (30)
MEMLEKETİN 4 hafta önce
BYYY SİZE GÜLE GÜLE ERDOĞAN.
Nihat 4 hafta önce
3600 memura atılan en büyük kazık ben 65 yaşına kadar yaşarmıyım bilmem ama paraya şimdi ihtiyacım var şimdi ver parayı bu yoklukta almayacak da ne zaman alacam
zeyn 3 hafta önce
5510 lu arkdaşlar hakkınız yeniyor
hade len 4 hafta önce
dağ fare doğurdu...
th 3 hafta önce
burada ek göstergesi 3000 olupta 3600 olan kazandı yani yine ilk söyledikleri sınıflara vermiş oldular. ek göstergesi 2200 olupta 2800 olan için hiç bir şey değişmeyecek...çünki 2200 ve 3600 arası maaş bağlanma oranı aynı
Acayip 4 hafta önce
Aylarca bunun üzerindemi çalışıldı?
dr 4 hafta önce
yalAK-SEN liler halaya
memur 4 hafta önce
Simdi mesela 30 yillik uzm doktorun ek gostergesi 3600 den 4200 e mi cikti
Mert 4 hafta önce
Ve daha komiği 3600-4799 arası ekgösterge aylık bağlama oranı aynı :)
SAĞLIKÇI 4 hafta önce
REİSİMİZDEN ALLAH (c.c) RAZI OLSUN.İNŞALLAH TEKRAR SORUNSUZ ŞEKİLDE SEÇİMİ KAZANIR.
Ömer 4 hafta önce
Fazla yalama istersen, ağzın kurur yalakalıkta birnumarasın. Daha haberin ne anlama geldiğini öğren, eminimki cebinde harçlık yoktur ama şakşakçılığı iyi biliyorsun.
Memur 4 hafta önce
Benim anlamadığım 15/01/2023 emekli olan. Kişi. Tazminat. Farkını alabiliyor mu. Yoksa. Bundan. Sonra. Çalışarak mi. Hakediyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?