Yerel Kulis: Sağlık Müdürü de hastane Yönetimi de Sözleşme Yenileyecek!

Bir çok ilde olduğu gibi Çorum’un sağlık camiasında da hareketli günler yaşanıyor.

Atamalar 05.04.2021, 13:20 05.04.2021, 13:24 Güler Sağlam
Yerel Kulis: Sağlık Müdürü de hastane Yönetimi de Sözleşme Yenileyecek!

Hareketliliğin nedeni ise sağlığın yönetici kadrosunun değişip değişmeyeceği konusu.

Sağlık Bakanlığı bu ay Çorum sağlık teşkilatında yönetici kadrosundaki isimlerle sözleşme yenileyecek veya değiştirecek. Kurum içi çalışma barışı açısından sakıncalı olsa da, bazı sağlık teşkilatlarında ve hastanelerde münferit olarak sözleşmesi yenilenenlerin olduğunu da duyuyoruz.

2 yılda bir yapılan sözleşmeler pandemi nedeniyle uzatmaları oynuyor. Siyasetin yerel temsilcilerinin de müdahil olduğu tasarruf, haliyle kulisleri doğuruyor.

SOBACI’NIN SÖZLEŞMESİ YENİLENEBİLİR

Öğrendiğime göre, Çorum İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı’nın sözleşmesinin yenilenmesine yerel siyasetin aktörleri genel olarak olumlu bakıyor. Ancak, Sağlık Bakanlığı’nın Sobacı ismi üzerinde değişim teklifi söz konusu olursa, (ki böyle bir düşünce varsa, bugüne kadar bir problem görülmedi)  Sağlık Hizmetleri Başkanı Pratisyen Hekim Dr. Arif Pilgir isminin önerilebileceği söyleniyor. Pilgir üzerinde yerel siyasetin tamamının mutabık olup olmadığı bilinmiyor. Bakanlığın ise genelde sağlığın başındaki yöneticinin uzman olmasını tercih ettiği ifade ediliyor.

HASTANE YÖNETİMİ DEVAM

Gelelim Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi hemşehrimiz Prof. Dr. Mesut Sezikli ve üst yönetimine. Sezikli’nin sözleşme süresi Aralık ayında sona ereceğinden önümüzde daha zaman var. Hastane yönetimi rutin sağlık hizmetleri ile birlikte pandeminin sarsıcı etkilerini iliklerine kadar hissediyor. Şimdi de 3. dalga ile mücadele başladı. Sezikli ve ekibi beklenmeyen bir gelişme olmazsa yıl sonuna kadar memlekete sağlık hizmetini sunmaya devam edecek. Bu zorlu pandemi günlerinde süreci başarılı bir  şekilde yöneten Başhekim Mesut Sezikli yönetimindeki ekip, sözleşme yenilenirse  belki de yıl başında göreve devam edecek.

Siyasetin temsilcilerinin önümüzdeki günlerde sağlığın yöneticilerinin pozisyonunu değerlendirmek üzere bakanlık ile görüşeceği belirtiliyor. Neler olacağını hep birlikte izleyip göreceğiz. Akıbet Çorum için hayr olur inşallah…

Mustafa Demirer / Habercim 19

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
DOĞRUCU DAVUT 4 ay önce
SİTE OLARAK BALLI MAAŞ ALAN İDARECİ VE YÖNETİCİLERİN HABERLERİNİ YAPMAKTAN DİĞER SAĞLIK ÇALIŞANLARININ MAĞDURİYET HABERLERİNİ YAPMIYORSUNUZ! SİZİ BU YAYIN POLTİKANIZDAN DOLAYI KINIYORUM.
kemal 4 ay önce
ALLAH'ım banada bi torpil, bi müdür de ben oluverem.
Sözleşmeler uzamayacak 4 ay önce
15 nisan da tüm il müdürlerinin ataması yapılacak mı???
Uzman doktor 4 ay önce
Konya için bi haber yok mu?
Mustafa 4 ay önce
Sözleşmeli idarecilik mantığına tümüyle karşıyım.
ankara sağlık 4 ay önce
Gülhane hastanesi yönetimi değişmeli eski düzen devam ediyor.Yattıkları yerden maaş alınmaz dur diyen yok.
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?