PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sözleşmesi Yenilenmeyen Sağlık Müdürü Gündoğdu Veda Mesajı Yayınladı

4 yıldır Bingöl İl Sağlık Müdürü olarak görev Yapan Uzmm Dr. Mehmet Emin Gündoğdu’nun sözleşmesi yenilenmedi. Gündoğdu Sağlık Müdürlüğünün web sayfasından veda mesajı yayımlayarak görevinden ayrıldı.

Atamalar 15.11.2022, 16:26 Cansu Polat
Sözleşmesi Yenilenmeyen Sağlık Müdürü Gündoğdu Veda Mesajı Yayınladı

Veda mesajında 4 yıl boyunca sağlık ocağı hekimliği, acil servis hekimliği ve aile hekimliği görevlerini ifa ettiğini belirten Bingöl Eski İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu İç Hastalıkları Uzmanı olarak bingöl’de bir süre görev yaptıktan sonra 12/1/2018 tarihinde Bingöl’e İl Sağlık Müdürü olarak atandığını ve bu tarihe kadar Sağlık Müdürü olarak görev yaptığını söyledi.

Gündoğdu veda mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

Göreve başladığım ilk gün ilimizdeki bebek ölümleri oranlarını düşürmek, il dışı sevklerini azaltmak ve başta yeni Devlet Hastanesi olmak üzere tüm yatırımlara hız vermek öncelikli hedeflerim oldu. Bunun yanında vatandaşın derdi ile dertlenmek, mesai arkadaşlarımın sorunlarını çözmek benim için en büyük motivasyondu.

İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptığım yaklaşık 5 yıl içerisinde verilen eğitim ve sağlık alt yapısındaki iyileştirmeler neticesinde Bebek Ölümleri Oranlarını, Doğu Anadolu ve Türkiye ortalamasının altına düşürebildik. Bunun yanı sıra ilimizdeki tıbbı cihaz eksikliklerinin giderilmesi ve ilimize yapılan hekim atamaları ile mevcut branşlarda artışa gidip ilk defa görev yapacak branşlarda ise (özellikle Bingöl Devlet Hastanesi Gastroenteroloji, Endokrinoloji, Nefroloji, Onkoloji, Romatoloji, Yoğun Bakım yan dal uzmanları ve Kadın Doğum Hastanesi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı) atamalar gerçekleştirdik. Bu sayede ilimizde hekim ve tıbbi cihaz eksikliğinden kaynaklı olarak il dışına sevk olan vatandaşların sayılarında belirgin bir azalma gerçekleşti.

Göreve başladığım zaman 150+100 yatak kapasiteli Kadın Doğum Hastanesi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi + Bingöl Devlet Hastanesi Ek Bina projesini revize ederek 500 yataklı Bingöl Devlet Hastanesi projesine dönüştürdük. Revizyon çalışmalarında desteklerinden ötürü Sn. Cevdet Yılmaz ve dönemin Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Zeki Korkutata’ya şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca 22.000 m2 üzerinde yapımı planlanan hastane arazisinin yetersiz geleceğini ön görüp, dönemin İl Valisi Sn. Ali Mantı, Çevre Şehircilik il Müdürü Sn. Abdulkadir Arslanboğa, Kızılay Bingöl Şube Başkanı Sn. Fevzi Kaya, Tarım ve Orman İl Müdürü Sn. Burhan Bahadır’ın destekleri ile arazi alanını 35.000 m2’ye çıkardık. Proje çalışması tamamlanıp ilk defa 27.12.2021 tarihinde gerçekleşen 500 yataklı Bingöl Devlet Hastanesi yapım ihalesi fiyat yüksekliğinden dolayı sonuçlanmamış olup, yakın zamanda tekrar ihaleye çıkması ve onaylanması koşuluyla hızlıca inşaatına başlanacağını temenni ediyorum. Önümüzdeki yıllarda yeni hastane binamızın bitmesi ile de ilimizde Eğitim ve Araştırma Hastanesi alt yapısı tamamlanmış olacaktır.

Yaklaşık 3 yıldır mücadele ettiğimiz Pandemide her bir sağlık çalışanı üzerine düşen vazifeyi ziyadesiyle yerine getirmiştir. Bu zorlu ve ölümcül dönemde maalesef insanların canı dedikleri yakınlarından uzak durduğu, bazılarının bakımlarını dahi yapmadığı veya yapmak istemediği anda sağlık çalışanlarımız her bir hastamıza hiç çekinmeden gerekli tedavi ve bakımı vermiştir. Umarım bir daha böyle bir salgını yaşamayız ancak şunu biliyorum ki yaşayacak olsak dahi sağlık çalışanlarımız tekrar tekrar üzerlerine düşen vazifeyi hakkıyla her seferinde yerine getireceklerdir. Bu olağanüstü süreçte görev yapan tüm mesai arkadaşlarıma şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür etmek istiyorum.

Dünyanın ve ülkemizin son 5 yılda içinde bulunduğu ekonomik krizler ve pandemi nedeniyle zor süreçlerden geçmesi, şüphesiz ilimizi ve kurumumuzu da olumsuz anlamda etkilemiştir. Ancak böyle zorlu bir dönemde olmamıza rağmen sağlık yatırımları ve gereksinim duyulan tıbbi cihazların temini noktasında ilimizin altın dönemini yaşadığı söylenebilir. İlimiz genelinde tüm vatandaşlarımızın hak ettiği hizmeti almaları ve hizmet kalitesinin artırılması için çok büyük bir gayret ortaya konulmuştur.

İlimizde 12.01.2018 tarihinden 15.11.2022 tarihine kadar yürüttüğüm İl Sağlık Müdürlüğü görevine beni layık gören Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin KOCA ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm Bakanlık bürokratlarına, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sn. Cevdet YILMAZ’a, Valimiz Sn. Kadir EKİNCİ’ye, Belediye Başkanı Sn. Erdal ARIKAN’a, İlçe Kaymakamlarımıza, Kurumumuza desteklerinden dolayı ilimizdeki diğer kurumların Değerli Müdürlerine, yaptığımız hizmetleri vatandaşa çıkarsız ve doğru şekilde ileten gerçekleri kendine düstur edinen tüm gazetecilere şükranlarımı sunarım.

Göreve başladığım ilk günden itibaren mesai arkadaşlarım ile sağlık hizmetinin kesintisiz bir şekilde verilebilmesi için gecemizi gündüzümüze kattık. Bu süreçte önümüze çıkan tüm engelleri vatandaşımızın hak ettiği sağlık hizmetini alabilmesi için birer birer aştık. Kamu malının etkin ve verimli kullanılması için vicdani ve hukuki hiçbir kuralı göz ardı etmedik. Bu minvalde gönül rahatlığıyla vatandaşın hakkını vatandaşımıza teslim ettik.

Son olarak yaklaşık 5 yıldır sağlık hizmetinin kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde sunumunu sağlayan tüm mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunarım.

Vatandaşlarımızın; ilimizde sağlık alanında sunulan hizmet kalitesinin ve bu süreçte kat edilen mesafenin en yakın şahitleri olduklarını biliyorum ve elde edilen her bir başarının gönüllere hitap etmesinin vermiş olduğu memnuniyet ve gururla görev süremin sonuna geldiğimi belirterek, saygılarımı sunuyorum.

Bingöl İl Sağlık Müdürü
Uzm. Dr. Mehmet Emin GÜNDOĞDU

Yorumlar (2)
Maraşlı 2 hafta önce
Bu adam kesin iyi bir adamdır ondan sözleşmesi yenilenmemiştir Kahramanmaraş sağlık müdürü sözleşmesi yenilenmez umarım
Fatma 2 hafta önce
VAllah adam gibi adamdı rabim daha iyi yerlere getirsin