Sağlıkta Sözleşme Dönemindeki Beklentiler Havada Kaldı!

Sağlık Bakanlığının il ve ilçe sağlık müdürlükleri başta olmak üzere sağlık tesislerindeki başhekim, müdür vb. sözleşmeli kadroları için sahada beklenen değişim resmiyete geçmedi. Sözleşmeler önceki yıllara kıyasla 2 değil 2,5 yıllık imzalanıyor ve yaklaşık Türkiye Geneli Yüzde 90 oranında sözleşmeli idareci yenileme döneminden etkileniyor.

Atamalar 09.07.2020, 13:54 09.07.2020, 18:25
Sağlıkta Sözleşme Dönemindeki Beklentiler Havada Kaldı!

Aylık 600 bin ziyaretçi girişi ile Sağlık Personelinin 1,5 yıl gibi kısa sürede haber aldığı kaynak haline gelen saglikpersoneliHABER.NET 81 ili kapsayan haber ağıyla sağlıkta GÜNDEM oluşturmaya devam ediyor. İddiaları haber metinleriyle değil, sağlık personelinin yanında olarak, ne sendikadan nede idareciden yana tavır takınmadan objektif ve hızlı haber sunma misyonumuzu sözleşmeli idareci tekviminde de ortaya koyduk, koymaya devam ediyoruz.

Sözleşme takvimini incelemek için buraya , en son sözleşme imzalayan sağlık müdürü haberi içinde buraya tıklayınız. 

TIKLAYIN

Geçtiğimiz günlerde 10-15 kadar il yönetimi;  başkan, başkan yardımcısı, uzman, başhekim, müdür ve müdür yardımcısı listelerini Bakanlığın isteği doğrultusunda önce mail, sonrasından kurye ile ıslak imzalı sözleşmeleri bakanlığa gönderdi.

İl Müdürü atamalarınında neredeyse yarıya yakını netlik kazandı ancak ÇKYS sistemine kısıtlı sayıda sözleşmeli idareci düşürüldü.

Gerek il müdürü gerekse diğer yönetici listelerine bakıldığında çok fazla bir değişim olmadığını kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiler ışığında rahatlıkla söyleyebiliriz.

Pandemi dönemine denk gelen bu atamalar için siyasiler bakanlığı çok fazla sıkıştırmaya devam etselerde, Bakanlık mevcut yöneticilerin çoğuyla göreve devam kararı aldığı konuşuluyor.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (4)
üsad 4 ay önce
Sorun değil nasıl olsa bu sağlıkçılar oy kullanmayacakmı sağlıkcılara zulüm yapan yöneticileri halen sözleşme uzatıyorlarsa yapacak bir şey yok
Ha kel Hasan Ha Hasan Kel 4 ay önce
Ne Değişecek. Bu Sözleşme Garabetine Son Verilmelidir. Bütün Sorun Sözleşmeli Yöneticilik. Kimse Haddini Bilmiyor. Bakanlıkta Kurumsal Hafıza Yok. Şuayip Birinci Giderse Bakanlığın Hafızası Kalmayacak. En Kötü Yönetim Sistemi Saglik Bakanlığında.
ahmet tuna 4 ay önce
Liyakatı boşver, ben sana torpilin var mı , diye soruyorum, sen bana kabiliyetlerini gösteriyorsun, çok saçma, hah!
wwwww 1 ay önce
d grup hastaneden sağlık bakım müdürlüğü kalkmamalıydı
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?