Sağlık Müdürlüğünde Liyakatli Personel Yok Gibi Başkan Atamaları Yine İstanbul’dan Yapıldı!

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü yönetiminin tamamı İstanbul ilinde görevli Anestezi Teknisyeni, Hemşire ve Ebe unvanlı personellere sözleşme imzalatılarak Başkan olarak atamaları yapıldı.

Atamalar 26.08.2020, 19:34 28.08.2020, 01:08 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğünde Liyakatli Personel Yok Gibi Başkan Atamaları Yine İstanbul’dan Yapıldı!

Yalova İl Sağlık Müdürlüğüne yapılan halk sağlığı başkanı ataması ile Yalova sağlık il yönetiminin tamamı İstanbul ilinden teşkil edilmiş oldu. Edinilen bilgiye göre; 3 Başkan ve 2 Başkan Yardımcısı da İstanbul ve Kocaeli'nde ikamet ediyor. Her gün il dışından gidip gelerek görev yapılması mesai dışında ve hafta sonları Yalova’da Yönetici bulunmaması normal mi? sorusu akıllara geldi.

İŞTE SON YAPILAN BAŞKAN ATAMALARI

Hamza Dinç Başkan Yardımcısı olarak sözleşme imzaladı. İstanbul Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesinde Anestezi Teknisyeni iken önce Bursa'ya ataması yapılan Dinç, iddialara göre Bursa Sağlık Yönetiminin itirazları üzerine Bursa'dan alınarak Yalova İlinde Başkan Yardımcısı sözleşme imzaladı.

Abdulhal Cüneyt Besler, İstanbul Samatya Devlet Hastanesinde Diş Tabibi iken Yalova'ya Sağlık Hizmetleri Başkanı olarak sözleşme imzaladı.

Ebe Hülya Gürsoy, İstanbul Sultangazi İlçe Sağlık Müdürlüğünde EBE iken Yalova İl Sağlık Müdürlüğüne Başkan Yardımcısı oldu.

Hemşire Çiğdem Korkut, İstanbul Süreyya Paşa'da çalışırken Kocaeline tayin olup, ordan Yalova'da Başkan Yardımcısı oldu.

TIKLAYIN

İstambul Fatih İlçe Sağlık Müdürlüğünden Doktor Eyüp Altınkıran'da Yalova İl Sağlık Müdürlüğüne Halk Sağlığı Başkanı olan isimler arasında yerini aldı.

YÖNETİCİ ATAMALARI YALOVA İLİNE NEDEN İSTANBUL'DAN YAPILIYOR?

Yeterli tecrübe ve liyakate sahip sağlık çalışanı Yalova’da bulunmuyor mu? Yalova sağlık camiasına İstanbullular ne katabilir? Yalova’da personellere bile tepeden bakarlarken, onlarla görüşmeye bile randevu vermedikleri ise gelen bilgiler arasında.


*Hamza Dinç - Başkan Yardımcısı


*Abdulhal Cüneyt Besler - Sağlık Hizmetleri Başkanı


*Ebe Hülya Gürsoy - Başkan Yardımcısı


*Hemşire Çiğdem Korkut - Başkan Yardımcısı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (76)
Halil İbrahim ÖZER-Yalova Sağlık-Sen Şube Bşk 5 ay önce
Öncelikle Sağlık Müdürlüğünde Liyakatlı Personel Yok Gibi Bir Başlık Atarak Nasıl Bir Vebale Girdiğinizi Tahmin Bile Edemezsiniz.Sürekli Sahada Olan,Sıkıntıları Bizzat Bilen ve Yalovada Yetkili Sendika Olan Sağlık-Sen’in Şube Başkanı Olarak Yaptığınız Açıklamanın İçinin Boş Olduğunu Belirtmek İsterim. Özellikle Pandemi Sürecinde Verilen Savaşta Saat ve Zaman Kavramı Olmadan Sahadan Hiçbir An Ayrılmayan Yöneticilerimizi Yürekten Kutluyorum.Krizi En Aza İndirmek İçin Gece Gündüz Çalıştıklarını Ve İl Sağlık Müdürümüzün Bu İşi Çok Güzel Yönettiğini İçten Gelerek Söylüyorum.Son Dönemde Yapılan Atamaların Tamamen Liyakata Bakılarak Yapıldığını ve Sahada Çok Büyük Memnuniyetle Karşılandığını Özellikle Belirtmek İstiyorum. Yapılan Çalışmaları,Gayretleri Bizzat Gören ve Takdir Eden Biri Olarak Kafasında Soru İşareti Bulunan Herkese Gerekli Bilgilendirmeyi Bütün Şeffaflığıyla Yapmaya ve Sendikamıza Bir Çay İçmeye Davet Ediyorum.İşinin Ehli Yöneticilerimizin Sonuna Kadar Arkasında Olduğumuzu ve Yapılan İtibarsızlaştırma Operasyonuna Prim Vermeyeceğimizi Belirtmek İsterim…Saygılarımla..
Sen de haklısın 5 ay önce
Sen de haklısın başkan liyakatli yönetici yok kısmı yanlış olmuş elbette var. Müdürün atadiklari liyakatli ama sendikanın atadıklarını sorgulamak lazım. Tabi size göre liyakat kelimesi neyi ifade ediyor onu bilemem.
Yalova77 5 ay önce
Helal sana başkanların başkanı
Rampa 5 ay önce
Anlaşılan o ki bu haber sitesi bazıları için son KAÇIŞ RAMPASI olarak görülüyor :) :) :)
İstanbul 5 ay önce
Belli ki Yalova’da birilerinin kuyruğuna basılmış. Meydan eskisi gibi boş olmayıp, çarklar eskisi gibi döndürülemeyince yalan haberlerle yıpratma politikası başlatılmış. Bahsi geçen yöneticilerin neden üst mezuniyetlerine yer verilmemiş? Neden her birinin en az on yıldır çeşitli kademelerde yönetici oldukları, geçmiş çalışma deneyimleri anlatılmamış. Merak etmeyin Yalova artık mevzuatla yönetiliyor, selam sabahla değil. Hem belli mi olur, belki yakında kim liyakatliymiş ortaya dökülüverir.
Bilir 5 ay önce
Bir devri kapattıkları için düzen sahipleri harekete geçmiş düzen sahipleri nereliymişşş ne katmış sağlığı prens ve prenses dışında
Ülkücü 5 ay önce
"Köye kurt inince köy köpekleri kaçacak delik ararmış" misali utanmadan haber yaptırmışlar.
Editör 5 ay önce
Aynı İP numarası ile Memur, Yalova'lı, AntiPrens, Kadro, Corona, Memleket kullanıcı adlarıyla yaptığınız yorumlarda Onaylanmıştır.
Yalova'lı 5 ay önce
Allah razı olsun ilk olarak İstanbul'dan Halim Ömer Kaşıkçı bey efendiyi getirenlerden. Yalova hiç görmediği itibarı kazandı. Sağlık kalite ve yönetim gördü.
Editör'e Cevaben 5 ay önce
Sayın editör;

Bu tür platformlarda haber değeri olan bilgiler paylaşılır ve yorum kısmında tarafsız kalınır. Yayımladığınız içeriğin hiçbir haber değeri olmadığı gibi içeriğindeki bilgilerin çoğu yanlış ve art niyetli. Ötesi yorumlara cevap vererek kaleminizi satmış bulunmaktasınız. Sizin göreviniz tarafsız haber yapmak, içeriğinden kimin anlaşılacağı aşikar olan yorumlara cevap yazmak değil.

Bir de dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Pardon siz editördünüz değil mi?
Editör 5 ay önce
Aynı İP numarası ile Memur, AntiPrens, Kadro, Corona, Memleket kullanıcı adlarıyla yaptığınız yorumlarda Onaylanmıştır.
Yalova Aşığı 5 ay önce
İstanbul'dan müdür gelmeden önce liyakat mı vardı. Hiç olmazsa işin ehli kişiler zamanlarından ailelerinden fedakarlık yapıp hizmet veriyorlar Yalova sağlık için.
Memur 5 ay önce
Müdürlükte kendini yerli yalova çocuğu olarak görenler eskisi gibi at koşturamadığı için böyle ucuz haber yapma peşine düşmüş belli.
Editör 5 ay önce
Aynı İP numarası ile Yalova'lı, AntiPrens, Kadro, Corona, Memleket kullanıcı adlarıyla yaptığınız yorumlarda Onaylanmıştır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?