PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Kulisler Hareketli: Hayatında Memuriyet Yapmamış Olanlar Bile Sağlıkta Yönetici Olmak İstiyor!

Sağlık Bakanlığı’nda 1 ay içerisinde sözleşmesi yenilenecek birçok sağlık yöneticisi kadrosu, talipli sayıları ile göz dolduruyor.

Atamalar 10.11.2022, 16:04 12.11.2022, 22:14 Cansu Polat
Kulisler Hareketli: Hayatında Memuriyet Yapmamış Olanlar Bile Sağlıkta Yönetici Olmak İstiyor!

Devasa ve komplike yapılar olduğu literatüre giren sağlık sektöründe yönetici olmaya kendini aday görenlerin listesi bugünlerde hayli uzamış durumda.

Üstelik sağlıkta yöneticilik yapmaya talip olanlar sadece Bakanlık personeli de değil. Hayatında memuriyet yapmamış olanlar ya da başka kamu kurumunda çalışıp da hastaneye hastalığı dışında gelmemiş olanlar bile bugünlerde sağlıkta yönetici kadrolarına gözlerini dikmiş durumdalar.

Nasıl olur? diye sormaya gerek yok sanırım. Çünkü sınav yok, başarısızlık durumunda hesap verme yok.

ÖĞRETMENİN HASTANE MÜDÜR YARDIMCILIĞINDA NE İŞİ VAR?

Öğretmen olmuşsun, Fakülte bitirmişsin, bir gün evinde otururken torpille Ankara’nın göbeğindeki bir hastaneye hooop müdür yardımcısı olmuşsun. Üstelik 10 yıldır da hastane tabelası değişsede koltuğunun birşekilde değişmemesini sağlayarak. Hal böyle olunca bu ve benzeri birçok örneğe imza atan Sağlık Bakanlığı, birçok torpillinin iştahını kabartmasına müsaade etdiyor.

Görevini layıkıyla yapan, adalet terazisinden şaşmayan, gece yastığa başını koyduğunda huzurla uyuyabilen sağlık yöneticilerine tabii ki sözümüz yok. Ancak çoğunlukta bulunan sağlık yöneticilerine her zaman olduğu gibi yine dokunmaya devam edeceğiz.

Kendine ait odanda, kapında sekreter, idare girişinin önünde hastalar girmesin diye özel güvenlik görevlisi, bir şekilde içeri giren hasta yakını için personele ağır sözler.. Yada kapında seninle görüşmek isteyen personel şikayeti dinlememek için Çay Ocağındaki personeli daha önce tembihleyerek hemen şef veya sorumlularına haber uçurtup, personeli odadan kovarcasına çıkartmak..

Emsali kadroda bulunan yöneticilerin çok üstünde maaş + ek ödeme alan sözleşmeli yöneticiler ve oturdukları kadrolar bugünlerde yine gündemde.

Birçok ilimizde sözleşmeli yöneticilerin sözleşme dönemlerinin sonuna gelinmiş olması nedeniyle kulisler hızlanmış durumda.

SIZLANMAYIN, 2 SATIR DİLEKÇE İLE İSTİFA EDİVERİN!

Adeta herkes referans merkezleri ile iletişim halinde, potansiyeli olan personelin ya da aday olması riski olan personelle ilgili gerekli çalışmalar tamamlanmış durumda. Ama sorsan “kendi kadromdaki kişiden daha az kazanıyorum, bu iş yapılmaz, bu paraya bu kadar çalışılır” diyenleri önceki yazımızda da belirttiğimiz üzere yapacağın iş iki satır istifa dilekçesine bakar diyoruz.

Sözleşmeli yöneticilik için açılsın müracaatlar, bakılsın ve görülsün. Bu kadrolara talip olanlar var mı yok mu? Ve yine defaaatle istemediğinizi her ortamda söylediğiniz bu makamlara sizler talip olacak mısınız? olmayacak mısınız?

Sözleşmeli yöneticilik yapanlar, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan emsali yöneticilerden fazla ücret almıyor olsalar, kendi istekleri ile geldikleri bu makamlarda sızlanmaları belki normal karşılanabilir.

Müracaatı olmayan, sınavı yapılmayan, kimin neye göre atandığı asla belli olmayan böyle bir sistemde birde utanmadan “devlet sizsiz yapamazmış” gibi davranmaktan vazgeçin.

Arkadaşlar, sizsiz de olur, hatta bal gibi olur. Belki sistem değişir, müracaatlar alınır, sınav yapılır ve kanun nizam bile bakanlık mevzuatından haberdar olan kişiler o makamlara gelir ise emin olun onlar sizler gibi bu kadar serzenişte bulunmazlar.

Yorumlar (42)
kayserinin sesi 3 hafta önce
kayseride imami teknisyeni mudurlugun onunden gecmemis torpillileri yalakalari mudir yapmislar.bunun hesabini nasil vereceksiniz.sozlesmeli yoneticilik baskanlik uzmanlik kaldirilmali.fotokopiden sorumlu uzman gordum.yazık...sandikta gorusuruz
Acil 2 hafta önce
Biz çalisirken kurumda mesaiden çalip yüksek lisans yapanlar mi? Liyakatli olanlar
kasaba 2 hafta önce
manisa turgutluda aile boyu yöneticilik var. eşi başhekim yardımcılığından gidiyor kocası hemen koltuğa geçiyor. bakanlık bunu görmüyor...
liyakat liyakat artık 3 hafta önce
liyakat gelmeli artık yetti. liyakat = en az 10 yıl klinik deneyim+ en az tezli yüksek lisan mezunu( bazı yüksek lisanslar parayla alındı onlar hariç ) + akademik yayın yada araştırma yapmış olma.
AŞAĞI GİDİŞ 3 hafta önce
SAĞLIKÇI OLMAYAN SAĞLIK YÖNETİRSE SONUCU ÇÖKÜŞ OLUR
sivaslı 3 hafta önce
fotokopiden sorumlu uzman ne acaba Kayseri de çalışıyorum böyle bir şey görmedim az destekli at
Sayın site yönetimi 3 hafta önce
Yönetici nefreti ile kafayı bozmuş bir site. Ne yaptılar kardeşim size? İstediniz de yönetici mi yapmadılar? Yöneticiydiniz de sözleşmenizi mi yenilemediler? Nedir bu nefret? Sabahtan akşama kadar çalışma barışı diyerek doktorla sağlık çalışanlarını birbirine düşürmeye çalıştığınız yetmedi, yöneticilerle bozdunuz kafayı. Gerçekten gidip tedavi olmanız gerek
HAKKI DOĞRU GİTMEZ 2 hafta önce
Siz garsonluktan mı idarci oldunuz Parti sekreterliğinden mi ?
bir kişi 2 hafta önce
objektif haber sitesi neden senden nefret etsin.. bu ruh haliylemi yönetici oldun...
vasıfsız ragıp 3 hafta önce
Yazık şu Ragıba bir koltuk da ona verin. Vah Ragıp Vah. ragıpppp ağlama koçum
Ragıp 3 hafta önce
haklısın, senin gibi yalakalık ve yağdanlık konusunda yeteneksiz ve kapasitesizim. Yalnız dostum, masana çayı koyan görevli başta olmak üzere o koltukta zekan ile değil, yalakalığın ile oturduğunu biliyor, unutma. ARSIZ, bunu bile bile geviş getirmeye devam et sen
OSMAN 3 hafta önce
LİYKATSİZ OLUŞUNUZ OLABİLİR Mİ ? TORPİLLE İŞ BAŞINDA OLMANIZ OLABİLİR Mİ ?
Ahh Ragıp Ahh 3 hafta önce
Ahh vasıfsız Ragıp ahh. Ne boş adamsın sen Ragıp. Yeteneksiz Ragıp, kapasitesiz Ragıp. Hayatın çok mu zor Ragıp? Yazık sana Ragıp.
ragıp 3 hafta önce
torpille geldiğin o makamdan kazandığın her bir kuruş haram olsun sana. Gelmiş burda utanmadan duyar kasıyor, çanak yalayıcı deyy**
Donra 3 hafta önce
Yeni bir olay değil. Kendileri gibi eşleri de torpilli. Sosyal medyada birbirini överek algı yaratıp, torpil sayesinde o makamda lar. Kul hakkı. Hiç biri liyakat değil. Torpilll. Kul hakkı. Rabbim çıkarır.
Sağlık çalışanları 3 hafta önce
Hastanede 1000 e yakın sağlık çalışanları arasından yönetici bulamıyor mu da bakanlık gidiyor manav kasap ogretemen imam esnaf getirip basimiza amir yapiyorlar ah ulen Recep sen yok musun sağlık yok geçen hanına döndü sayende iş yapsalar işten sağlıktan anlasalar gam yemeyiz bir Medical malzeme diyosuz gidin sanayinden alın tamir ettirin diyor böyle müdürler var malzemenin ne olduğunu ne işe yaradığını bile bilmiyor yok destek hizmetleriymis yok otelcilik miş kalktı ama yok kordinatormus ne ulan bu NASA mi yonetiyorsunuz
Yazik 3 hafta önce
ÇOK AYIP BI DURUM.AYIPTIR GÜNAHTIR...663 UCUBEDIR
2351 3 hafta önce
Hizmetlisine GİH sınıfı kadrosu veremeyen Sağlık Bakanlıgi çiftliğe dönmüş. Devletin malı deniz yemeyen domuz .Taşerona var,marketçiye var , hizmetliye yok.Lanet olsun bu bakanlığa ,lanet olsun bu sisteme ,lanet olsun bu bakanlıkta verdiğim emeklere ,üniversite bitirdim ben ,sözleşmeli yöneticilerin oyuncağı olduk. Hilmi vicdanı olan birisi yok bu bakanlıkta el insaf yahu görün artık bizi de
Yalovalı 2 hafta önce
Tek Beyin Cerrahı olan hastanedeki Cerrah Başhekim Yrd lığı yapıyor, hem yöneticilikten yakınıyor, hemde Beyin Cerrahlığı yapmaktan kaçıyor. Akıllara ya Cerrahlık vasfını kaybetmiş olduğu yada sızlandığı Başhekim Yrd. lığı koltuğunun sanılandan daha kıymetli olduğü geliyor. Tabiki Beyin Cerrahı ihtiyacı olan hastalar diğer illere havale. Ayıptır, yazıktır.
4541 3 hafta önce
Başvurular sizemi yapılıyor nerden biyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın