İstanbul'da Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu Sözleşme İmzaladı

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneler Birliği Kurucularından olan ve 2016 yılında İstanbul İline Sağlık Müdürü olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak 2 yıl daha görev yapmak üzere sözleşme imzaladığı öğrenildi.

Atamalar 18.10.2021, 03:54 18.10.2021, 15:55 Zeynep Elmalı
İstanbul'da Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu Sözleşme İmzaladı

2012 - 2016 yılları arasında 4 yıl süreyle Genel Sekreterlik görevini yürüten Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesine yakın isimlerden biri olarak biliniyor. Erdoğan'ın son derece önem verdiği şehir hastaneleri projelerinde de aktif görev alan Memişoğlu, hastane inşaatlarıyla yakından ilgilenmişti.

 #  Sağlık Müdürü değişmezken başkan, başkan yardımcısı, uzman, müdür ve vb kadrolarda bir takım değişikkliler oldu. Geçtiğimiz hafta perşembe ve cuma günü imzalanan sözleşmeler ÇKYS sistemine Cuma sabahı itibariyle düşmeye başladı.

 #  İstanbul ilinde  Sağlık Müdürü, Başkan ve Başkan Yardımcıları dışında kalan başhekim yardımcısı, hastane müdürü, müdür yardımcısı ve uzman sözleşmeleri 1 ay süre ile uzatıldı. 

Kim nereye atandı ayrıntılar gelecek. 

2012 yılında kurulan Türkiye Kamu Hastaneler Birliği'nin mimarlarından biri olan Memişoğlu, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı iken, Şuayip Birinci'nin yerine Genel Sekreterlik görevine getirilmişti.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Prof. Dr. Memişoğlu, 6 Ekim 2016 tarih itibari ile İstanbul İl Sağlık Müdürü olmuştu. Memiş, Ekim 2021 itibariyle 2 yıl süreyle daha Mega Kent İstanbul'da Sağlık Müdürü olarak görev yapacak.

PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU KİMDİR?

 Prof. Dr. Kemal Memişoğlu aslen Rizeli olup, 1966 yılında Trabzon’da dünyaya geldi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1990 yılında bitirdi. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 1995 yılında Genel Cerrahi Uzmanlığını aldı.

1996-1998 yılları arasında SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev Yaptı. 1999-2000 yıllarında Miami Üniversitesi Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon ünitesinde bulundu. 2000-2002 yıllarında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Başasistanlık yaptı. 2002 yılı sonunda PTT Hastanesine Başhekim olarak atandı. 2008 yılında Genel Cerrahi Doçenti, 2016 yılında da Genel Cerrahi Profesörü oldu.

2007 yılında Beykent Üniversitesinde başladığı Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında bitirdi. 2002-2012 yılları arasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yaptı. 02-11-2012 tarihinde İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak atandı. Mayıs 2014 – Ekim 2016 tarihleri arasında aynı birliğin Genel Sekreterlik görevini yürüttü. 06 Ekim 2016 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Prof. Dr. Memişoğlu’nun ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Sağlıkçı 2 ay önce
İstanbul'a hayırlı olsun.Makam odası kullanmayan mütevazi ve alçakgönüllü birisi.
Memur 2 ay önce
benim kemalim yapmaz..yürrü y.l.k.
Rekilam 2 ay önce
Oda ? :))
İstanbulu dinliyorum Gözlerim kapalı 2 ay önce
Hayırlı olsun uzata uzata bu zamana getiren bakanlık hatalıdır. Vakti zamanında sözleşme yapsaydı şimdiye bitiyordu zaten sözleşmesi, mevcut sistemde oyunun dışında kalacak kim belli oldu demektir.....
Vesselam 2 ay önce
2016 yılından beri görevde olan biri yapacağını yapmıştır İstanbula. Bundan sonra neden imzaladı diye sormak lazım kendisine.
Memur 2 ay önce
Haksızlık etme.istanbul il sağlığı çok geliştirdi.en azından bir ilin sağlık müdürlüğünü şehrin çeşitli yerlerine yayılmış yıkılmaya yüz tutmuş 18-19 ayrı binaya taşıyarak geliştirmiştir.bu binaların en az 10 tanesi için yıkım kararı bulunmaktadır.kellle koltukta yaşıyor herkes
ademoglu 2 ay önce
Zahmeti çekti onca zaman. Bir sürü ilerleme katettirdi İstanbul'a sağlık alanında. Kemal bey imzalamayacak da kim imzalayacak sözleşme. Ceremesini Kemal bey çekti sefasını başkası sürsün diye mi başka biri sözleşme imzalayıp, hazıra konsun.
objektif dr 2 ay önce
İşi zorlaştı, Allah yardım etsin...!
Agresif 2 ay önce
demekki Türkiyede bundan akıllı kardenizli yokmuş.. :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?