İddia: Sağlık Müdürü Eğitim Araştırma Hastanesindeki Bazı Doktor ve Yöneticilerin İstifalarını İstedi!

Hakkında hepsi birbirinden önemli iddialar ortaya atılan ve geçirdiği onca soruşturmaya rağmen Sağlık Müdürlüğü koltuğunda 8 yıl oturmayı başaran Diyarbakır Eski Sağlık Müdürü Sait Avar'ın yerine Sağlık Müdürü olan Elazığ'lı Dr. Cihan Tekin’in Bölgenin nabzını tutan Güneydoğu Ekspres Gazetesi Köşe yazarı Ercan Akkar tarafından iddia edildiğine göre, "başta Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere bazı doktor ve yöneticilerden istifalarını vermelerini istemiş."

İddia: Sağlık Müdürü Eğitim Araştırma Hastanesindeki Bazı Doktor ve Yöneticilerin İstifalarını İstedi!

İnsanların sağlık ve sıhhatinden başta Sağlık Bakanı olmak üzere il sağlık müdürleri, doktorlar, hemşirelere kısacası tüm sağlık camiası sorumludur. Bu camianın neredeyse tamamına yakını, gecesini gündüzüne katarak, zaman zaman şiddet ve ayrımcılığa maruz kalmalarına rağmen, çalışmalarını dün olduğu gibi bugünde fedakarca sürdürüyor.

Fakat her camiada olduğu gibi sağlık camiasında da ismi çeşitli iddialar ve söylentilerle anılanlar da yok değildir. Örneğin Diyarbakır’ın önceki dönem İl Sağlık Müdürlüğü koltuğunda 8 yıl oturan Sait Avar hakkında onlarca iddia ortaya atıldı. Eski Müdür Avar hakkındaki bazı iddiaları hatırlatarak, asıl konuya geleceğim.

-Diyarbakır Birlik ve Akademik Düşünce Derneği Başkanı Muhammed Beybur ve yönetim kurulu, Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde, 2018 yılında 2 ay içinde 37 yeni doğan bebeğin yaşamı yitirdiğini iddia etmişti.


*Dr. Cihan TEKİN - Diyarbakır İl Sağlık Müdürü

-Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 2018 Aralık ve 2019'un Şubat aylarında tahtakurusu istilası yaşanmasına rağmen ilaçlama ve temizlik yapılmadığı öne sürülmüştü.

-Diyarbakır’daki bazı hastanelerde hijyenik olmayan koşullarda hasta ve hasta yakınlarının kaldığı, tıbbi malzemelerin sağlıksız koşullarda muhafaza edildiği ileri sürülmüştü.saglikpersonelihaber.net

TIKLAYIN

-Bazı sivil toplum kuruluşları, zaman zaman düzenledikleri basın toplantılarıyla hastanelerde yapılan ihalelerde de usulsüzlük yapıldığı ileri sürmüş ve bu ihalelerden bazılarına hastane müdürlerinin şerh düştüğünü kamuoyuyla paylaşmıştı.

-Eski Diyarbakır İl Sağlık Müdürü’nün, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin elektrik işini daha fazla paraya bir yakınına verdiği de iddialar arasında yer almıştı.

Maalesef hepsi birbirinden önemli iddialardı. Avar hakkında birçok soruşturma açıldı. Ancak buna rağmen o koltukta 8 yıl oturmayı başardı. Bu da siyasi ilişkilerine bağlandı.

Günahıyla sevabıyla eski Sağlık Müdürü Sait Avar gitti. Yerine Elazığ İl Sağlık Müdürü Yardımcısı Cihan Tekin atandı. Şimdiye kadar Cihan Tekin ile ilgili çok önemli bir şey yansımadı kamuoyuna... Sadece Dicle Üniversitesi’nden bir bilim insanının, 'bir kişinin domuz gribinden öldüğünü ve dikkatlerin korunavirüs yerine domuz gribine çevrilmesi gerektiği’ yönündeki açıklamasının yalanlaması dışında…

Elazığlı olan Cihan Tekin’in, öz geçmişine baktığımız da, donanımlı biri olduğunu görüyoruz. Ancak kulağıma çok önemli bir iddia geldi. Güya İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, başta Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere bazı doktor ve yöneticilerden istifalarını vermelerini istemiş.

Hepimizin malumu çok sıkıntılı ve zorlu bir dönemden geçiyoruz. Korunavirüs gibi önemli bir tehlike her an kapımızdan içeri girebilir. Dolayısıyla her sağlık çalışanına ihtiyacımız olan bir süreç yaşıyoruz. Bu nedenle Diyarbakır İl Sağlık Müdürü sayın Cihan Tekin’in, çıkıp bu konuda kamuoyunu aydınlatması lazım. Bu istifaları istemiş mi, istememiş mi? İstememişse neden istemiş?

Ercan Akkar

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 12:23

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER