Doç. Dr. Emre Korkut Sağlık Bakanlığında Daire Başkanı Oldu!

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde yeni kurulan "Ağız ve Diş Sağlığı Daire Başkanlığına", Doç. Dr. Emre Korkut'un atandığı öğrenildi.

Atamalar 27.06.2020, 00:22
Doç. Dr. Emre Korkut Sağlık Bakanlığında Daire Başkanı Oldu!

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 355'inci ve 508'inci maddelerine dayanılarak hazırlanan başkanlığa, Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Emre Korkut atandı.

Başkanlık, diş tabibi odalarının kuruluşunu onaylamaktan ağız ve diş sağlığı hizmeti veren tesislerin ruhsat işlemlerine kadar pek çok konuda çalışmalar yürütecek.

DOÇ.DR. EMRE KORKUT KİMDİR?

Doç.Dr. Emre Korkut 1986 yılında Karabük'te dünyaya geldi. 2004-2009 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı.

TIKLAYIN

2010-2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Konya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde diş hekimi olarak görev yaptı.

2013 yılında Pedodonti alanında doktora eğitimini tamamlayarak Çocuk Diş Hekimliği uzmanı unvanı aldı. Aynı yıl Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak göreve başladı.

2014 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde dekan yardımcılığı görevine atanan Emre Korkut, 6 yıl boyunca bu görevi sürdürürken, Anabilim Dalı Başkanlığı ve kalite koordinatörlüğü gibi birçok önemli idari görevi de yürüttü. 

Akademik alanda birçok bilimsel makalesi ve yayını bulunan Emre Korkut, 2019 yılında Pedodonti alanında 'doçent' unvanı almaya hak kazandı.

Emre Korkut evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?