Devlet Hastanesi Başhekimi görevden alındı

Urla’da 8 yıldır Devlet Hastanesi Başhekimliği görevi yapan Opr. Dr. Adıgüzel Demirel'in görevi sona erdi. Demirel, Bozyaka Hastanesi'ne başhekim yardımcısı oldu.

Atamalar 02.09.2021, 20:31 Güler Sağlam
Devlet Hastanesi Başhekimi görevden alındı

Demirel, geçen seçimde AK Parti'den Urla Belediye Başkan adayı olarak da seçime girmişti.

Adıgüzel Demirel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vedasini duyurdu;

"Değerli Urla’lı, Çeşme’li, Karaburun’lu, Güzelbahçe’li Seferihisar’lı, Narlıdere’li Balçova’lı , izmir’li hemşerilerim 1999 yılında Malatya Arguvan sağlık ocağında pratisyen hekim olarak göreve başladım. Ege üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Çeşme Devlet Hastanesi ve Urla devlet hastanesinde Beyin cerrahi uzmanı olarak kamu hizmeti verdim. İlk idari görevime Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim yardımcısı olarak başladım. 2.5 yıl gibi sürede SSK hastanesini Eğitim ve araştırma hastanesine dönüşümünü başarı ile sağladım. 


2012 yılında Çeşme Devlet Hastanesi'ne Başhekim olarak atandım ve 1 yıl gibi bir kısa bir sürede Adeta bir sağlık ocağı  gibi olan eski hastanenin yerine, yeni 75 yataklı modern bir hastane inşaa ettim. 

1 yıl sonra 2013 de Yeni Urla Devlet Hastanesine kurucu Başhekim olarak atandım. Ve Karantina adasında bulunan eski hastaneyi, yeni hastanenin inşaatını tamamlayarak  yerine taşıdım. Ve görev süremde 100 olan yatak sayısını 205’e, 16 yatak yoğun bakım, 16 yataklı palyatif bakım merkezi, 15 cihazlı 3 seans hizmet veren dializ merkezi, tüm donanıma sahip fizik tedavi merkezi, 2. Basamak acil servis , 53 poliklinik odası, tüm cihazların olduğu ( MR, BT, Mamografi, panoramik diş röntgeni, 8 adet USG, 4 adet dijital Röntgen) Radyoloji merkezi, Efor ünitesi, her tahlilin ve tetkikin yapıldığı merkezi laboratuvar, modern mühendislik ve teknik birimi, 6 ünitli Ağız ve diş sağlığı merkezi , Endoskopi ünitesi, EEG ve EMG ünitesi, Odyometri ünitesi, 6 tek kişilik odalı Modern Doğumhane, Sistoskopi, üroflovmetri vb. her türlü test vemuayenenin yapıldığı üroloji ünitesi, açık kalp ameliyatı hariç tüm özellikli ameliyatların yapıldığı modern merkezi ameliyathane, 150 kişilik konferans salonu, her türlü spor aletinin olduğu spor salonu, hastaneye gelemeyen hastalarımız İçin 2 evde sağlık ekibi ile evde sağlık hizmeti, günde 4 bin’i bulan polk sayısı, yan dallar hariç her branştan yaklaşık olarak 70 uzman hekimi, 10 acil hekimi ve 500 civarında personeli bünyesine katan; izmir’de Urla devlet hastanesini sağlıkta bir marka hastane haline getirdim.
Görev süremde beraber çalıştığım tüm personelime çok teşekkür ederim. İyiki sizler gibi personelim vardı. Ne başardıysam sizlerin sayesinde başardım. Bilmeyerekte olsa sizleri ihmal ettiysem veya üzdüysem haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Benden yana size bütün haklarım helal olsun.  Ayrıca yine bilmeyerek üzdüğüm veya ihmal ettiğim vatandaşlarımız varsa haklarını helal etmesini istiyorum. Benden yana helal olsun.   Her makam gelip geçici . Daha doğrusu dünya gelip geçici. Benim için en büyük makam dost kalbi. Ne mutlu ki gök kubbe altında hoş bir seda bırakana."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Ettim yaptım ben ben ben 3 hafta önce
Sanki evdeki bilezikleri satıp da inşa ettin yaptın tasidin, tamam sana nasip olmuş da devletin hizmeti yapılırken orda idareci olmak, bu kadar da ben deme sanki kendi paranla yaptın. Devletin yaptığı binayı ben yaptım taşıdım demek ne fena ne fena...
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?