PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bu İldeki 2 Hastaneye Neden Başhekim Atanmıyor?

Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi ile Malatya Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesinde aylardır Başhekim atamalarının yapılmaması Malatya halkının merak konusu oldu.

Atamalar 24.09.2022, 14:31 Cansu Polat
Bu İldeki 2 Hastaneye Neden Başhekim Atanmıyor?

Malatya şehir merkezinde devlet hastanesi sayısı 3’e yükseltilerek bu hastanelerden ikisinin yöneticisiz bırakılması Malatya halkının tepkisine neden oldu.

Battalgazi İlçe Devlet Hastanesinin kısmi olarak faaliyete geçmesinden sonra şehir merkezinde sağlık hizmeti sunan devlet hastanesi sayısı 3’e yükseltildi.

Şehir merkezindeki bu 3 hastaneden ikisinin başında aylardır Başhekim’in olmaması vatandaşların merak konusu oldu.

Geçtiğimiz haziran ayında Malatya İl Sağlık Müdürlüğünde geçtiğimiz haziran ayında görev değişimi yaşanmış, Battalgazi İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Erhan Erk, Malatya İl Sağlık Müdürü olmuştu.

Yorumlar (7)
Bilgin 3 ay önce
Kimse olmak istemiyor hammallık yapacak adam bulamıyorlar parası az cok olsa sıraya girerler.d):
YSP 3 ay önce
663 sistemi tamamen değişmeli. Hastane yöneticileri personel arasından liyakat usulüne göre seçilmeli. Hastane yöneticisinin illa doktor olmasına gerek yok biz Ebe ya da Hemşirelerde Hastane yöneticisi olabilmeliyiz. Daha da güzel yaparız hem bu işi.
YSP 2 ay önce
Yavhehe YSPcik
Sayon ysp 3 ay önce
Hastane müdürü/müdür yardımcısı, sağlık bakım hizmetleri müdürü olabilirsiniz ama başhekim olamazsınız sayın ysp. Hekim değilsiniz ki başHEKİM olasınız. Hiç bir şeyi de hekimden iyi yapamazsınız. Sınırlarınızı bilin lütfen. Bilirseniz her şeyi kendinize dert edinmekten kurtulursunuz.
Şakir 3 ay önce
Sağlık Müdürü eli tesbihli, ağzı küfürlü, olunca kendisi gibi birilerini bulmaya çalışıyor zannımca işi biraz zor tabiii
Mustafa 3 ay önce
Müdür hazretleri servis sorumluları ve eski yöneticileri görevden almak ve daha önce güç yetiremediği kişisel hesaplaşmaklarla meşgul oldukları için hizmet üretmeye zamanı kalmıyor
kernekli ümit 3 ay önce
niye erhan hocayı hazmedemediniz aslan gibi eski yöneticiler fiskos yapıyordu bu ise icirat yapıyor helaaalllll