Bakanlığa Erzurumlu Yeni Daire Başkanı!

Erzurum Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Fatih KACIROĞLU, Doku, Organ Nakli ve Diyaliz Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevine getirildi.

Atamalar 22.01.2020, 23:07 22.01.2020, 23:22 Güler Sağlam
Bakanlığa Erzurumlu Yeni Daire Başkanı!

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Doku, Organ Nakli ve Diyaliz Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Erzurum Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Fatih KACIROĞLU atandı.

DR. FATİH KACIROĞLU KİMDİR?

TIKLAYIN

19 Mart 1978 tarihinde Erzurum’da doğdu. İlk ve ortaöğretimimi Erzurum’da, liseyi Antalya’da bitirdi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. Halen Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Anatomi Ana Bilim Dalında doktoraya devam ediyor. Tıp Fakültesi mezuniyetinin ardından bir müddet özel sağlık kuruluşlarında mesleki tecrübe edindikten sonra 2004 yılında Horasan Devlet Hastanesinde kamu görevine başladı.

2005-2007 yılları arasında Horasan Sağlık Grup Başkanlığı vazifesini yürüten KACIROĞLU, 2007-2008 yıllarında Erzurum Sağlık Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü, 2009-2012 yılları arasında aile hekimi olarak görev yaptı.  2012 yılından itibaren Organ ve Doku Nakli Erzurum Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu, 2016 tarihi itibariyle de Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı.

Organ Nakli ile alakalı çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunan KACIROĞLU, 2016-2018 tarihleri arasında Erzurum Tabipleri Odası Yönetim kurulu üyeliği vazifesinin ardından 2018 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Çeşitli ulusal tarih ve edebiyat dergilerinde yazarlık, yayım ve danışma kurulu üyeliği gibi sosyokültürel çalışmalar yapıyor. Çeşitli dergilerde yayımlanmış birçok şiirim bulunan yeni Daire Başkanı Dr. Fatih KACIROĞLU, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğrencisi olarak da eğitim hayatına devam ediyor.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
ALİ GEL 13 ay önce
Bu haber mi şimdi ?
Suat 13 ay önce
yok, makale diye okuyoruz biz
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?