5 Yıl Sağlık Müdürlüğü Yapan İsme Başhekim Yardımcılığı Teklif Edildi!

Kocaeli’de 5 yıl il sağlık müdürlüğü yapan, halen İl Sağlık Müdür Yardımcısı konumundaki Dr. Mürsel Durmaz’a başhekim yardımcılığı teklif edildi. Durmaz kabul etmedi

Atamalar 31.08.2020, 10:06 31.08.2020, 10:16 Güler Sağlam
5 Yıl Sağlık Müdürlüğü Yapan İsme Başhekim Yardımcılığı Teklif Edildi!

MESAFELİ DURDUĞU İSİMLERDEN

İl Sağlık Müdürlüğünde atama rüzgarı devam ediyor. Şenol Ergüney’in yeniden il sağlık müdürlüğü atamasının imzalanmasından sonra gözler ilimizde “kurum başkanları” olarak geçen yardımcılarına ve başhekimlere çevrilmişti. En çok da Ergüney’in mesafeli durduğu isimlere.

5 YIL İL MÜDÜRLÜĞÜ YAPTI

O isimlerden biri Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Mürsel Durmaz’dı. Şenol Ergüney, daha önce ilimizde 5 yıl boyunca (2012-2017) il sağlık müdürlüğü yapan, adı her dönem il sağlık müdürlüğü için geçen Durmaz ile uzun süredir mesafeli iletişim kuruyordu. Pandemi döneminde de Durmaz’a aktif herhangi bir görev vermemişti.

YERİNE SARIIŞIK

TIKLAYIN

Ergüney, sakin tavırları ile bilinen Mürsel Durmaz’ın yerine atama yaptı. Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Aile Hekimi Uzmanı Dr. Ahmet Sarışık bu göreve getirildi. Daha önce Gölcük Devlet Hastanesinin de başhekimliğini yapan Sarıışık sözleşmeyi imzaladı.

FARUK DEMİRHAN’IN YERİNE DEĞİL

Aynı saatlerde Mürsel Durmaz’a da teklif yapıldığı ifade ediliyor. Kimi basın yayın organlarında Durmaz’ın, Faruk Demirhan’ın görev yaptığı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına getirildiği yazıldı. Ancak böyle bir teklif ve imza hiç olmadı.

BAŞHEKİM BİLE DEĞİL

Mürsel Durmaz’a, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Başhekim Yardımcılığı teklif edildiği ancak Mürsel Durmaz’ın tenzili rütbe anlamına gelen bu teklifi geri çevirdiği, sözleşmeye imza atmadığı belirtiliyor.

BAKANLIK NE DİYECEK?

Çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Mürsel Durmaz’ın görev yeri henüz netleşmedi. Bilindiği gibi son karar bakanlığa ait. Bakalım Sağlık Bakanlığı, Dr. Mürsel Durmaz ile ilgili nasıl bir karar verecek?

Yorumlar (5)
tapulu malı mı? 3 ay önce
Hekimlik yapsın
Mk 3 ay önce
Hekim degil mi..hekimligini yapsin,tenzili rütbe devlet gorevinde olur mu..
Hemsire 3 ay önce
Saglik calisanlari olumle yuz yuze calisirken bu asalaklar makam mevki pesinde
cemil 3 ay önce
senin gibi koyunları kim güdecek?
Reisci 3 ay önce
Riv riv
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?