PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Üniversite Hastanesi Çalışanlarının 28000 Liralık Promosyon Sevinci!

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde görev yapan personelini de kapsayan 3 yıl süreli 28000 liralık promosyon anlaşması çalışanlar tarafından sevinçle karşılandı.

Sendika 16.11.2022, 18:46 Cansu Polat
Üniversite Hastanesi Çalışanlarının 28000 Liralık Promosyon Sevinci!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi Mali Sekreteri Ekrem Çelik, aylardır promosyonla ilgili sürdürdükleri mücadelenin kazanımla sonuçlandığını açıkladı.

Ses sendikası Mali Sekreteri Çelik, sağlık emekçilerinin hakkı olan promosyonların yenilenmesi yönünde verdikleri mücadelenin kazanımla sonuçlandığını aktararak “ücretler enflasyon karşısında mum gibi erirken bu duruma seyirci kalamazdık” dedi.

Çelik açıklamasında;

Emeğimizin üzerinden her kim nemalanıyor ve karına kar katıyorsa biz de kazandırdığımızın karşılığında hakkımız olanı istemekten geri durmadık. Bankaların artan bu devasa karlarında işçi ve emekçilerin kendilerine yatırılan maaş ve her türlü ücretlerinin değerlendirilmesi de etkilidir. Ücretlerimiz üzerinden bankların elde ettiği kardaki payımızı istiyoruz dedik, bunun için mücadele ettik ve kazandık. Özellikle bu süreçte imza kampanyamıza, basın açıklamalarımıza katılan bu haklı mücadelemizde bize destek veren başta iş yeri temsilcilerimize, üyelerimize ve sağlık emekçilerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve TEB arasında varılan anlaşma gereği sağlık emekçileri 36 ay için tek seferde 28.000 TL Promosyon ücreti alacak ve cezai ücrette ödemeyecekler. Ücretler 28 Kasımda çalışanların hesabına yatacak.

Yorumlar (8)
Hatay 2 hafta önce
Niye illa ziraat bankası onlarca banka var illa pis kokular yükseliyor. Hele şu sendikalar herşey burnunu sokuyorda neden bu olaya burnunu sokup sahiplenmiyor. Pastadan pay mi aliyorlar acaba kafamda deli sorular ?
Recayi nadasli 2 hafta önce
YETKİLİ SENDİKA TÜRK SAĞLIK SEN KAZANİMİ VE ÇABASINI MAALESEF Kİ SES TEMSİLCİSİ BİZ KAZANDİK DİYOR. TRAJİ KOMİK BU OLAYDA MASADA NE İMZA NEDE SÖZ YETKİSİ OLMAYANLARİN SAHİPLENMESİ COK KOMİK.
kayserinin sesi 2 hafta önce
Kayseride Turk saglik sen promosyon icin kosturuyor.yalaka sağlık-sen temsilcileride bankanin tarafinda saf tutuyor promosyon guncellemesine ne gerek var diyor.is yapmiyorsunuz ,basimizi agritmayin bari defolun gidin yeter artik
ekonomist 2 hafta önce
Tüm kamu üniversitelerini, TEB alıyor. Kamu bankalarının geride kalması ilginç...
Mr James 2 hafta önce
Kardeşim hiç kimseyle anlasmasınlar parayı elden versin mutemetler o zaman bankaların bi tarafı nasıl tutuşur görürüz şu günlerde 3 yıl için en az 40-50 bin tl olması gerekirken işin altında dönen oyunlar var mı gibi düşünceler her çalışanın kafasından geciyor sendikalar çalışanların hakkını savunduğunu iddia ediyor böyle komik rakamlara anlasmak yerine çıkıp adam gibi konuşabilme cesareti gösterseler keske
Recayi madaslı 2 hafta önce
Haber sitenizin doğru ve güvenilir bilgi vermesi açısından editörünüzü değiştirmenizi tavsiye ederim. Akdeniz üniversitesi Hastanesi'nde söz ve imzada yetkili sendika TÜRK SAĞLIK-SEN'dir. 3 aylık mücadelemizin sonucunda rekabet ortamı bile olmadan 28000 TL promosyon kazanımı sendikamiza aittir. Promosyon Masasinda yeri bile olmayan sendikalar. Biz kazandık mücadele ettik palavraları sıkıyor. Sizde buna çanak tutuyorsunuz. Bu haberimizi doğru bilgi ile düzeltiniz. İtibar görmek için, önce doğruyu öğrenip öyle yayinlayacaksiniz. Ama bu zor herhalde sizin icin...
Ömer Kocaoğlu 2 hafta önce
Türk Sağlık Sen bu süreçte çaba gösteren tek ve yetkili etkili sendikadir.yalan beyana alet olmayınız.
Alper k. 2 hafta önce
Sağlık-sen den istifa edip Ses'e geçeceğim
Suç bizde. Biz sessiz yığınlar önümüze ne atılırsa adeta kedi gibi duruyor her şeye rıza gösteriyoruz. Kılıcımızı çekmeden bu bozuk düzeni değiştiremeyiz.