Toplu Sözleşmede Memur'dan İki Yeni Talep: Refah Payı ve Derece İlerlemesi

2021 Toplu Sözleşme Görüşmelerini beraber yürütecek olan Memur Sen ve Türkiye Kamu Sen’in talepleri arasına iki yeni madde girdi. Daha önceki dönemde maaş zammı dışında, 3600 ek gösterge başlıkları ön planda yer alırken refah payı ve derece ilerlemesi de görüşülecek konulardan oldu.

Sendika 24.07.2021, 20:16 24.07.2021, 20:20 Güler Sağlam
Toplu Sözleşmede Memur'dan İki Yeni Talep: Refah Payı ve Derece İlerlemesi

MAAŞLARA DOĞRUDAN ETKİ EDECEK

Kurban bayramı sonrasında kamuda çalışan 7.1 milyon kişi yeni bir süreç başlayacak. Memur, memur emeklisi, kamu işçileri için görüşmeler gerçekleştirecek olan Çalışma Bakanlığı sürece dair hazırlıklarını tamamladı. Bunun yanında İşçi sendikaları ve memur sendikaları da görüşmelerden en fazla kazanımı elde edebilmek adına halen çalışma halindeler.

Memurlar adına masada olacak Memur Sen ve Türkiye Kanu Sen çok önemli başlıkları masaya getirecek. Çalışma Bakanlığı’na sunulacak talep dosyasında oransal zammın yanında seyyanen zam ve refah payı verilmesi, 3600 ek gösterge, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, derece kademe ilerlemesinin önündeki engellerin kaldırılması maddeleri yer alacak. Bu maddeler arasında yer alan refah payı ve derece kademe ilerlemesinin önündeki engellerin kaldırılması talepleri dosyaya yeni eklendi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Ankarali 2 ay önce
BEN MEMUR OLARAK BU SENDİKALARİN HİC BİR SEY YAPACAGİNİ HİC Mİ HİC İNANMİYORUM MEMURLAR BİTMİS DURUMDA MEMUR SECİMİ BEKLİYOR
Vatandaş 2 ay önce
Asker polis ve saglik personeli bu sözleşmelerden ayrı tutulmalı bu 3 gruba daha iyi haklar ve kazaninlar sunulmali...pandemi de savaşta her türlü ülkede ki sıkıntılı bir durumda sadece bu 3 grup ön planda yer alıyor.diğer memurlardan farklı olmalı cunki çalışma şartları diğer memurlardan daha sıkıntılı ve sorumluluğu en yüksek olan personeller.bence bu 3 grubu ayrı tutmak lazım.
kamil 2 ay önce
seçimler 2023 de yapılacaksa şayet, bu toplu sözleşmelerden hiç bir şey beklemeyiniz. siyasetçi, insanlar acıyı unutur diye, çok merhametsiz davranırlar. ama sandıkta uyanık olunuz,bunları bir yere yazınız. Acıyı unutmayınız!!!!!
Memur 2 ay önce
Sendikalar yokmu sendikalar . Hep onların yüzünden kimse zam alamıyor. Adı sendika. Hükümet işbirlikçileri. Herşey iki kat zamlandı. İnsanlar maaşını yetiremiyor
HEMŞİRE AYŞE, FATMA,AYSU 2 ay önce
SEÇİMDE OY KULLANMAYI NE KADAR ÖZLEDİK SAĞLIK CAMİASI OLARAK ...
Son umut 2 ay önce
Dr dışı sağlıkçılar yıllardır kurum olarak iyleştirme yapılmadı. En az 2000 tl iyleştirme bekliyor sağlıkçıkar. Unvan ayrımı yapılmadan 3600, sabit dönerlerin sigortaya yansıması, yıpranmanın her unvana verilmesini bekliyor. Bu son umut. Çünkü covid döneminde en çok yıpranan sağlık çalışanları oldu.
Seyyanen sağlıkçıya 2 ay önce
Toplu sözleşmede sağlıkçıya gelllll. Sağlıkçıyı perişan ettiniz sağlıkçıya borç ödeme zamanı. Vaktiyle her memura verilen seyyanen bu kez sağlıkçıya verilmek zorunda . Bahane kabul etmiyoruz
Sendikadan bagimsiz 2 ay önce
Bu iş sendika değil hükümet işi.. yani verirse hükümet verecek vermezse hükümet vermicek Allah'ın izniyle.. yani bir hemşire olarak ben puanı hükümete verecem. Gerçi coooktan verdim ben puanımı..
Hemsire 2 ay önce
Aynen katiliyorum size bugune kadar hep boyle oldu hukumet ne verirse o kadar alinir. Hakem
Kurulunda 11 uyenin 7 sini hukumet ve cumhurbaskami seciyor yani hukumet ne derse o
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?