Temizlik Personelleriyle İlgili Bakanlıktan Uyarı Yazısı!

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından kadro alan taşeron işçilerle ilgili yayınlanan iki sayfalık yazıyla işlerini tam olarak yapmayan işçilerin iş akitlerinin fesih edileceği de vurgulanmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Öz Sağlık-Sen Genel Başkanı Fatih Öksüz, "Sağlık Bakanlığından skandalı bir uygulama daha.Temizlik personeli arkadaşlarımız için hiçte hoş olmayan ifadeler kullanılmış." dedi.

Sendika 30.01.2020, 09:30 30.01.2020, 21:51 Güler Sağlam
Temizlik Personelleriyle İlgili Bakanlıktan Uyarı Yazısı!

Öz Sağlık Sen tarafından yapılan açıklamada, Belirsiz süreli iş sözleşmesinin 4.üncü maddesinin değiştirilerek yürürlüğe konmasını eleştirerek, yapılan uygulamayı doğru bulmadıkları gibi, temizlik personeli arkadaşlarımız için hoş olmayan ifadeler içeren yazıyla Kadroya geçerken imzalanan sözleşme zaman geçtikçe iki tarafın uzlaşması olmadan, İş verenin keyfi uygulamasına göre değiştirilememeli dedi.

Yapılan değişiklikle ilgili gereken neyse yapacağız diyen Öksüz, "temizlik personellerini üye yapan sendikaları da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz." dedi.

TIKLAYIN

Bakanlık yayınladığı yazıda, temizlik personellerinden sorumlu sıralı amirlerin gerekli denetimleri yapmamasından kaynaklı artan vatandaş şikayetlerine de değinmiş, işçinin kendi görev alanı ile ilgili iş ve işlemleri kendisine hatırlatıldığı halde yerine getirmemekte ısrar etmesi veya savsaklaması halinde, bu durumun disiplin amirince mutlaka tutanakla tespit edilmesi veya tutanakların yukarıdaki düzenlemede belirtildiği şekilde ikiye ulaşması halinde ilgililer hakkında sözleşme feshi dahil her türlü iş ve işlemin tereddüt edilmeden yapılması talimatlarındırılmıştır. 

İşte o yazı!

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Süvari 13 ay önce
Temizlikçi arkadaşlara sadece temizlik yaptırımdın şu anda arkadaşlar hemşirenin özel işini yaptırıyorlar sekreterin kartuşunu getiriyorlar diğer hastanelere kons için goturuluyorlar hasta altını ve bakımını yapıyorlar serum takıyorlar bunları baskıyla yapıyorlar bunları yapmayan varsa partinin boşta gezen idarenin calistirimaadigi adamlardır.
Mehmet Akif 13 ay önce
Zaten devlet hep iş verenden yanı oldu. O zaman temizlik işçilerini sadwce temizlik işi yaptırsınlar. Temizlikten harıc herhaltı yaptırıyorlar sonrada vay temizlik yapılmıyomuş..
Muzi 13 ay önce
Allah ıslah etsin.doğru söze ne denir. Gerçekten temizlik eşitir hamballık ve bayanlarada yaptırıyorlar .Üçrete gelince elleri titriyo verirken.napsın vatandaş çalışmak zorunda boyun eğiyor.
Halil inan 13 ay önce
İş veren ne kadar denetleniyor 1.Denetleme 2. Ceza ve ödül sistemi uygulanmadıkça , evde, işte, sokakta, kamuda vs. Heryerde uygulanmadıkça heryerden çatlak sesler yükselmeye devam eder ,ne güzel ne rahar dimi yaz bi yazı, tehdit et görev tamam vay a...k...m
Hamdi demirkan 13 ay önce
Mamak lalahan uluslararasi hayvancilik arastirmada typ den 9 ay khk den 7 ay calistim cikarildimhatta khk den calistigim yetkili mercilere bildirilmemis halan typ den kurumda kalan temizlik iscilerinde adim cikmaktadir ALLAH RİZQSİ
. 13 ay önce
Bu adammi basimiza getirenin Allah belasini versin kimsinki temizlik yapan emekcimiz hakkinda bukadar asglayici konusursun o parayi al sonra sen calis temizlikci olarak ???????????? 3 kurusla nasil geciniliyo ogren ve gec temizlikci ol her taraftan hak yeniyo bide temizlikcinin isini begenmiyomus vay babam vay
Antly 13 ay önce
PERSONEL:
Fransızca personnel
1. isim Bir hizmet veya kuruluşun görevlileri, bir iş yerinde çalışanların tümü. zaten çogul bir kelimedir. Çoğul olan kelime hâlâ çoğul yazılıyor. Personeller diye bir kelime olamaz.
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?