Semih Durmuş'tan Sağlıkçılara Bin 600 Liradan Olmayın Çağrısı

Toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye çıkarıldığını hatırlatan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarını bir an önce Sağlık-Sen’e üye olmaya davet etti. “Toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye çıkarılması çok önemli bir kazanım” diyen Durmuş, “Hiçbir çalışanın hak mahrumiyeti yaşamasını istemeyiz. Kapımız tüm sağlık çalışanlarına açık” dedi.

Sendika 15.10.2021, 11:27 15.10.2021, 13:46 Zeynep Elmalı
Semih Durmuş'tan Sağlıkçılara Bin 600 Liradan Olmayın Çağrısı

6. Dönem Toplu Sözleşme sonrası önemli kazanımlara imza attıklarını dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, bu kazanımlardan biri olan toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye çıkarılması konusunda Sağlıktan Haber’e önemli açıklamalarda bulundu.  

İkramiyenin 400 TL’ye çıkarılmasının örgütlü mücadeleyi daha da anlamlı kılan, sendikalı olmayı teşvik eden değerli bir kazanım olduğunu kaydeden Durmuş, “6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde,  3 ayda bir ödenen toplu sözleşme ikramiyesini 134 TL’den 400 TL’ye çıkardık. Takdir edersiniz ki bu çok önemli bir kazanım. Gerek Memur-Sen gerekse Sağlık-Sen olarak, bunun için öteden beri çok yönlü bir mücadele verdik. Nihayet hedefimize ulaştık. Artık sendikalı olmak çok daha değerli hale geldi. Sağlık çalışanlarını sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz. Mücadelesini verdiğimiz bir kazanım için ‘bize üye olun’ demek en doğal hakkımız” diye konuştu. 

Bu kazanım sayesinde, sendikalarına üye olan sağlık çalışanlarının maaşlarına yılda 1600 TL ek gelir yansıyacağını belirten Durmuş, şunları söyledi:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

“Biz her sağlık çalışanının bu haktan yararlanmasını istiyoruz. Biliyorsunuz, toplu sözleşme ikramiyeleri 3’er ay arayla ödeniyor. O yüzden Ocak, Şubat ve Mart ayları için 400 TL’lik ikramiyeden yararlanabilmek için herhangi bir sendikaya üye olmayan çalışanların Ocak 2022’den önce sendikamıza üye olması gerekiyor.”

Her sendikaya üye olanın bu haktan yararlanamadığına dikkat çeken Durmuş, “Bu haktan yararlanabilmek için üye olunacak sendikanın, toplam çalışan sayısının yüzde 1’inden fazla üyeye sahip olması gerekiyor” hatırlatmasında bulundu. Durmuş, “Hali hazırda bu durumda olup da yani Sağlık-Sen dışında her hangi bir sendikaya üye olanlar, en son 15 Aralık’a kadar bize üye olmalılar. Geç kalırlarsa 2022’nin ilk üç ayı için verilecek 400 TL’yi alamazlar. Herhangi bir sendikaya üye olmayanlar için geçerli tarih ise 31 Aralık’tır. Sendika üyesi olmayanlar o tarihe kadar bize üye oldukları taktirde 400 TL’lik toplu sözleşme ikramiyesi kazanacaklar” dedi. 

Sağlık-Sen’in 250 bin üyesi olduğunu kaydeden Durmuş, “Kapımız tüm sağlık çalışanlarına açık. Sendikal kazanımların yegane adresi Sağlık-Sen’dir. Toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye yükselmesini sağlayan da biziz. O nedenle herkesin sendikamıza üye olmasını istemek, en doğal hakkımız” şeklinde konuştu.  

Sağlık çalışanlarının hak mahrumiyeti yaşamalarını istemediklerini kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, şunları söyledi: 

“Toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye çıkarılmasını sağlamakla tarihi bir kazanım elde ettik. Sağlık çalışanlarının refah ve huzuru için gece gündüz mücadele ediyoruz. Üç ayda bir 400 TL kazanç elde etmek çok önemli bir kazanımdır. Hiçbir çalışanın bu kazançtan mahrum olmasını istemiyoruz. Tek yapılması gereken bize üye olmalarıdır. 
Sağlık-sen olarak 250 bin üye ile tek yetkili sendika biziz. Sendikal mücadelemizi yeni üyelerimizle daha da güçlendirmek ve daha nice kazanımlar elde etmek istiyoruz. Daha çok üye ile sesimiz daha gür çıksın istiyoruz. Hep birlikte güçlü yarınlara ilerlemek için sağlık emekçilerine bir an önce Sağlık-Sen’li olun çağrısında bulunuyorum.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
Gökhan 2 ay önce
Onur ve haysiyetinizi 1600 lira ya satın demiş kısacası...
bagımsız saglıkcı 2 ay önce
kesilecek sendika aidatını neden belirtmiyorsun semih efendi
kamil 2 ay önce
sizler gibi satılık değiliz tek maaşlıyım ama yine de minnet etmem
mustafa 2 ay önce
memura istenilen zam oranları nerede teklifler ne oldu seyyanen zam yaptırsaydınız oda yok ee yüzde 5 zam baktınız sendikalardan istifa edilecek hemen ali cengiz oyunları iyi ki ahiret var
sağlık personeli 2 ay önce
sayın durmuş satılık sağlıkçı yok bunu bilesin
Kırmızı Değirmen 2 ay önce
Bu nasıl bir davet,
Dişçi 2 ay önce
Sırf hiç bir işe yaramayan sendikasından istifalar olmasın diye ikramiyeyi 400 tl’ye çıkararak sağlıkçıların iradesini satıl alabileceğini zannediyor.
Ruhsuz 2 ay önce
Allah seni bildiği gibi yapsın.Allah kimseyi senin durumuna düşürmesin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?