Sağlıkçılardan Koca ve Soyer’e çağrı: ‘Ücretsiz Toplu Ulaşım Hakkımıza Dokunmayın’

Sağlık Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Cihan Bektaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenerek, “Sağlık çalışanlarının ücretsiz toplu ulaşım hakkına dokunmayın” dedi.

Sendika 07.07.2021, 16:52 08.07.2021, 09:05 Zeynep Elmalı
Sağlıkçılardan Koca ve Soyer’e çağrı: ‘Ücretsiz Toplu Ulaşım Hakkımıza Dokunmayın’

Sağlık Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Cihan Bektaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenerek, “Sağlık çalışanlarının ücretsiz toplu ulaşım hakkına dokunmayın” dedi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Cihan Bektaş, sağlık çalışanlarının ücretsiz toplu taşıma hakkının devam etmesi için çağrıda bulundu. Pandemiye karşı mücadelenin devam ettiğini belirten Bektaş, “Sağlık çalışanları olarak 1 yılı aşkın süredir, Kovid-19’a karşı tabiri caizse insan üstü bir mücadele veriyoruz. Aylarca evlatlarımızdan, ailelerimizden uzak, hastane köşelerinde 3-4 saatlik uykularla çalışıyoruz. Vaka sayıları her arttığında, çalıştığım birimler, yerler değişti, değişiyor. Kimimiz filyasyon ekiplerinde, kimimiz pandemi servislerinde, kimimiz seyyar olarak alanlarda, kimimiz hangi hastanede ihtiyaç varsa orada vazifemizi sürdürdük, sürdürüyoruz. Şu anda da aşılama çalışmaları kapsamında evlerimizden kilometrelerce uzak AVM’lerde, havalimanlarında, askeri birliklerde, cezaevlerinde aşılama yapıyoruz. Neredeyse her ay, virüsün farklı bir versiyonunu konuşuyor, tartışıyoruz. Pandemi ile savaşımız devam ediyor. Temennimiz hiç kimsenin canı yanmadan, bu virüs yüzünden bir evladın daha annesiz, bir annenin daha evlatsız kalmaması. Biz bu sebeple, bu motivasyonla evlatlarımıza, analarımıza hasret mücadelemizi sürdürüyoruz. Mücadelemizi takdir ettiğini söyleyen devlet büyüklerimiz, yerel yönetimlerimiz de yeri geldi bizleri alkışladı, yeri geldi pohpohladı, yeri geldi sırtımızı sıvazladı ama hiçbir zaman, ‘Ne yaşadığımızı, nasıl yaşadığımız, gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu’ hiç kimse sormadı. Biz söyledik, haykırdık, yazdık, çizdik, anlattık ama sesimizi duyan olmadı. Döner sermaye sisteminin çarpıklığı, ek ödemeler, nöbet ücretleri, ücret politikalarındaki haksızlıklarla baş başa bırakıldık. Şimdi de, birçoğumuz çalıştığımız hastanelerden, evlerimizden uzak alanlarda görev yaptığımız bilindiği halde, ücretsiz toplu ulaşımdan yararlanma hakkımız elimizden alınıyor” diye konuştu.

 “BİZE KÖSTEK DEĞİL, DESTEK OLUN”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenen Bektaş, “Henüz ahde vefa zamanı bile değil, savaş, mücadele devam ediyor. Hala sahalardayız, hala alanlarda, hala virüsün her versiyonuna karşı en ön safta cansiperane çalışıyoruz. Bize alkıştan başka verilen tek şey olan ücretsiz toplu taşıma hakkının geri alınması hangi vicdana, mantığa sığıyor? Pandemi süreci sona erdi de, sağlık çalışanlarına mı söylenmiyor? Herkes çalıştığı hastaneye döndü de bizim mi haberimiz yok? Bu nasıl bir karardır? Buradan hem Sağlık Bakanlığı’na hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyoruz, ‘Ücretsiz toplu taşıma kullanma hakkımıza dokunmayın.” Biz sizin için görevimizin başındayız, bizlere köstek değil, destek olun. Olun ki, sağlık çalışanlarının zaten son deminde olan motivasyonu tamamen yok olmasın” çağrısında bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlıkçılar 5 ay önce
Gidip belediyelere yalvararak geçici çözümler üreterek birşey elde edemezsiniz işte sizlerin kapasitesi bu kadar gidin hükümete sağlık çalışanlarina da ücretsiz ulaşım hakkı verin demek çok mu zor postacı nin öğretenin askerin polisin bekcini zabıtanın medya mensupları nin vbvb her keseime ücretsiz ulaşım hakkı varken neden bizlere yok demek ki sağlık acil değil ama 2 dk gec gidince kıyamet koprarirlar
Sm 5 ay önce
Saglıkçı sadece izmirde yok muhalif diye haber ediliyor ülkenin heryerinde hemen hemen iptak oldu ücretsiz ulaşım yazıklar olsun bu sendikalara ki öğretmenler kadar indirimli gümrükçüler kadar ücretsiz olamadık
sağlıkçı ve güvenlik ücretsiz olmalı 5 ay önce
ücretsiz toplu ulaşım bu ülkede öncelikli sağlıkçı ve güvenlik görevlilerin hakkı. gerisi boş ve keyfi tamamen
POLİSE SAĞLIKÇIYA ULAŞIM ÜCRETSİZ 5 ay önce
CANA KOŞUYORUZ. DAKİKALARIMIZIN HESABI SORULUYOR. POLİS KADAR SAĞLIKÇININDA ULAŞIM HAKKI ÇOK ÖNEMLİ. DİĞERLERİ GEREKSİZ . GERÇEKTEN KEYFİ UYGULAMA. GÜMRÜKÇÜ NİYE BEDAVA BİNER ARKADAŞ? MANTIĞI VARMI BUNUN. YADA ÖZEL DURUMLARDA ZATEN EVİNDEN ÇIKMAYAN ÖĞRETMEN?
seyyanen istiyor sağlıkçılar 5 ay önce
toplu sözleşmeye gel. seyyanen vermek zorundasınız sağlıkçıya. borçlusunuz ve sağlıkçıya borcunuzu geciktirmeden ödemelisiniz . nerde küçük konular onları konuşuyorsun sendika. asıl koparacağın işe dokunmuyorsun bile. bu kadar sağır olunmaz
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?