Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı: Yönetici Körlüğünüz, Egolarınız Kabak Tadı Verdi, Bu Devran Böyle Gitmez!

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan, "Sağlık çalışanlarının sorunlarını hamsi kavağa çıkınca mı göreceksiniz! İşi çözüm bulmak olanlar aklımızla oynuyor. Kurmay kadrolar başını kuma gömüyor. Bıktık hantal bürokrasinin taktığı çelmelerden.Yönetici körlüğünüz, egolarınız, geldiği yeri unutan çekilmez tavrınız kabak tadı verdi. Bu devran böyle gitmezz.!" dedi.

Sendika 22.04.2021, 11:24 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı: Yönetici Körlüğünüz, Egolarınız Kabak Tadı Verdi, Bu Devran Böyle Gitmez!

Karadoğan açıklamasında;

YA BİR YOL BULUN, YA BİR YOL AÇIN YA DA YOLDAN ÇEKİLİN.!

Daha önceki konuşmalarında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yine bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz. Salgın hastalıktan kurtulma savaşı. Yine ulusal bir seferberlik halinde her vatandaşımız üzerine düşeni yapmaktadır. Ancak bu sefer cephede olan ordumuz askeriye değil, sağlık ordusudur” demişti.

Yıllarını sağlık hizmetlerine vermiş ve bu uğurda sendikal mücadelenin içinde yer almış bir şahıs olarak, Sayın Bakan’ın bu cümlelerine katılmamak mümkün değil.

Gerçekten tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir ölüm kalım savaşı veriliyor. Yük tamamen fedakar sağlık çalışanlarının omzunda. Can kurtarmak için can veriyorlar.

Herkes virüsten kaçarken, onlar salgının üzerine üzerine gidiyor. Herkes evine, korunaklı limanlarına saklanırken, onlar hastanelere, hastalara koşuyor. Takdir etmemek, önlerinde eğilmemek mümkün değil.

Tüm bunlar madalyonun bir yüzünü oluşturuyor. Elbette bir de madalyonun öbür yüzü var. Çoğu kimsenin farkında olmadığı, olanların da pek umursamadığı madalyonun mahzun yüzü.

Madalyonun o yüzünde, “cephedeki sağlık ordusu”nun bin bir türlü sorunu var. Yetkililerin, ilgililerin, sorumluluk sahibi kimselerin bilmediği, görmediği sorunlar değil bunlar.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Biliyorlar ama çözmüyorlar, görüyorlar ama yüzlerini çeviriyorlar. Bir anda sağır ve dilsiz oluyorlar. Ne hazin bir tablo değil mi?

Vakti zamanında bazı sorunları çözmüş olsalardı, sağlık çalışanları belki bugün bu denli tükenmişlik sendromu yaşamayacak, belki de sağlık çalışanları geleceğe dair daha fazla umut besleyecekti. Salgınla mücadele de en çok hissedilen moral ve motivasyon sorununu daha az yaşayacaklardı.

Ama olmadı, sorunlar çözülmedi, yıllar yılları kovaladı, bazı sorunlar kronik hale geldi, bazı sorunlar ise sistemi tıkar hale geldi… Ve gün geldi salgın başladı yani seferberlik yani cephe yani savaş!

“Hasta memnuniyeti”ne o denli ağırlık verildi ki hastalara şifa dağıtacak, yani onları asıl memnun edecek, onları hayata bağlayacak olan sağlık çalışanları unutuldu. Sağlık çalışanlarının da insan olduğu, alın teri akıttıkları, hakları, hayalleri, beklentileri olduğu yeterince görülmedi, duyulmadı, hissedilmedi.

Sorunları bir türlü çözülmedi.

Döner sermaye mi dersiniz, sözleşmeli istihdam mı dersiniz, aşırı iş yükü mü dersiniz, , şiddet mi dersiniz, kreş mi dersiniz… saymakla bitmeyecek can yakıcı sorunlar bunlar.

Bu sorunlar gerçekten sağlık çalışanlarının canını yakıyor. Sağlık çalışanlarının canı yanıyor, dertleri, sorunları, beklentileri var ama cephede savaşıyorlar. Elbette bu savaşı kazanacaklar, kimsenin bundan şüphesi olmasın. Ama ya onların gönülleri...

Sağlık çalışanlarının sorunlarını hamsi kavağa çıkınca mı göreceksiniz!

İşi çözüm bulmak olanlar aklımızla oynuyor. Kurmay kadrolar başını kuma gömüyor. Bıktık hantal bürokrasinin taktığı çelmelerden.Yönetici körlüğünüz, egolarınız, geldiği yeri unutan çekilmez tavrınız kabak tadı verdi. Bu devran böyle gitmezz.!

Demem o ki ; Ya bir yol bulun, ya bir yol açın ya da yoldan çekilin.!

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Ruhsuz 2 ay önce
Sana öyle bir şeyler söylemek isterimki.ama diyemiyorum.Allah bu dünyada sorsun size inşAllah.gözümüzün önünde
yorumsuz 2 ay önce
evet çok doğru konulardan dem vurmuş. Amma ve lakin Sağlık çalışanlarının hakkını bu dönemde alamayacaklarsa bıraksınlar bu işi kendi iç çekişmelerinden başlarını kaldırıp hak aramayıp sonrada çıkıp eleştirel yazı yamakla hak aranmıyor maalesef.
MÜGE 2 ay önce
Kes be,kes.saglık personeli bu haldeyse sizin yüzünüzden be adam.çıkmış bir de konuşuyor
ademoglu 2 ay önce
önce siz bi yoldan çekilirseniz gerisi de çorap söküğü gibi gelecektir sarı sendika.
Konyalı 2 ay önce
işiniz zor. Metin Memiş sağolsun sendikayı idareci atama kurumuna çevirdi. şimdi siz ne yapsanız karasıpanın bıraktığı kara lekeyi ortadan kaldıramazsınız. üstelik onun döneminde iyi beslenip şimdi neması kesilen ufak bi trol ordusuda var.
sendika ile ilgili haber ve paylaşımları altındaki olumsuz yorumların tamamına yakını o gruba ait. yani sendikanın içinden.
Allah kolaylık versin
ÇOK GÜLDÜM 2 ay önce
Körler sağırlar Soner bu bizi ağırlar biz bizi ağlarız birileri birilerine aralar herkes herkese ağlamaz Ama olsun Yine de birbirini ağırlar
ATIF 2 ay önce
BÜTÜN BUNLARI YAPAN KİM ŞİMDİ KALKMIŞ NE GAZEL OKUYORSUN.
Olmasa ne olur 2 ay önce
Zaten toplu sözleşmelerde ve diğer yerlerde hükümetin sözü geçiyor, bunlar süs diye toplantılara girip çıkıyor, olsa ne olmasa ne, boş davul vuruyon sadece ses çıkarıyor. Öncelikle toplu sözleşmelerde , kik de ve diğer yerlerde etkinliğin olması için bir çalışma yapın ki sizi dikkate alsınlar yoksa üye sayınızin fazla olmuş az olmuş çok fark etmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?