Sağlık-Sen Eyleminde Bakan Koca İstifa Sesleri…

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un Antalya İl Sağlık Müdürlüğü önündeki konuşmasında sağlık çalışanları hep bir ağızdan "Bakan Koca İstifa" diyerek slogan attı.

Sendika 02.12.2021, 18:26 Zeynep Elmalı
Sağlık-Sen Eyleminde Bakan Koca İstifa Sesleri…

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Durmuş Sağlık Müdürlüğü önünde yaptığı konuşmasında "Yetkili sendika olarak zam yapılmasına asla karşı değiliz, olamayız da. Zamma karşı olmamız, sendikal kimliğimizi ve mücadelemizi inkar manasına gelir. Biz yapılan zamda sağlık çalışanlarının yok sayılmasına karşıyız. Biz, bizi görmezden gelen, istişareyi ortadan kaldıran, başına buyruk bürokratik oligarşiye sonuna kadar karşıyız. Yüz binlerce sağlık çalışanının üvey evlat görülmesine, yok sayılmasına, emeklerinin hor görülmesine karşıyız Her bir branştaki, her bir birimdeki sağlık emekçisi, sağlık hizmet zincirinin bir halkasını temsil ediyor.

Zincirin bir halkasını yok sayarsanız, tamamını yok saymış olursunuz.Sağlığın bir ekip işi olduğu, sağlık çalışanlarının bir bütün olduğu, kanun eliyle resmen inkar edilmiştir. Çok açık bir şekilde ayrımcılık yapılmıştır. Bunu kabul etmemiz, sessiz kalmamız, geçiştirmemiz mümkün değildir.Bizi görmezden gelenleri bizde görmezden geleceğiz. Yalnızca fedakar sağlık çalışanlarını ve teşkilatımızı değil, tüm vatandaşlarımızı bu erdemli duruşa destek olmaya bekliyoruz." dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Dık adam 2 ay önce
Hadi bakalım aslanlar ....yediğiniz hurmalar g.....tünüzü tırmalamaya başladı.Aha buraya yazıyorum.Sizin derdiniz çalışanların hakkı değil ,üye kaybetmemek dolayısıyla rahatınızı bozmamak.
dis hek 2 ay önce
3 ay önce yüzde5 zam imzalayan sendika değil mi o
Bravo 2 ay önce
Hemşire sabitlerine zam yapılıp doktorlar pas geçilirken de sesiniz çıksaydı biraz inandırıcı olurdunuz ama sadece kuru gürültü yapıyorsunuz.
Sarı topluluk 2 ay önce
Aylık 100 lira alacağım diye şerefini satam meslektaşlarım yüzünden geldiğimiz son durum.
Memur 2 ay önce
Semih aga öncelikle senin istifa etmen lazım.memuru masada sat sonra açıklama gereği duy yazık sana haline çok acıdım sen kesenin doldurdun çek git artık kurtulalım senden. InsAllah pisliğine boğulursun.. onca çalışanın ahı var üzerinde giderken onursal başkanıda yanına al unutma ..
Sağlık 2 ay önce
İşinize gelince sağlık ekip işi oluveriyor. Doktorlar hariç sabit artışı yapılırken niye sağlık ekip işi değildi. Doktor düşmanı başkan.
Geç 2 ay önce
Geçikilmiş bir karar, dr dışı sağlıkçılara en az 2000 tl seyyanen iyleştirme , sabitlerin sigortaya yansıması, yıpranma verilmeyen unvanlara yıpranma verilmesi şart.
TUFAN 2 ay önce
İSTİFA İSTİFA İSTİFAAAAAAA İSTİFA.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?