Özdemir: Ek Ödeme Yönetmeliği ve Sut Fiyatlarının Artırılması Sağlık Personelin Lehinedir!

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir yaptığı açıklamada Döner Sermaye Yönetmeliği ve değişen SUT Tebliği ile ilgili olarak "Bu konuda yapılan spekülasyonlara inanmayın" dedi.

Özdemir: Ek Ödeme Yönetmeliği ve Sut Fiyatlarının Artırılması Sağlık Personelin Lehinedir!

Özdemir yaptığı açıklamada;

Sağlık Bakanlığına Ek Ödeme Yönetmeliği değiştirilmiş olup 01/04/2020 tarihi itibariyle yürürlüğe girecektir. Yapılan değişiklikler eğitim görevlileri, 2. ve 3 basamak sağlık kurumlarında sunduğu hizmet alanında hekim bazlı katsayı ve puan bazında değişikliklere gidilerek pratisyen hekim, cerrahi uzman, dahili uzman, eğitim görevlisi vb. unvanlarda çalışma koşullarına istinaden performansa dayalı kendi aralarında düzenlemeye gidilmiştir.

Girişimlerimiz sonucu Tabip dışı personelde yeni uygulama olarak Hizmet Alanı - Kadro Unvan Katsayıları Tıbbi Hizmet Sunum Alan Oranı Tablosunda belirtilen oranlarda artırımlı ödeme getirilmiştir. Ayrıca 32 saate kadar mesai yapana % 2, 32 saat üzeri % 4 daha eklenmiştir. 

SGK'nın 3 Mart 2020 tarihli yayınladığı SUT Tebliği 10 MART 2020 itibariyle kurumların gelirinde % 10 ile 30 arasında artış sağlanmıştır.

TIKLAYIN

Kazandığımız mahkeme kararı ile %46'ya çıkarılan döner sermaye dağıtım oranı kurum gelirindeki artış sonucunda dağıtılabilir tutarın komisyon kararı ile yüksek tutulduğu yerlerde sağlık personeli döner sermaye oranların artışına sebep olacaktır. Ek Ödeme yönetmelik değişikliği ve SUT fiyat artışı ile sağlık çalışanlarının alacağı ücret bir nebze artacaktır. 

Bu konuda yapılan spekülasyonlara inanmayıp sendikamızın açıklamalarını takip ediniz.

Yapılan iyileştirme olmasına rağmen, hala yetersiz olup mücadelemiz devam edecektir. Döner sermayelerle ilgili olarak bakanlıkta sendikamızın da bulunduğu komisyon oluşturulmuş olup daha hakkaniyetli bir ek ödeme için çalışmalarımız devam etmektedir.

Sağlık Sen Şube Başkanı 
Ekrem Özdemir

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 21:11

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Allah rahmet eylesin
Allah rahmet eylesin - 3 ay Önce

Bu metini kim yazdı sana. Ne desek boş
DS hesabına 1 ay var bizimde üye istifalarini 1 ay önlersek işimize yarayacak diyorsun yani

saglıkçılar
saglıkçılar - 3 ay Önce

la daha dün esip gürlüyordun bugün ne oldu birileri kulağınımı çekti de bugün farklı konuşuyon

Serdar
Serdar - 3 ay Önce

Yani ölümü gördük sıtma iyidir... Bizim inancımız da ümidimiz de kalmadı keşke üniversite sınavında 10 15 az net yapıp da öğretmen muhendis olsaydım...

Muhammet
Muhammet - 3 ay Önce

Sayın Başkan sen olayı çok farklı anlamışsin.
Bi zahmet detayli incelemeler yap

Hayhan
Hayhan - 3 ay Önce

Ekrem sen ictin kardeş o koltuk geçici unutma

SIRADAKİ HABER