PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ordu’da Sağlık Sendikaları Ortak Platform Kurdu

Ordu Tabip Odası tarafından yapılan çağrıya kayıtsız kalmayan Ordu ilindeki sağlık sendikaları ortak bir platform kurarak tüm ülkeye model olabilecek oluşum için ilk adımı attılar.

Sendika 01.08.2022, 20:38 Cansu Polat
Ordu’da Sağlık Sendikaları Ortak Platform Kurdu

Ordu Sağlık Platformunun, hekimlerimizin, sağlık profesyonellerimizin ve sağlık personellerimizin yeniden hakettikleri saygınlığa kavuşabilmeleri için ve milletimizin hakettiği sağlık hizmetini layıkiyle alabilmeleri adına oluşturulmuş, ülkemiz yararına çalışma planlayan bir oluşum olarak insiyatif alması hedeflenmiştir.

ORDU SAĞLIK PLATFORMUNUN ( OSP ) İlk görevi:

Sağlık camiasında hekimlerimize, sağlık profesyonellerimize ve sağlık personellerimize malesef kendini bilmezler tarafından reva görülen HEKİME VE SAĞLIK PERSONELİNE ŞİDDETE KARŞI, birlikte ve topyekün olarak MÜCADELE ETMEKTİR.

Bu amaçla her zaman yanımızda olan güzide ORDU MEDYASI VE YAZILI BASIN ‘ın da desteği alınarak , eğitim çalışmalarının planlanması, il mülki amirlerine ve bürokratlar ‘a konu hakkında bilgi verilmesi, ve desteklerinin alınması, özellikle okullarda ve camilerde bu konuya ağırlık verilmesi , görüş alışverişinde bulunulması, Sağlıkta şiddet ile mücadelenin yanında, sağlık sistemi içersinde var ise kötü davranışların, mobbing’in de sistem dışına çıkarılması için elbirliğiyle mücadele edilmesi kararındayız.

ORDU SAĞLIK PLATFORMU, mesleki haklarının saygınlığının yeniden kazanılmasına hizmet edecek, dolayısıyla vatandaşlarımızın da daha kaliteli sağlık hizmeti almasına katkı yapacak en kapsamlı sivil toplum hareketi olma çabasında gayret edecektir.

OSP, Ülkemizin yıllardır arzu ettiği sinerji ile sevgi ve saygı üretecek bir platformdur.

Sevgi bulaşıcıdır, Ordu’yu, sağlık profesyonellerine, personellerine şiddetin asla reva görülmediği,

HEKİM DOSTU ŞEHİR ORDU yapmaya kararlıyız.

Saygılarımızla Kamuoyuna duyurulur.

1. ORDU TABİP ODASI BAŞKANLIĞI

2. ORDU AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ BAŞKANLIĞI

3. SAĞLIK SEN ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI

4. TÜRK SAĞLIK SEN ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI

5. SES ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI

6. GENEL SAĞLIK İŞ ORDU İL TEMSİLCİLİĞİ

7. HEKİMBİRLİĞİ SENDİKASI KARADENİZ BÖLGE BAŞKANLIĞI

Yorumlar (2)
SS TSS 2 ay önce
Arkdaşım amaç çok güzel ama yol arkadaşlarınıza dikkat edin.
Süper 2 ay önce
Super olmus bence, olmasi gereken bu tum sendikalar biraraya gelip, herhangi bir siyasi amaç gütmeden sağlık hizmetleri ve saglik profesyonellerin özlük haklarinda beraber hareket etmeliler, sonuna kadar destekliyorum
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?