PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Kamu Sen Memura Ek Zam İstedi

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci enflasyon farkının aylık olarak maaşlara yansıtılmasını talep ederek ek zam talebini yineledi.

Sendika 04.07.2022, 12:19 04.07.2022, 12:57 Cansu Polat
Kamu Sen Memura Ek Zam İstedi

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci memur ve emeklilerin alım gücünü korumak için bir an önce ek tedbirler alınması gerektiğini savundu.

Kahveci yaptığı açıklamada haziran ayı enflasyon rakamlarına değinerek altı aylık enflasyon toplamda % 42.35 oldu dedi.

2022 yılı Ocak ve haziran döneminde memur maaşlarını resmi verilerle 34.9 puan yani tam 2382 TL eridiğini belirten Kahveci, alım gücündeki bu azalma cebimize daha yüksek oranlarda yansımaktadır ifadesini kullandı.

Artık aylık enflasyon bile neredeyse memurlara yıllık olarak verilen zammın üzerinde gerçekleşmektedir diyen Kahveci, “bu durum erimeden altı ay sonra ödenecek enflasyon farkı ile telafi edilebilir olmaktan öteye geçmiş daha farklı tedbirler gerektiren bir sorun haline gelmiştir” dedi.

Zaten enflasyon farkı vermek gerçek anlamda sıfır zam anlamına gelmektedir. Böyle yüksek enflasyon dönemlerinde ise maaşlarda aylık olarak yaşanan erime büyük miktarlara tekabül ettiğinden aile bütçesini normalden daha fazla zorlamaktadır.   

Memur ve emeklilerin alım gücünü korumak için bir an önce ek tedbirler alınmalıdır. Önce zararlar telafi edilmeli, sonra erime durdurulmalı, daha sonra da alım gücü yükseltilmelidir.  Buna göre: 

1. Memur ve emeklilere ek zam yapılarak maaşlar yükseltilmelidir. 

2. Refah payı uygulaması kalıcı hale getirilerek, maaşlar enflasyona karşı koruma altına alınmalıdır. 

3. Enflasyon farkı oluşması halinde ortaya çıkan fark maaşlara aylık olarak derhal yansıtılmalıdır.  

Memur ve emeklilerimizin enflasyona yenik düşmemesi için bu uygulamalar bir an önce hayata geçirilmelidir. Aksi halde yapılacak artışlar, önümüzdeki birkaç ay içinde yine eriyecek, alım gücü düşecek, memur ve emekli geçim acziyeti yaşayacaktır”

Yorumlar (10)
attci 1 ay önce
biri en çok üyem var diye bişi yapmaz diğeri de sesim yok diye konuşmaz.ikinizde aynısınız neden biliyor musunuz ikinizde sadece istekte bulunuyorsunuz başka bişi yok.yazık çoook yazık...
Vhki gih memur 1 ay önce
Refah payı az maaş alan memurlara daha fazla verilmeli
are 1 ay önce
siz sendikalar hepiniz aynı lacivertsiniz. nasıl bir yüzle çıkıyorsunuz sağlık personelinin karşısına. kasım ayından beridir bizi oyaladılar sonuç sıfır ama sizden ses çıkmıyor yazıklar olsun sizlere. hakkım haram olsun
Dr 1 ay önce
%7+%5 verdik ya fazlası olmaz
LABORANT 1 ay önce
sana akıl fikir lazım Allah ıslah etsin yazık milyonların rızkının vebalıne giriyorsun
Ceyar 1 ay önce
ooo sen memursenden izin aldınmı açıklama yapmak için, çok iyi çok başarılı..
aysel 1 ay önce
artsitlik yapıp tirübünlere oynamayın.
Twiterdan zam istiyor 1 ay önce
Twiterdan ben de isterim. Eylem var mı? Ah benim saf vatandaşım hâlen sarı sendikalara inanıyor musunuz...!
HAK ADINA... 1 ay önce
Siz ağa babalarınız izin vermeden wc ye gidemeyen insanlarken,
memurun hakkı sizin gibilere kaldı ya ne diyeyim layık olduğumuz şekilde idare ediliriz. Karşınızda sizi muhatap olan yok siz memur aidatlarını yemeye devam edin ve hesap gününü bekleyin...
Yeniden refah 1 ay önce
Refah payı size YENİDEN REFAH PARTİSİ iktidarında verilecek ve sürekli hale gelecektir...!Refah ı yanlış yerde aramayın...bulamazsınız..!halen memurun cebinde ki tad refahyol iktidarından kalma eğer varsa..!erbakan hocamızın ruhu şad olsun. Amin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?