Hizmet İş 1 Kasım'da Hastanelerde Çalışan Sürekli İşçiler İçin Masaya Oturacak!

HİZMET-İŞ sendikası Genel Başkan Vekili Öz, 696 sayılı KHK ile kamuda sürekli işçi olarak çalışmaya başlayanlar için 1 Kasım’dan itibaren masaya oturacaklarını açıkladı. Masa'dan beklentisini dile getiren Genel Başkan Vekili, Beklentimiz ve gayretlerimiz, ücretlerde ve sosyal haklarda düzeltme yapılmasıdır dedii

Sendika 26.10.2020, 01:04 Güler Sağlam
Hizmet İş 1 Kasım'da Hastanelerde Çalışan Sürekli İşçiler İçin Masaya Oturacak!

HİZMET-İŞ Sendikasının Aksaray Şubesinin 8. Olağan Genel Kurulun konuşan Genel Başkan Vekili Öz, 

“Taşeron işçilerimiz, Genel Başkanımızın liderliğinde başlattığımız ‘Sendika Seni Korur’, ‘Hakkın Bize Emanet’ kampanyasıyla başlattığımız örgütlenme çalışmasıyla ilk defa sendikalı oldular. Akabinde, taşeron işçilerimiz için ilk defa toplu iş sözleşmeleri imzaladık. Takip eden dönemlerde kadro meselesini hükümet ile yürüttük ve Aralık 2017’de eksiklerine rağmen taşeron emekçisi kardeşlerimizi kadrolarına kavuşturduk” dedi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

EMEKÇİLERİN HAK VE HUKUKUNU KORUMAK İÇİN MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

1 Kasım itibariyle yürürlüğe girmesi beklenen düzenlemeye HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak itiraz ettiğimizi belirten Öz, şöyle konuştu: “Konfederasyonumuz üyesi 88 bin arkadaşımız, kanun zoruyla başka konfederasyonların sendikalarına üye yapılma isteniyor. Bu düzenlemeye ilk andan itibaren karşı çıktık. Karşı çıkmaya devam ediyoruz.  Asıl iş kolu-yardımcı iş kolu yalanı üzerinden üyelerimizi sendikalarına geçirmeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Taşeron işçiler için mücadele ateşini ilk yaktığımızda emekçilerimizin dünü, bugünü ve yarını için mücadele ettik. Bugün de aynı noktayız. Taşeronla mücadelede emekçilerin yanında olmayanlar, bugün klavye başında algı oluşturmaya çalışıyor. Bunlara asla boyun eğmeyeceğiz. Üyemiz emekçilerin hak ve hukukunu korumak için mücadelemize devam edeceğiz.”

KAMUDA ÇALIŞAN İŞÇİ EMEKÇİLER İÇİN MASAYA OTURACAĞIZ

696 sayılı KHK ile kamuda kadrolu olarak çalışmaya başlayan emekçiler için 1 Kasım’dan itibaren masaya oturacaklarını belirten Öz, “1 Kasım’dan itibaren kamuda çalışan işçi arkadaşlarımız için masaya oturacağız, beklentilerini karşılamak adına çalışmalar yürüteceğiz. Beklentimiz ve gayretlerimiz, ücretlerde ve sosyal haklarda düzeltme yapılmasıdır. Eğer birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek bütün zorlukları aşma imkânımız var. Eğer bölünür, ayrışırsak bu yol ayrımından başkaları istifade eder. O zaman kaybeden hepimiz oluruz. Biz bu mücadelenin kazanan tarafında olmalıyız” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sahtekar 9 ay önce
İbrahim TATLISES - Yalan...
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?