PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Genel Başkan Yardımcısı Uzman Doktorun Tehdit Edilmesini Kınadı

"90 yaşında COVİDLİ bir hastamızın, yoğun bakımda uygulanan tüm tedavilere rağmen vefat etmesinin sorumlusu hekimler veya hemşireler değildir" diyen Hekim Birliği Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Çağlar Yıldırım, "Kurumlarda hekimlere ve hekim dışı personele her gün 60 adet  sözel ve fiziki şiddet olayı oluyor" dedi.

Sendika 08.08.2022, 18:28 10.08.2022, 10:44 Cansu Polat
Hekim Birliği Genel Başkan Yardımcısı Uzman Doktorun Tehdit Edilmesini Kınadı

Çağlar Yıldırım basın açıklamasında şunları kaydetti:

Maalesef ülkemizde Her gün sağlık hizmeti veren kurumda hekimlere ve hekim dışı personele 60 adet  sözel ve fiziki şiddet olayı oluyor.

Daha bir ay önce Konya'da hastanede şehit edilen Ekrem kardeşimizin acısı yüreğimizden soğumamışken bugün hastanemizde anestezi uzmanı meslektaşımız bir hasta yakını tarafından sözel şiddete uğramış ve ölümle tehdit edilmiştir .

90 yaşında COVİDLİ bir hastamızın, yoğun bakımda uygulanan tüm tedavilere rağmen vefat etmesinin sorumlusu hekimler veya hemşireler değildir.

 Canı veren de Allah'tır alan da Allah'tır. Ölüm haberini hasta yakınına veren Hekim arkadaşımız sanki hastayı hekimler hemşireler öldürmüş gibi ağır sözel hakaretlere ve TEHDİTLERE maruz kalmıştır.

Bizleri en çok üzen ise hekimleri ve hemşireleri boşuna öldürmüyorlar cümlesine söyleyen kişi, iddiasına göre kızının ve oğlunun Adalet dağıtmak da görevli kişiler olduğunu da hiç çekinmeden dile getirmesidir.

İnsanlar doğar büyür ve ölürler, sadece insanlar değil tüm canlılar da yaşam döngüsü böyledir yüce yaradan da “her nefis ölümü tadacaktır demiştir”

Hastaneler servisler ve yoğun bakımlar ölümsüzlüğün olduğu yerler değildir.

 Ölen yakınlarınızın ölüm sebebi Doktorlar değildir eğer hastanız ölmüşse doktorun ve hemşirelerin çabasına rağmen ölmüştür.

Geciken ambulanslar, acil olmayan hastaların ambulansı meşgul etmesinden dolayı geç kalmıştır .

Acil servislerde sıra olmasının ve beklemeninAcil servislerde sıra olmasının ve beklemenin sebebi acil olmayan hastaların acile gelmesi ve hekimleri, hemşireleri meşgul etmesidir.

Randevu bulamamanızın sebebi doktor veya HEMŞİRELER değildir hasta yoğunluğudur.

Sonuç olarak sağlıktaki var olan sorunları doktor, hemişir veya sağlıkçı döverek, öldürerek halledemezsiniz.

Meslektaşımızın başına gelen talihsiz olaydan dolayı Hekim birliği Sendikası 14.01.2022 tarih ve 2 sayılı sendikal kararı, Sağlık Bakanlığı Çalışan Güvenliği 6. Madde ve 657 sayılı DMK 105. Maddesine istinaden can güvenliğimiz yetkililer tarafından sağlanıldığı tarafımıza iletilinceye kadar görev yerlerimize dönmeyeceğimizi kamu oyuna saygı ile iletiriz.

Yorumlar (12)
elçi 2 ay önce
sözleşmeli başhekim bu konuda ne girişim yaptı...yine kapılar kapalı toplantı mı yapıyorlar...
HB 2 ay önce
Trol Çağlar. Önce trol hesaplarının hesabını ver
A 2 ay önce
Hatırladığım kadarıyla bu şahsiyeton hasta yakınlarına ben covid li hastalara bakamam türünden beyanları, başına yansımıştı! Bir de trollüğü de mi varmış?
Yeliz 2 ay önce
Bu herifte de hiç utanma duygusu yok
ilandır 2 ay önce
Randevu bulamamanızın sebebi doktor veya HEMŞİRELER değildir hasta yoğunluğudur.
Puhahaha 2 ay önce
Randevu bulamamanın sebebi zaten hiçbir zaman ama hiçbir zaman hemşireler olamaz ki???????? Hemşire ne alaka?İlahi ilan sahibi bizi çok güldürdün
Yeliz Bükücü 2 ay önce
Yeliz çalışıyor, tebrikler
Disiplin 2 ay önce
Hekimbirliğinin Çağlar bey hakkında kararı ne oldu? Bi iftira olayı vardı.
Hasdoctor 2 ay önce
Helal Olsun YELİZ
HasYeliz 2 ay önce
Nasıl insan içine çıkıyor ve sendika adına konuşabiliyor şaşkınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?