PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Etlik Şehir Hastanesinde Ciddi Personel Eksikliği Var

28 Eylül tarihinde açılan Etlik Şehir Hastanesinde ciddi ölçüde personel eksikliği yaşandı, malzeme sıkıntısı yüzünden bazı ameliyatların yapılamadığı ileri sürüldü.

Sendika 02.11.2022, 11:26 Cansu Polat
Etlik Şehir Hastanesinde Ciddi Personel Eksikliği Var

Genel Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur, Etlik Şehir Hastanesinde sendikalarının yaptığı inceleme sonucunu Cumhuriyet’e değerlendirdi.

Etlik Şehir Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanları ile hastaneye giden vatandaşların şikayetleri üzerine Genel Sağlık İş Sendikası olarak Etlik Şehir Hastanesi’nde bir heyetle inceleme yapan Derya Uğur gözlemleri paylaştı.

Karşılaştıkları manzarayı Cumhuriyet’e anlatan Uğur, hastanede havalandırma sorunu yaşandığını belirterek “Yeni doğan bebeklere yapılan işitme testi için ayarladıkları oda, bodrum katta ve havalandırması olmayan bir yerde bulunuyor. Havalandırma olmazsa hastane enfeksiyonu hızla yayılabilir. Ayrıca hastanenin birçok yerinde klimalar henüz kurulmamış. Havalandırmanın olmadığı yerde enfeksiyon riski oluşur. Havalandırması düzgün çalışmayan bir hastane kabul edilemez” diye konuştu.

Uğur, hastanede bir çok işin hâlâ tamamlanamadığını, ciddi ölçüde personel eksikliği yaşandığını, malzeme sıkıntısı yüzünden ortopedi ve eklem içi gözleminde kullanılan artroskopi ameliyatlarının yapılamadığını söyledi.

‘KLİNİK ÇALIŞMAYA UYGUN DEĞİL’

Yaşlı hastalar için de hastanede tehlikeler olduğunu söyleyen Uğur, “KBB biriminde firmanın temin etmiş olduğu odyometre cihazları otomasyon ve klinik çalışmaya uygun değil. Bölümdeki tekerlekli sandalyeler yaşlı hastalar için tehlike arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Uğur, kamuoyundan gelen itirazlar üzerine Dr. Sami Ulus, Zübeyde Hanım, Dışkapı ve Ulucanlar göz hastanelerinin şehir hastanesine taşınmasından vazgeçildiğini ancak başta Zübeyde Hanım olmak üzere hastanelerdeki personelin yarısının tekrar şehir hastanesinde görevlendirildiğini de vurguladı.

Yorumlar (4)
Dogrucu Davut 1 ay önce
Cumhuriyet gazetesinin haberi asparagas, yalnizca siyasi amacla yapilan bir siparis haber.
Genel saglik is sendikasi baskani sozde heyetle inceleme yapmis, sormak lazim hangi sifatla diye.
Bu yapilan emege ve saglik calisanlarina saygisizlik
Insanlar bu kadar art niyetli olmamali
Atilla 1 ay önce
Cumhuriyet gazetesi....'nden sonrasını okumadım.
sağlıkcı 1 ay önce
Ne yapacaklardı son 2 yıldır atanan personel Etlik içindi oraya görevlendirmeyip ne yapacaklar 500 kişinin çalışacağı yerde 1000 kişiyle oturacakmı biraz mantıklı yazın
Kakki 1 ay önce
Recep Akdağ eserleri
Ülkeye ne kadar Zarari ayrıca aile hekimliği
Ülkeye kara delik açtı resmen adam
Tam gün yasası
İğrenç