Başkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meslek Hastalığı ve Net Maaş Talep Etti!

Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza ÖKSÜZ Tekirdağ Şehir Hastanesi Açılış töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meslek Hastalığı ve Net Maaş Talep Ettiğini duyurdu.

Sendika 16.11.2020, 17:47 Güler Sağlam
Başkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meslek Hastalığı ve Net Maaş Talep Etti!

Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza ÖKSÜZ yapmış olduğu yazılı açıklamada"13 Kasım Cuma günü Şehir Hastanesi, bazı açılışlar ve Ak Parti İl Kongresine katılmak üzere Tekirdağ'a gelen Sn.Cumhurbaşkanımız,Meclis Başkanımız, Sağlık Bakanımız ve beraberindeki heyet ile birlikte cuma namazımızı kıldıktan sonra kendileri ile tanışma ve bazı taleplerimizi dile getirme fırsatım oldu.

Kendilerine şimdilik 50 bin civarında sağlık çalışanımız covid-19 a yakalandılar.Bu hastalığın bizler için meslek hastalığı sayılması ve vazife malüllüğü haklarından dahi mahrum kalan arkadaşlarımızdan covid-19 nedeniyle vefat edenlerin şehit olduğunu bu yönde düzenleme yapılmasını ifade ettim.

Ayrıca Sn.Cumhurbaşkanım bunca büyük mücadele veren arkadaşlarımız mevcut döner sermaye sistemi nedeniyle ay sonunda net olarak ne ücret alacakları belli değil ve bunu bilmiyorlar.Tek kalemde net bir maaş ödeme sistemi ve meslek hastalığı konularında bizlerin umudu sizlersiniz dedim.

Covid-19 un meslek hastalığı sayılması konusunu özellikle tam olarak ne olması gerektiğini soran Sn.Cumhurbaşkanımız öğleden sonra ki hastane açılış programı konuşmalarında ilk defa Covid-19 nedeniyle vefat eden meslektaşlarımız için şehit ifadesini kullanması bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Program sonrası Sağlık-Sen adına kendisine özel olarak bir sağlık çalışanı aynı zamanda şube sekreterimiz tarafından yapılan hediye takdim edildi.
Burada da net maaş olayı kendilerine yine iletildi.

Samimiyetine ve alçakgönüllüğüne şahit olduğumuz Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın bize ve birbirinden kıymetli Sağlık Çalışanı kardeşimize göstermiş teveccüh ve ilgileri bizleri çok mutlu etti diyen Şube Başkanı ÖKSÜZ konuların takipçisi,bu ve diğer sorunlarımızın çözülmesi için de mücadelemize devam edeceğiz"dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Gerçekler 9 ay önce
Aferin güzel iş başarmışsınızda, sizin genel başkanınız nerede, sizden önce onun TEK kalem maaşı istemesi lazım, beceremiyorsa, toplanın 81 il gönderin gitsin, tabi sağlık çalışanlarının tarafındaysanız
laborant 9 ay önce
hak arama kim,sağlık sen kim,bu halimizin sebebi zaten sağlık sen,birde bu sendikaya kişisel çıkarları uğruna üye olan sağlık personeli...
mehmet02 9 ay önce
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır.On beş yıl oldu. yetkili sendikaya duyurulur
Deniz 9 ay önce
Ah ah ah ne desek kifayetsiz...genel merkezin yapması gereken icraati şubeler yapmaya çalışıyor...
Hezimet=Hizmetli=Hezimet 9 ay önce
Hizmetli kadrosu ne iş yapar tanımı nedir ne işe yarar Devletten okullarından aldığı diplomayı devlet kabul etmezse ne yapar.
Sendikalar né iş yapar tanımı nedir ne işe yarar üyelerden aldığı aldığı oylar katılımlar verdikleri vaatleri doğrultusunda, soruyorum verilen sözler ve vaatler neden tutulmuyor.
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?