Anadolu Sağlık-Sen: Sağlıkta Sözleşmeli İdareci Olamaz

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Sağlık Bakanlığı'na 'sözleşmeli idareci' uygulamasından vazgeçmesi çağrısı yaptı.

Sendika 16.01.2020, 22:28 Güler Sağlam
Anadolu Sağlık-Sen: Sağlıkta Sözleşmeli İdareci Olamaz

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, sağlık teşkilatlarında liyakat, ehliyet ve sadakat ilkelerinin yok olduğunu, bu nedenle sözleşmeli idareci statüsünden acilen vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.  Türkiye genelinde sağlık teşkilatlarında sözleşmeli idareci statüsünde görev yapanların çoğunun idareciliği hakkıyla yapamadıklarını, bunun da beraberinde pek çok probleme neden olduğuna vurgu yapan Taşkın, uyarılarda bulundu. 

TIKLAYIN

SINAVLA ATAMA YAPILMALI 

Kurum içi görevde yükselme sınavı yapılarak başarılı olanların idareci olarak atanmalarının sağlanması gerektiğine işaret eden Taşkın şöyle devam etti; " Sağlık Bakanlığı teşkilatlarında çalışan tüm personel sözleşmeli idareci uygulamasından rahatsızdır. Bu uygulamaya derhal son verilmelidir. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları her yıl düzenli olarak yapılmalı ve bu sınavlar da başarılı olanlar idareci olarak atanmalıdır. Söz konusu atama uygulamasında yönetmelik hükümleri uygulanmalıdır."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
angara 1 yıl önce
arştırmacı efe o zaman her şeyden sorumlu başkan olamaz Yozgat tamam şimdi sıra sakarya da
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?